videá lyžiarov,fotky jazdcov,technika,štúdie,(alebo len tak pre radosť:-) (strana: 2) - Diskuzní fórum o lyžování - SNOW.CZ
Domů Diskuze Foto a video rozbory jízdy videá lyžiarov,fotky jazdcov,technika,štúdie,(alebo len tak pre radosť:-)

videá lyžiarov,fotky jazdcov,technika,štúdie,(alebo len tak pre radosť:-) (strana: 2)

12.11.2008 09:51:44 #31 

Příspěvků: 8258

administrator

(Másin, info@ecrystal.cz) Díky za postřehy, ale asi jsem se úplně dobře nevyjádřil. To s tím prudším svahem jsem měl na mysli, že tam natočím právě ty větší náklony, širší vedení, prostě plnohodnodnotnou jízdu, kterou nejsem zcela schopen na mírným svahu kvůli malé rychlosti předvést. Troufám si říci, že to umím lépe než na tomto videu. :-) To video je bráno jako takové pohodové svezeníčko, kde se v rámci možností snažím předvést svoji techniku a zjistit co a jak by se dalo zlepšit, co dělám blbě.

Dopředu a dopředu, nemůžu než souhlasit. Trochu mě ovšem limitují lyžáky, komín asi málo vykloněný dopředu a taky mě šíleně tlačej holeně když jdu razantně dopředu, což mě docela štve. Snížit postoj určitě můžu a taky to udělám. Díky za první komentáře.

12.11.2008 15:17:44 #32 

Příspěvků: 8258

administrator

(Honza, ) Jak dopředu? Zkus tam poslat ruce – neměj je svěšené u boků, ale naopak je pěkně natáhni dopředu – někdo doporučuje představit si že stojíš před stromem a chceš ho obejmout, mně připadá lepší varianta s tím že před tebou stojí pěkná baba a chceš jí obejmout. Když si budeš připadat při jízdě tímhle způsobem jako totální idiot, začíná to být dobře (z vlastní zkušenosti ;-) ). Natažené ruce ti pomůžou poslat i trup dopředu.
Pokud jde o boty a nohy, soustřeď se na to, abys neustále cítil alespoň minimální tlak holení do jazyku bot – a to hlavně při zahajování oblouku. A zkoušej si ti jedno po druhém, začni třeba rukama a až si zvykneš a půjde ti to zkus i nohy.

12.11.2008 17:03:46 #33 

Příspěvků: 8258

administrator

(jarda, ) Doplnil bych – Ačko – nemáš rovnoběžné holeně, příliš předsunutá vnitřní lyže, zalomené vnější koleno. Zdá se mi jako by to spolu všechno souviselo, že tu vnitřní máš spíše na okrasu, takovou berličku na podepření :-) Možná tu může být i technický problém – nesprávný canting – když jedeš přímo a nazvedneš jednu nohu, pokračuješ rovně, nebo jdeš hned do zatáčky? Jako korekční cvičení bych doporučil jízdu po jedné lyži.

12.11.2008 17:57:36 #34 

Příspěvků: 8258

administrator

(Másin, info@ecrystal.cz) To bych ani neřekl kolik toho dělám špatně. :-) Jak tak na sebe znovu koukám tak máte vesměs všichni pravdu. Ruce, trup, nohy dopředu to zvládnu, otázka zvyku. Ale co s tím áčkem? Jak jsem říkal, jsem carvingový samouk, takže moc netušim jak se toho nejlíp zbavit, holt zvyk je železná košile. Ohledně cantingu, bohužel netušim jak bych ho měl správně nastavit a teď si zrovna nevybavim ani to kam si to namíří noha když ji zvednu, takže moc neposloužim. Jedna otázka, na který lyži bych měl mít správně váhu? Vnitřní, vnější, rovnoměrně?

13.11.2008 10:27:22 #35 

Příspěvků: 8258

administrator

(Milan, ) Másine větší náklon a snížený postoj natrénuješ i na rovině pokud budeš mít dostatečnou rychlost. Co se týká správného vedení lyží při paraelním zatížení a dostatečném náklonu Ti vyjde samo, tam Tě to nemá kam jinam pustit.

13.11.2008 16:49:50 #36 

Příspěvků: 8258

administrator

(jarda, ) Já tě nechtěl nijak odradit ani znechutit, ale osobně nemám rád ta americká vyjádření, začínající, jak je vše vynikající. Lyže na hrany postavit dokážeš a vše ostatní je už jen otázka tréningu. Problematika zatížení lyží je téma na seminárku, když zvládneš oblouky po jedné lyži na obě strany, tak si postupně dokážeš zatížení přizpůsobit momentální situaci a potřebám. Nejlepší učitel jsou krátké snowblady, ty tě vyškolí v předozadní rovnováze i rovnoměrném zatížení lyží i bez instruktora a za rok můžeš jezdit stylově lépe než Bode.

13.11.2008 17:31:10 #37 

Příspěvků: 8258

administrator

(Másin, info@ecrystal.cz) To vůbec ne Jardo, já jsem za to rád, proto je to video tady. Že něco dělám špatně mě rozhodně neodradí od ježdění a ani mi to nezmenší požitek, to se neboj, na to mám lyžování až moc rád. Aspoň teď ale vím na čem můžu ještě zapracovat. Přes zimu snad něco zase natočim a uvidíme jestli připomínky zapracuju do svý příští jízdy. :-)

18.11.2008 10:18:56 #38 

Příspěvků: 8258

administrator

(Jan VITVAR, vitvisj@seznam.cz) Ahoj, souhlas, co se týče kraťasů, jsou super, na trenink předozadní rovnováhy a doporučuju taky. Moc ale nesouhlasím s tím, že aplikuje zatížení dle potřeb situace. Je to poslední vývojový stupeň, který mají vyvinutý závodníci a experti, kteří opustili od pro ně pomalého a ne vždy vhodného „automatismu“ a řeší zatížení dle potřeb a podmínek. To ale neplatí u začátečníka, jako je Másin. Tam je třeba klást důraz na zatíženou vnější lyži, to je pro něj prioritní a od toho by měl začít…Toť můj skromný názor.

18.11.2008 18:18:22 #39 

Příspěvků: 8258

administrator

(jarda, ) Mně se z toho videa zdálo, že zatížení vnější zvládá už celkem dobře, ale ta vnitřní se jen veze. Za začátečníha bych ho taky neoznačil, po hraně už umí zajet celkem slušně. A nikde jsem nenapsal, že (již) aplikuje zatížení dle potřeb situace, ale naopak – že jízda po jedné je pro něj (a pro nás všechny) vhodné cvičení k dosažení tohoto cíle.

18.11.2008 18:54:14 #40 

Příspěvků: 8258

administrator

(Másin, info@ecrystal.cz) Zatížení se snažím přizpůsobit podmínkám v tom smyslu, že na tvrdu jde většina váhy na vnější lyži, v oraništi se nechám spíše vézt, s tím, že se snažím o rovnoměrné zatížení obou lyží. Je pravda, že povětšinou vnitřní šetřim, zkusim ji zapojit trochu víc a zbavit se toho áčka, kterýho jsem si vědom. Bylo by super, kdybych mohl začít pilovat už teď o víkendu… Když tak koukám na kamery ze středisek, jak tam valej hektolitry technickýho, tak se mi samou nedočkavostí stavěj chodidla na hrany. :-) Ještě že ty děla máme.

18.11.2008 22:52:04 #41 

Příspěvků: 8258

administrator

(Marki Jaglarzová, markitkaj@seznam.cz) najdete během zimních měsíců také na internetu na výborných oblastních stránkách www.msport.cz :o)

19.11.2008 07:29:33 #42 

Příspěvků: 8258

administrator

(jarda, ) Tak vidíš chlape, jsi na tom už velice slušně, pokud skutečně jezdíš v oraništi s rovnoměrným zatížením obou, tak již zbývá to jen aplikovat i na tvrdší povrchy. A tu kolegovu větičku o posledním vývojovém stupni máš v kapse :-)
Nedá mi to – ona je to totiž volná citace Járovy oblíbené věty z vedlejšího webu se kterou by se dobře dalo polemizovat – copak i lyžařský panic při první jízdě nemění zatížení lyží velice často podle okolních podmínek ? – i když třeba nechtě a nucen okolnostmi? a nakonec na to doplácí pádem? Samozřejmě vím, jak to Jára myslel a věřím, že mi drobné rýpnutí promine :-)

19.11.2008 13:29:13 #43 

Příspěvků: 8258

administrator

(Jan VITVAR, vitvisj@seznam.cz) Jasně chápu jak jsi to myslel, jen jsem nechtěl, aby se na tu váhu po vnejší a zejména na ledu zapomínalo, tam to totiž po obou není ono :-). Jinak co se označení začátečník týče, lepší slovo mě nenapalo, ale po hraně to vede už opravdu dobře, koukl jsem na něj znova :-) Souhlas s technickym sněhem, už aby ho bylo a mohli jsme vyrazit :-)

21.12.2008 23:07:49 #44 

Příspěvků: 8258

administrator

(Másin, masinlucky@gmail.com) Tak jsem zjistil, že na tom nesprávným cantingu zřejmě něco bude, jelikož mi lyže mírně směřují dovnitř, jakoby do pluhu a při sjezdovém postoji mám zatížené spíše vnitřní hrany lyží. Ač se snažím, opravdu nevím jak se toho zbavit. Mám lyžáky Tecnica Rival RX cca 3 roky staré, nějaké nastavení cantingu zde je možné, ale nějak jsem to z návodu moc nepochopil (2 šrouby na každé straně skeletu a nepříliš srozumitelný návod)… Nemáte někdo tip na nápravu, případně na servis/člověka, který by byl schopen fundovaně poradit, případně nastavit canting tak abych byl schopen aplikovat zatížení obou lyží bez nežádoucích vrozených x-předpokladů? Díky

09.02.2009 12:30:33 #45 

Příspěvků: 8258

administrator

(Milan, ) Mám kousek videa které se mi podařilo digitalizovat tak přispěju do tohoto chudého vlákna. Je to kousek volné jízdy z letošní sezony. Záběr je zezadu protože po předešlých problémem s kamerou jsem nevěděl, že kamera se už rozběhla. Tak že to jen takový basecarving, žádná sportovní jízda nic extrémního nepředvádím. Stejně je tam vidět dost chyb, které neuvádím aby jste mě zase nenapsali, že jsem se zhodnotil sám. Omlouvám se za nízkou kvalitu danou kvalitou analogové techniky, různými konverzemi a také podmínkami není to žádný manžestr, ale rozježděný sníh tak se mi trochu práší od bot. Na konec videa jsem umístil několik záběrů které demonstruje protinatočení, které jste mě u videa z předloňského GS vytýkali. Škoda že ze zezadu není vidět práce krátká dlouhá noha v oblouku. Děkuji za všechny připomínky a hodnocení především ty kritické. http://www.youtube.com/watch?…

11.02.2009 09:08:40 #46 

Příspěvků: 8258

administrator

(Milan, ) Jak vložit odkaz jako HTML tag, zdá se, že takto vložený odkaz je pro účastníky fóra příliš velká námaha.

11.02.2009 09:17:15 #47 

Příspěvků: 8258

administrator

(Pavlos, ) Obrázek se vkládá pomocí „{img src="adresa obrazku“} kde za {} dosadíš <> (teď to udělat nemůžu, protože by se to zobrazilo jako odkaz)
Odkaz se vkládá pomocí {a href=„adresa odkazu“ target=„_blan­k“}popis odkazu{/a} – opět se za {} dosadí <>. target=„_blank“ se vkládá pouze pokud chceš , aby se otevřel odkaz v novém okně/panelu prohlížeče

11.02.2009 18:56:53 #48 

Příspěvků: 8258

administrator

(arsi, ) 1.Milan,pomoc pre teba je tu:aktívne odkazy

2.Video:Pozeral som tvoje video hneď ako si ho sem dal.Nie je to o tom,že by som bol lenivý ti odpísať:-)Ale na tom videu je to pre mňa ťažko čitateľné.Rozumej kvalita videa,nie jazdy.A potom nemal som nič rozumné čo by som ti k tomu napísal,aby som netáral sprostosti:-)Možno len dosť úzka stopa,pri ktorej sa ti ťažko odlišuje na ktorej nohe máš váhu,skoro to vyzerá ako oblúk s veľkým podielom šmyku.Možno len na tom klipe zle vidím detaily a potom zapracuje fantázia:-) možno…

12.02.2009 07:53:35 #49 

Příspěvků: 8258

administrator

(Jan VITVAR, vitvisj@seznam.cz) Zdravím, povedlo se mi sehnat jakštakš záznám z jízdy a byl bych vděčný za komentáře povolaných lidí, ivana,arsiho,HOnzy atd… Podotýkám, zajeté na Atomic SL9 02/03 160cm. Na sypajícím se firnu v Olešnici v Orl. horách. Díky za postřehy, SKOL.

Honza.

http://www.youtube.com/watch?…

12.02.2009 09:56:07 #50 

Příspěvků: 8258

administrator

(Milan, ) Zdravím to video je pěkné a v technice mu skoro není co vytknout, práce nohou, plynulá jízda, konstantní rychlost. Snad jen v některých obloucích je v zahájení trochu vyšší postoj, ale to jen aby bylo co psát. Olešnici neznám, ale parametry byly určena sklonem svahu, prudší by se hodil.

12.02.2009 10:06:16 #51 

Příspěvků: 8258

administrator

(Milan, ) Arsi kvalita videa je mizerná, bohužel nejsem schopen s tím nic dělat proto zpomaluji a vytáhl jsem z jízdy pár záběrů aby bylo trochu něco vidět, navíc video bylo v prostřed ještě přemazáno uf. Ke smyku na sjezdovce ležela vrstva rozježděného prašanu pokud bych nejel carving tak by byla vidět nejspíš jen bílá mlha. Tvůj postřeh úzká stopa naprosto souhlasím, prostě když se nekontroluju tak jezdím jako prase,protože jako občasný lyžař nejsem vyježděný. Tak že díky snad mi někdo napíše ten zbytek.

12.02.2009 12:53:42 #52 

Příspěvků: 8258

administrator

(arsi, ) Pekná plynulá jazda.Tu už je ťažko hodnotiť.Skúsiť iné lyže,iný sklon svahu,atď,ak by si mal pocit,že ti to nejde.Pretože na týchto slalomkách to máš vychytané moc dobre.U mňa výborné.Nebudem hľadať chyby kde ich nevidím:-)Takýto pekný štýl na zjazdovkách bežne ani nevidím.

12.02.2009 13:06:53 #53 

Příspěvků: 8258

administrator

(Pavlos, )

12.02.2009 13:35:17 #54 

Příspěvků: 8258

administrator

(Milan, ) video

12.02.2009 13:50:55 #55 

Příspěvků: 8258

administrator

(Pavlos, ) Jinak to video je dost rozmazané. Takže na něm není moc vidět. Podle mě máš nohy moc u sebe a dost pracuješ rukama. Jinak náklony o odklon trupu ok :-)

12.02.2009 20:29:30 #56 

Příspěvků: 8258

administrator

(Honza, ) Hezká jízda Honzo. Nevidím problém, pěkně vyjeté oblouky, hezká práce holí. Jinak souhlas s tím že by to chtělo na prudší a pak se něco vyklube ;-).

12.02.2009 20:36:51 #57 

Příspěvků: 8258

administrator

(Jan Vitvar, ) Ahoj, díky za chválu, cením si toho…Souhlas, tohle je spíše „hřiště“, na prudším by to bylo jiné, pokusíme se něco takového dát dohromady .) Jinak lyže jezdím i jiné, sice slalomky, postarší „důchodce“ Vidalovky D. Omeglass 64 a ty mi vyhovují více…Obřák jsem se dlouho nesvezl, ač jsem s ním už do styku přišel, bojím se rychlosti :-)

12.02.2009 20:55:39 #58 

Příspěvků: 8258

administrator

(HOnza, jv5p@e-nisa.cz) úplně dobré ?:-) – to by už nebyl důvod ke zlepšování :-). Důlažitá je radost a dobrej POCIT z jízdy… To je taky důvod, proč většina z nás vyhledává svahy odpovídající momentální schopnosti se na daným sklonu a povrchu pěkně povozit :-)… Jízda je to za danejch podmínek zvládnutá, viditelně s požitkem :-). Skutečnost, že je tam zbytečně mnoho a „postaru“ načasovanýho vertikálního pohybu, nebo že možná by mohlo bejt i malounko větší zalomení :-) atp… je v tomhle vidění v podstatě podružný konstatování.

12.02.2009 21:09:22 #59 

Příspěvků: 8258

administrator

(Jan Vitvar, ) Jop, s tim zalomením máš pravdu, přijde mi tam minimální…Jinak toho vertikalu škoda, nemyslel jsem si,že je ho tam tolik, holt když se člověk vidí je to jiné :-), ale děkuji za postřehy, budu pracovat ted 14dni v lyž. škole v Úpě tak snad stihnu i trošku zapracovat a vyzkoušet něco noveho .)

12.02.2009 22:12:33 #60 

Příspěvků: 8258

administrator

(KUBA, RIMANJAKUB@SEZNAM.CZ) Zdravím, posílám odkaz na video z Tignes-je to pokus o slalomové oblouky.Budu rád za zhodnocení-vytknutí chyb.dík Kuba YouTube – http://www.youtube.com/watch?…

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy

Ziller/saalbach

2

Jaké lyže???

STELVIO v létě

0

ESTER LEDECKÁ

Latrína

Klínovec: [Středisko]

Lyže pre starnúceho lyžiara

Je technika správná?