Blizzard CMX PRO IQ 06/07 - Diskuze - Diskuzní fórum o lyžování - SNOW.CZ

Blizzard CMX PRO IQ 06/07

13.04.2008 18:07:55 #1 

administrator

(Standik, standikzestraseci@gmail.com) Zdravím, výška mojí postavy je 190cm a vážím 80–85 kg. Jsem sportovní lyžař. Upřednostňuji střední oblouk ale rád si zajedu i oblouk krátký. Můj favorit je lyže BLIZZARD CMX PRO IQ modelového roku 06/07, o modelu 07/08 se píše, že to je už měkká lyže. Potřebuji něco, co mě podrží i na rozbitější sjezdovce a dovolí mi to si s lyží dopoledne vyhrát ve středních až krátkých obloucích a odpoledne si budu moct jezdit i sem-tam dlouhé pohodové obloučky. Cena tak max. 12 000Kč. Vybral jsem si správně? Nebo tu je i jiná, lepší lyže do této ceny? Radši jezdím na sjezdovce, ale když napadne prašan tak by mne v něm měla lyže podržet Předem děkuji za případnou odpověď. A mohli byste mi napsat i délku lyže, která by pro mne byla vhodná?

15.04.2008 08:59:54 #2 

administrator

(ivan, ) A ještě by měla umět osmažit topinku, uvařit čaj, zarecitovat básničku… Nic ve zlém, ale takové požadavky, jaké jsi na svých pár řádcích zformuloval, ti opravdu dobře nesplní žádná lyže.
Krátký, střední i dlouhý oblouk, podržet na rozbitější sjezdovce a dokonce v prašanu… Ale fakt je, že pokud nevyžaduješ skutečně krátký oblouk precizně vyjetý po hraně, můžeš sekat patičky i na sjezdovce 220 cm (osobně vyzkoušeno). Trochu větší šířka (netroufám si ale říct, jaká, tolik zkušeností s takovými lyžemi zatím nemám) podrží aspoň v tom rozbitém, pokud ta lyže nebude moc krátká a měkká, ovšem v prašanu pomůže jen úměrně své šířce, hloubce nového sněhu a tvé technice. Střední oblouk zvládne většina lyží běžného radiusu, delší ještě taky, ve skutečně dlouhém to bude slabší, ale „dlouhý pohodový“ (tedy asi s malým zahraněním) by jít měl. Délka podle charakteru lyže a preference určitých, tebou vyjmenovaných oblastí, nedokážu říct paušálně.
Toho Blizzarda neznám, takže proto jen obecné úvahy.

22.04.2008 18:56:10 #3 

administrator

(Pavlos, ) Mám tyto lyžičky druhou sezónu a jsou celkem fajn. Tvrdost pro tvojí hmotnost tak akorát. Já mám 175 cm výšky takže jsem koupil 166cm dlouhé na krátký/střední oblouk. Dobře se točí při vyšší rychlosti. V pohodovém tempu jsou líné a potřebují dost síly, ale jakmile je trošku pustíš, stačí naklopit a jedou jak po kolejích. Na led moc nejsou,ale tvrdou pistu zvládají v pohodě. Stejně tak odpolední rozbitou pistu. Nemají problém s nahrnutým sněhem .Ve vrstvě čerstvého prašanu na tvrdé podložce se těžko točí (zařezávají se). Celkově je to spíš rychlejší lyže na větší kopec .

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Hledat v diskuzi

Články

21.11.2017

Rozloučení s Milanem Špačkem

V polovině listopadu se severomoravští lyžaři rozlo...
20.11.2017

Česká lyžařská reprezentace: jasná odpověď na nepříjemné otázky

V rozhovoru pro loňské listopadové SNOW 98 označil ...
19.11.2017

Vyhlášení vítězů soutěže o exkluzivní dámské lyže Elan a 9 tašek k tomu!

Soutěžit o exkluzivní lyže Elan Delight Black Editi...
18.11.2017

SNOW tour: Monínec – „revoluční“ lyžování

17. listopad máme pevně spojen s revolucí, a to nov...
18.11.2017

Jak se v Česku financuje lyžování

Loni se začaly do veřejného prostoru dostávat infor...
18.11.2017

Nohy v teple a pohodlí jsou základ

Se začínající zimní sezónou se kromě potěšení z prv...

Diskuze o lyžování

Na hrudi obra obláček zlatý

dnes 16:10:25 od ivan

Kam v listopadu?

dnes 13:18:31 od lukaa

#MeToo

dnes 10:54:54 od Jarda K

Lyze - zacatecnik

dnes 10:53:00 od kaplar.adam

Ty děti tak rostou ...

dnes 10:28:04 od Marek15

Forget your carving ski...