VYLEPŠOVACÍ LYŽOVÁNÍ 2 - Diskuzní fórum o lyžování - SNOW.CZ
Domů Diskuze Lyžařské školy a kempy VYLEPŠOVACÍ LYŽOVÁNÍ 2

VYLEPŠOVACÍ LYŽOVÁNÍ 2

02.03.2009 19:52:53 #1 

Příspěvků: 8258

administrator

(HOnza, jv5p@e-nisa.cz) množí se dotazy a tak zavádím nový vlákno k Vylepšovacímu lyžování 1. – 5.4. 2009 :-). Samozřejmě platí, co už jsem do vlákna VL napsal několikrát, ALE ZOPAKUJU:

  • vítanej je každej zájemce o aktivní účast na vylepšování svým i ostatních „postiženejch“
  • rozhoduju se teď s bydlením a lyžováním mezi Rokytnicí a Mísečkama – rozhodnu asi 25.3. a tady uveřejním
  • jediný co potřebuju, je znát konečnej počet tak asi někdy kolem 25.3., takže mi, prosím, potvrďte do tý doby svoji 100% účast – vyzvu Vás tady k tomu :-)
  • podmínky budou v podstatě stejný jako při prvním termínu = skromný společný bydlení s možností posedět, povídat, podívat na video… + co největší slevy na permice + „kurzovné“ by nemělo přesáhnout 200 Kč/osoba/den

To je zatím asi všechno Prozatímní evidovaní zájemci: Jarda M., PetrM., Krab+2?, Jiří F., Marek K., David P. ,Marťas B., Honza T., Milan, Pavlos, Másin, Arsi? a dále Luba, MartinJ+1, Pettebiggy, Marty + 1, HonzaVys.,Flendrs, TomáS, JanVIT+1. TAKŽE PROSÍM – 25.3. – netřeba dřív, potvrdit 100% účast!!! – teď vím, že by nás mělo bejt možná skoro 30 lidí :-).

02.03.2009 20:15:33 #2 

Příspěvků: 8258

administrator

(Pete Biggy, pete.biggy@seznam.cz) Já já, chci být první s odpovědí ke druhé části tohoto jistě nejdelšího fóra:)

Honzo určitě máš s tamějšíma podmínkama zkušenosti, ale myslím, že vzhledem k termínu by ty Mísečky byly větší jistotou, co se týče sněhu. Každopádně vám do toho nechci strkat nos:-)

02.03.2009 20:31:24 #3 

Příspěvků: 8258

administrator

(HOnza, jv5p@e-nisa.cz) sněhu je u obou kopců, kvalitu sněhu lze rozhodně čekat lepší na Mísečkách. V Rokytnici se ale umíme lépe dohodnout na cenách ubytování i lyžování a technickým zajištění…

02.03.2009 23:29:08 #4 

Příspěvků: 8258

administrator

(Másin, info@ecrystal.cz) Zdravím, termín k závaznému potvrzení účasti je super, do tý doby budu určitě vědět jak na tom budu a kolik bude času na vylepšování. Jinak bych se taky rád přimluvil za Mísečky. Myslím si, že mimo sezónu by to ubytování nemuselo být takový problém (i když 30 lidí je docela slušná porce) a přece jen na Mísečkách to je na jaře atmoška a prostředí jak na ledovci. :-) Nevím kam až sahaj prsty HOnzy a dalších organizátorů, ale snad by se s klukama z Míseček dalo i něco rozumnýho ohledně permice vyjednat (minimálně mimo víkend na Machytku, předpokládám, že tam by to mělo probíhat), vypadaj docela rozumně. :-)

03.03.2009 01:53:57 #5 

Příspěvků: 8258

administrator

(ivan, ) „S klukama z Míseček“ dohodnu maximum, ale co se týče permice, s tím nemají nic společného. Na Machytce bych chtěl nechávat nějaký lyže, ráno by šel objednat kopec na obřáček, ovšem tyče aj. tam nemají. Jakmile se tam dostanu, jsme s HOnzou dohodnutí, že budu sondovat možnosti ubytování. Upozorňuju ale, že např. Hořec/Kleč je základní ubytování a la školní hory před lety, jen (společné) sprchy nové. Ovšem bez vaření a bez el. zásuvek na pokojích, opravdu spartánské. V tomhle termínu se ale nabízejí i jiné možnosti. O Rokytnici víme, že začátkem dubna je ta jižní stráň dost průšvih. Nebýt tamějších HOnzových konexí a možností, asi by nebyla ve hře. Na těch Mísečkách lze podle mě počítat s výraznou slevou jízdného od začátku dubna, jak ji už pár sezon Skiareál dává. Letos je tady ve Špindlu tak málo lidí už teď a Velikonoce tak pozdě, že v „našem“ termínu už budou zoufale vymýšlet cokoliv, jen aby tam někoho dostali. Zejména pokud do té doby sníh neuplave a bude se jezdit na víc místech, která se poperou o zbývající jarní lyžaře.

03.03.2009 11:00:03 #6 

Příspěvků: 8258

administrator

(Milan, ) HOnzo, ivane jak je to s tyčema. Myslel jsem, že s vylepšovacím tréninkem v tyčích se počítá? Neznám lepší metodu jak srovnat techniku s okamžitým feedbackem. Pokud je s tím nějaký problém dejte vědět dopředu, abychom to nějak vyřešii. Vzhledem k počtu zájemců bychom mohli udělat i regulérní závod SNOW.CZ OPEN. Kulaté sušenky beru ssebou.

03.03.2009 13:36:15 #7 

Příspěvků: 8258

administrator

(marťas, ) Zdravím po delší době,(měl jsem tři týdny vysypané PC) tímto HOnzu,ivana i Milana.Souhlas s Milanem,rozhodně bych byl pro si ty tyče zajistit (taky klíče a dobrou akuvrtačku).Určitě by to chtělo domluvit předem a ty věci si nějak popůjčovat.S okolo lyžujícíma lidma by v tomto termínu začátkem dubna snad neměl být na Mísečkách problém,minulou sez. jsem tam v dubnu zažil úplně prázdnou a tvrdou sjezdovku.Já osobně jsem měl možnost teď během února v těch tyčích pojezdit (i včetně kamery a časomíry) a musím říct že je to zkušenost k nezaplacení.Takže určitě jsem pro všema deseti a doufám že i moc dalších lidiček.Takže jsem pro a každopádně se těším.

03.03.2009 16:17:15 #8 

Příspěvků: 8258

administrator

(Jakub C, jakub_cZAVINA­Cemail.cz) Ahoj. VL je urcite super napad, rad bych se tedy take nahlasil na tuto akci. Diky, Jakub

03.03.2009 16:43:52 #9 

Příspěvků: 8258

administrator

(vašek/flendrs/, ) připraven a už začínám balit… Osobně bych nejradši loboval za Rokytnici (teoreticky bych se mohl pozeptat na ubytko), ale i Mísečky rád navštívím. A abych byl platnej, tak vezmu lékarničku… :-)

03.03.2009 18:18:01 #10 

Příspěvků: 8258

administrator

(ivan, ) Myslím, že vrtačku, vrták i klíč seženu. Bude to chtít tyče, pracujme na tom. Ještě zjistím, za jakých podmínek se může na kraji kopce stavět. Určitě s obřáčkem počítáme. Jak víte, měl být už v Rokytnici, ale odstrčený na té staré červené neměl smysl.

03.03.2009 21:44:19 #11 

Příspěvků: 8258

administrator

(tuty, ) začínám mít trému. Jízdu v tyčích znám jen z televize :-)))

03.03.2009 22:00:19 #12 

Příspěvků: 8258

administrator

(ivan, ) Neboj. Pro začátek bysme mohli zkusit jen hezky volné rozestavení na placatém vršku černé, kde by nebyl problém projet a kde by se sledovala správná linie. Myslím, že by postavení tam neměl být problém. Těm zkušenějším by se jízda nějak ztížila (třeba po jedné lyži, na bigfootech nebo Artis Compactech :-)) a užili by si to taky. Všechno se dá nějak vymyslet.

03.03.2009 23:05:22 #13 

Příspěvků: 8258

administrator

(ivan, ) Chlapci a děvčata, ŠPATNÁ ZPRÁVA: zapomněli jsme na 3 dny skicrossů na Mísečkách-Machytce 3., 4. a 5. dubna (Evropský pohár, M ČR, veřejnost). 1.a 2. se bude trať stavět, takže Machytka je přesně na náš termín OUT. A obávám se, že tím i Mísečky jako takové. Spolehnout se jen na Medvědín bych moc nechtěl, ten kopec chytá ranní slunce. Nabízel by se ještě Špindl jako takový se severními svahy ve Sv. Petru a na Stohu, kde by se jistě daly zařídit ty tyče. A kde byste se taky mohli povozit na těch našich Atomikách. Ovšem přehlednost a kompaktnost Míseček, ráno zpestřených Medvědínem, to nemá. Škoda. Uvidíme, co na to HOnza jako hlavní organizátor.

03.03.2009 23:32:17 #14 

Příspěvků: 8258

administrator

(marťas, ) to bral spíš jako možnost vyzkoušet si to, na co se koukáš na té telce v praxi, bez toho že tě někdo hned zpraží cože to tam děláš. Mě osobně třeba štvalo jako kluka před nějakými 25 lety to takzvaný elitářství místního lyžařskýho oddílu když, jestli už někoho ,,cizího,,jezdit nechali tak jenom se shovívavým úsměvem o cože se ten dotyčný na těch křápech pokouší. Že je tzv.,, závodní lyžování,, u nás do hodně velký míry záležitostí kontaktů a konexí pár rodičů který prostě chtějí aby jejich dítko v tomto vyniklo pozoruju aspoň teda u nás v našem místním lyžařským středisku do teďka.Tak na půlce děcek je vidět při tom jejich tréninku že to ježdění v klackách je ani moc nebere a spíš se šťouchaj hůlkama ,dupou si po lyžích nebo rozepínaj jeden druhýmu vázání.Když se vyjede ven tak ty výsledky podle toho pak taky vypadají. Přitom právě kolikrát děcka těch tzv. rekreačních lyžařů který tam přijedou po práci o víkendu a tvrdě zaplatí permici, ale co maj tu ,,trému,, někam to děcko přihlásit by si tý možnosti potrénovat v těch tyčích daleko více považovalo. No, vůbec si nedělám iluze o většinovém českém rekreačním lyžaři, že by měl někdo potřebu otloukat se v klackách,ale pár těch lidí by snad vážný zájem a snahu mělo. Jasně, že ten pocit toho že nechci aby se mě někdo ,,tlemil,, jak moc mě to tam v těch tyčkách nejde, znám taky, ale tady na týhle akci právě myslím že toto určitě nehrozí.

04.03.2009 00:49:18 #15 

Příspěvků: 8258

administrator

(marťas, ) loni byl myslím 21– 22.3 ten letošní termín v dubnu mě překvapuje, vždycky to bylo v březnu a na duben tam byl klid. No, na Stohu by se snad pojezdit dalo, MČR je ve Špindlu 23– 28.3 to tam asi budou tréninky, jenom jestli není ten kopec zamluvený i na duben.Hodně se tam trénuje. Byl jsem tam předloni dvakrát pojezdit asi březen a duben a prý tam vlek jezdí i od 7.00 hod. ráno často.

04.03.2009 08:23:18 #16 

Příspěvků: 8258

administrator

(Milan, ) Bych teď neřešil. Hlavní je mít zajištěné tyče a výbavu. Záložní aku vrtačku která je schopna udělat dostatek děr pro celý slalom beru ssebou. Na slalom kde se všichni vyřádí dosytosti stačí 4m široký pruh vedle dráhy lanovky. Stavěl jsem nedávno 3 dny slalomy na malé Šumavské sjezdovce a nebyl problém. Naopak ještě jsem zaznamenal slušný zájem veřejnosti hlavně malých dětí.

04.03.2009 17:20:05 #17 

Příspěvků: 8258

administrator

(HOnza, jv5p@e-nisa.cz) :-) – V.L.2 vlákno se začíná potěšitelně natahovat :-)… Ty skikrosy na Mísečkách je čára přes rozpočet, ale klídek… – z toho se dá dobře vybruslit. Dnes jsem se byl sklouznout v Rokytnici – tam už s náma počítají a těší se na nás – jak s levným ubytováním a krmením, tak se slevovým lyžováním :-)… Vloni jsme tam právě v tomhle počátkodubnovým termínu byli s Milanem T – a jak ta loňská zima stála za …, tak kopec byl ještě senzační. Tam by pro nás různý sklony svahu, klacky po ránu atp. neměl bejt v tomhle termínu už vůbec žádnej problém (mám to projednaný)… Navíc bychom bydleli nejen nedaleko lanovky, ale mohli bychom využívat s výhodou i možnost jet se kdykoli podívat na Mísečky (včetně pokoukání na skikrosový závody) – přes Rezek je to asi 15km :-) …

04.03.2009 18:32:31 #18 

Příspěvků: 8258

administrator

(tuty, ) Chlapi, tak jste mě trochu uklidnili. Hned se mi bude spát lépe a nebudu se v noci budit s oroseným čelem…:-)

05.03.2009 08:46:03 #19 

Příspěvků: 8258

administrator

(HOnza, jv5p@e-nisa.cz) froté čelenku :-)

07.03.2009 16:23:53 #20 

Příspěvků: 8258

administrator

(Marty, ) Když pročítám co se tam všechno bude dít a zúčastnit se může každej,tak se ani radši neopovažuji na tuto akci nemít helmu.Jsem do lyžování hodně zapálenej,ale zatím jsem si ji ještě nepořídi.Bez helmy mě mezi tyče asi nepustíte,co?

09.03.2009 19:08:55 #21 

Příspěvků: 8258

administrator

(Ivan Vrzal, ivrzal@volny.cz) Ahoj všichni, na základě upoutávky ve Snow jsem zabrousil na toto fórum a pročetl si Vylepšovací lyžování 1. a 2.. Vypadá to zajímavě a vážně přemýšlím o účasti 1.-5. 4. Pochopil jsem, že se jedná o spíše takový volnější workshop, přesto jsem se chtěl zeptat (asi HOnzy), jestli existuje alespoň nějaká rámcová představa o programu? Zúčastní se Milan Trnka také této akce? Díky za odpověď. Pokud by bylo potřeba pomoci s vybavením, asi by to pro mne nebyl problém. Kolik tyčí asi budete potřebovat? Ivan

14.03.2009 15:28:56 #22 

Příspěvků: 8258

administrator

(HOnza, jv5p@e-nisa.cz) nejprve se omluvím za týdenní neúčast na tomto fóru – byl jsem na MS Masters v Piancavallu (ze svahu je v asi 60km vzdálenosti vidět Benátky :-))… Krátce poreferuju v novým vlákně – LYŽOVÁNÍ MASTERS. Nyní k věci: – ano, opravdu se jedná o „takový volnější workshop“ – neboť se skutečně všichni máme co učit, a to vzájemně!!! Protože jakákoli otázka, jakkoli správně nebo naopak špatně provedenej pohyb na lyžích znamená společný hledání rozumný=odůvodněný reakce=odpovědi… Nejjlepším možným konzultantem při takovým snažení je rozhodně Milan Trnka!!! – a to nikoli proto, že je schopnej ve svý kategorii vyhrát závod světovýho poháru masters (což svědčí o vysoký kvalitě dovednosti), dokonce ani ne proto, že to svoje lyžování má podložený skutečnou znalostí anatomie lidskýho těla a souvisejících možností a omezení při provádění lyžařskýho pohybu, ale hlavně proto, že je schopnej naslouchat, pozorovat, analyzovat a JEDNODUŠE, INDIVIDUÁLNĚ A SPRÁVNĚ USMĚRŇOVAT… Zítra (neděle 15.3.) se uvidíme na mistrovství České republiky Masters v Rokytnici a já zatím neznám důvod, proč by mi svoji účast zítra nepotvrdil :-)… Pokud máš možnost dovézt klacky, vrtačku a klíče, bude to velikým a jistě i nějak specielně oceněným přínosem pro akci :-)!!! – díky předem.

16.03.2009 10:33:32 #23 

Příspěvků: 8258

administrator

(Martin430, pospisil1@gmail.com) Taky to na základě diskuze silně zvažuju, taky by se mi hodilo přesnější info. Jo a teoreticky bych tímpádem mohl někoho vzít z Brna nebo po trase (Svitavy, HK, N.Paka) SKOL. Martin

16.03.2009 13:07:43 #24 

Příspěvků: 8258

administrator

(HOnza, jv5p@e-nisa.cz) -dobrá, je to ještě daleko, ale tady jsou momentálně nejpřesnější informace o V.L.: TERMÍN: 1. – 5. 4. se nemění … MÍSTO: Rokytnice n.Jiz. se nemění … BYDLENÍ: V penzionu u lyžaře a staršího závodníka Jindry Málka za 415 Kč vč.poplatku obci a s polopenzí + slevou na permice 15% oproti již zlevněné taxe … ZATÍM POČÍTÁM S TĚMITO LIDMI: Jarda M., PetrM., Krab+2?, Jiří F., Marek K., David P. ,Marťas B., Honza T. , Milan, Pavlos, Másin, Arsi ???, Luba, Martin J. + 1, Pettebiggy, Marty + 1, Honza Vys., Flendrs, Jiří F., TomáS, JanVITVAR + 1, JakubC, Šutr A MY TŘI = mILAN, iVAN, HOnza… – ještě je nějaká volná kapacita … PROSÍMPROSÍMPRO­SÍMPROSÍMPROSÍM­PROSÍM – POTVRĎTE NEBO ODHLAŠTE SVOJI ÚČAST CO NEJDŘÍV – NEJPOZDĚJI DO – kvůli bydlení a taky permicím atd… Věřím, že se podaří zajistit dobrý slevy, klacky, volnej kopec, tvrdej povrch i počasí … Další upřesnění nebo event info o změnách budu neprodleně oznamovat :-)

16.03.2009 13:30:05 #25 

Příspěvků: 8258

administrator

(HOnza, jv5p@e-nisa.cz) = JAKÝ SI TO UDĚLÁŠ, TAK TAKOVÝ TO MÁŠ … – především, když budeme na kopci, budeme hodně lyžovat a málo na kopci povídat… Budeme se na sebe vzájemně koukat a sdělovat si pocity z jízdy – zejména z tý vlastní, ale i z jízdy ostatních… Budeme se zabejvat především pro lyžování opravdu nejpodstatnějšími věcmi!!!! Převážně budeme jezdit volně a spíš na mírnějších svazích. Dostaneme se taky do klacků – ovšem téměř výhradně obřákovejch (event. SG), jen minimálně snad do slalomovejch. Z toho vyplývá povinná výbava: lyže (kdo má tak SL + GS + SG), přílba, chrániče, brousky, vosky, žehličky… – a kdo by mohl, tak nějaký klacky s příslušenstvím :-)… Ve středu 1.4. večer do 19 hod příjezd, čtvrtek dopoledne společný rozježdění, odpoledne skupinky podle zájmu, případně i výkonnosti, individuální konzultace… + pokud by bylo tvrdo, tak event. klacky… pátek ráno ve skupinách OS + SG, sobotu a neděli obdobně – podle zaplněnosti střediska, případně „výlet“ na Mísečky podívat se a pojezdit v kontaktu s Evropským pohárem ve skikrosu… Každej večer povídání o lyžování – společné i individuální konzultace, videoprojekce ze svět.poháru, lyžování odjinud i diskuse nad vlastníma jízdama… – vemte kamery, laptopy, DVD…

16.03.2009 14:16:59 #26 

Příspěvků: 8258

administrator

(Pavlos, ) Ahoj HOnzo. Cena bude teda 4× 415 + permice na 5 dní se slevou 15% = cca. 3600 za celé LV ?
To je hodně dobrý :-))))

16.03.2009 15:20:04 #27 

Příspěvků: 8258

administrator

(HOnza, jv5p@e-nisa.cz) – vůbec mě to dosud nenapadlo počítat + ještě nezapomeň na už v prvním „běhu“ účtovanejch a i nyní ohlašovanejch 4 x režijních 200 Kč/den (800 Kč) – tedy by to mohlo bejt nějakejch asi 4,5 tis.Kč celkem, což mě zas až tak úplně málo nepřijde. No ale poměr cena/výkon je rozhodně senzační (když se nepotentí počasí…). :-)

16.03.2009 15:48:24 #28 

Příspěvků: 8258

administrator

(TomáS, ) Permice je jenom 4 dny (čt, pa, so, ne) takže je to o něco míň, plus 4 × 200 – to je o něco víc, plus konzumace alkoholických nápojů a to je o dost víc… jestli teda bude povolená :-)T

16.03.2009 16:43:51 #29 

Příspěvků: 8258

administrator

(Pavlos, ) Na to jsem zapoměl :-))))
Ale 4,5 tisíce za kvalitní lyžování s možností se HODNĚ naučit, zajezdit si v branách, pokecat s odborníky z branže a potkat stejně postižené lidi není zase tolik.
Jen doufám, že mého šéfa nenapadne zase nějaké produktové školení.....
Tentokrát už bych to nerozdejchal…

16.03.2009 17:10:05 #30 

Příspěvků: 8258

administrator

(HOnza, jv5p@e-nisa.cz) bude konzumace čehokoli, zakázáno nebude nic… – předpokládá se účast převážně dospělejch lidí, který si už ladacos měli možnost užít a ověřit si, jak se různý požitky a zážitky daj nebo nedaj kombinovat… :-). Čísla moc nekontroluju s vědomím, že se jedná o docela jednoduchý součty co nejúspornějších položek :-).

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy

původní bazar

1

Alpine Ski World cup 23/24

NĚCO Z HISTORIE

"Brahma"

Lindsey Vonn-Kildow

Sella Ronda: [Středisko]

Plastika křížového vazu