Filmy a videa o lyžování (strana: 24) - SNOW.cz
Domů Video

Video (strana: 24)

Do lyžařské videogalerie patří vaše jízdy, závodníci i výlety do středisek. Máte nebo znáte neodolatelný spot či celý film ze sjezdovky i mimo ni? Přidejte ho kliknutím na „Vložit nové video“!

+
Vložit nové video (po přihlášení)

Dokument: Nymanův návrat po úrazu

Přetržené vazy, zlomeniny, zničené svaly... S tím vším se potýkal Steven Nyman, americký sjezdař, po drsném pádu v Ga-Pa v lednu 2017. O tom, jak je psychicky i fyzicky náročný návrat k profesionálnímu sportu, pojednává na jeho příkladu jedna ze sekvencí filmu The American Downhiller.

Fiss Ladis: 50 let lyžování

V roce 2017 oslavilo tyrolské dvojstředisko Fiss Ladis 50 let své lyžařské historie.

Příběh Davea McCoye, zakladatele Mammoth Mountains

Letos v únoru zemřel v požehnaných 104 letech Dave McCoy, zakladatel kalifornského obra Mammoth Mountain, trenér, mentor, vynálezce a vizionář. Právě o něm je tento film. Jeho barvitý život by vydal na poutavý lyžařský román, vše nejdůležitější o něm najdete v článku ve SNOW 124.

Dokument: 50 let amerického čekání na olympijské zlato

The American Downhiller je film, složený z několika sekvencí - tato mapuje padesát let nadějí amerických sjezdařů, které nakonec naplnil Bill Johnson vítězstvím na ZOH v Sarajevu. Co tomu předcházelo v zákulisí amerického sjezdového týmu, a proč Bill už nedostal šanci zlato o čtyři roky obhajovat? Podívejte se na sekvenci "historické okénko".

Fatbike na SnowFestu 2020

SnowFest není jen o každodenním hltání prašanu - i když o tom je rozhodně nejvíc. Doprovodný program je bohatý, od přespávání igloo přes wellness až po možnost vyzkoušet si jízdu na Fatbiku - kole, určeném pro jízdu po sněhu.

Noboarding: snowboard bez vázání

Snowboarding se vyvíjel dlouho, jednou ze slepých uliček bylo prkno s ovládacím provázkem, tzv. snurf. Od něj už bylo jen kousek k opravdovému surfu, který jen místo na vlně použijete na dostatečně prudkém a dostatečně zasněženém svahu. Jízda se podobá surfu, povrch prkna zase skateboardu, milovníci noboardingu říkají, že je to nejčistější forma je...

Trailer na prašanový film Huck Yeah!

Matchstick production je renomovaným filmovým studiem v oblasti freeridových filmů. Uvidíte legendy jako je Hoji nebo stále aktivní ve FWT Arianna Tricomi ve snímku, který odvádí pozornost od aktuální pandemie a trochu nostalgicky diváka přesvědčuje, že freeridingu se COVID netýká. Huck Yeah! je o zábavě, i když vznikal v nelehkých podmínkách. Film...

Nová lanovka na Planai

Po 33 letech nahradila páteřní lanovku ze Schladming na Planai od prosince 2019 nová panoramaticky prosklená 10místná kabinková lanovka.

Jak pracovala horská služba v USA před lety vs. dnes

Skipatrola v americkém Utahu, středisku Alta, natočila krátký dokument o tom, co dělá. Každodenní práce zaměstnanců americké varianty horské služby se v průběhu času moc nezměnila, jen se vyvíjí metody a technologie, pomocí kterých chrání návštěvníky areálu před ohrožením lavinami nebo řeší zranění na svahu.

Komerční tipy