Filmy a videa o lyžování (strana: 21) - SNOW.cz
Domů Video

Video (strana: 21)

Do lyžařské videogalerie patří vaše jízdy, závodníci i výlety do středisek. Máte nebo znáte neodolatelný spot či celý film ze sjezdovky i mimo ni? Přidejte ho kliknutím na „Vložit nové video“!

+
Vložit nové video (po přihlášení)

Generation of freeskiing

Svobodné lyžování (freeskiing) umožňuje a vždy umožňovalo zcela svobodně realizovat možnosti bílého sportu. Průřez jeho historií, styly jízdní i módní shrnuje právě toto video. Jen pozor, nejde o historické záběry, retro oblečky si tentokrát oblékly aktuální světová esa freeskiingu: Akrobatický lyžař Bene Mayr, sjezdařka Viktora Rebensburg, frestyl...

Extrémní sjezd kuloáru Beuf-Sara

Chvilky napětí a adrenalinu při slaňování a obloucích v extrémně prudkém terénu. Vyzývavý a prudký kuloár Beuf-Sara z vrcholku Aiguille du Peigne sjeli poprvé Yannick Boissenot a Julien Herry.

Extrémní sjezd z filmu Blizzards of Aaah's

Jeden z proslulých lyžařských filmů, The Blizzards of Aaahh's (všiměte si podobnosti s názvem pohádky The Wizzard of Oz), tradiční tvorba režiséra Stumpa, která je výjimečná snad pouze tím, že se ke konci filmu objevuje poměrně obsáhlá část, zahrnující snowboarding, který do té doby Stump opomíjel. V sekvenci na videu Glen Plake sjíždí extrémní kul...

Extrémní sjezd se smíšenými pocity

Hodně odvážná linie, v nejprudších místech prudší než 60° (běžná černá sjezdovka má sklon něco přes 20°) - Nikolai s Eirikem ji zkusí sjet na lyžích celou, ale to se moc nepovede a není daleko k průšvihu. Jen sledovat takovou akci je adrenalin, obdivuhodný je klid a schopnost těchto extrémních lyžařů řešit krizovou situaci.

Paul Bonhomme v těžko sjízdném terénu

Pokud si myslíte, že existuje něco jako nesjízdný terén, kam byste se nevydali možná ani na mačkách, vězte, že extrémní sjezdař Paul Bonhomme do takového terénu půjde rád.

Freeride v JacskonHole

Jackson Hole je jedna z nejznámějších freeride oblastí vůbec. Krátkým filmem "In Plain Sight" si můžete udělat představu o tom, jaký charakter má tato lyžařská oblast a v jaké atmosféře se zde lyžuje a "loví prašan".

Skicross na Randovce...

Na sportovním gymnáziu v Jablonci nad Nisou máte možnost studovat a při tom i naplno lyžovat! Mrkněte na to! ;-)

The White Hell of Pitz Palu (celý film, 1929)

Jeden z mnoha snímků z dílny Arnolda Fancka, průkopníka lyžařské kinematografie, který si později vysloužil nálepku propagandistické loutky nacistů. Tento snímek však pochází z roku 1929 a je inspirujícím náhledem do začátků té stejné kinematografie, která nám dnes servíruje HD videa všech závodníků a živé přenosy závodů.

In Gora: obytným autobusem za lyžováním

Když jste unavení z ježdění do luxusních středisek a chcete objevit něco starého, tajemného a nedostupného, sedněte do obytného autobusu a vyražte napříč Evropou až na Balkán. Tomuto objevování se věnoval ve čtyřicetiminutovém filmu tým Picture Organic Clothing.

Komerční tipy