Freeski - videa (strana: 2) - SNOW.cz
+
Vložit nové video (po přihlášení)

Holky to chtěj taky (jezdit v prašanu)

Záběry triků ve snowparku nebo poetický švenk rozstřiku hlubokého prašanu - a z něj často vykoukne fousatá hlava. Ne tak v tomto případě, holky to prostě v prašanu taky umí.

Freeride v Norsku: dokument o dvou lyžařích, kteří riskují život

Dva přátelé vyrazí do norských hor a kromě záběrů perfektního extrémního lyžování se v dokumentu dotýkají svých citlivých vnitřních témat. Jak se třeba změní život extrémního lyžaře, když si najde přítelkyni? A co teprve když ho pak opustí?

Termíny Freeride World Tour 2023

Kalendář závodů seriálu Freeride World Tour, tedy jakéhosi světového šampionátu ve freeridovém lyžování, je na světě. Pět zastávek od ledna zahájí kanadský Kicking Horse, 14 dní po něm loni nalezená destinace ve španělském Baqueira Beret, hned za pár dní naváže vyhlášená stěna v Ordino Arcalís v Andoře. Po měsíční pauze v se v půli března FWT objev...

Trailer: La Liste 2, freeridový masterpiece Jérémie Heitze

Když Jérémie Heitz sjel ve filmu La Liste nejikoničtější alpské svahy, legenda extrémního lyžování, „skier of the impossible“ Silvain Saudan mu vzkázal: „Dokázal jsi to ve Švýcarsku, teď to musíš dokázat ve světě“. A taková výzva se neodmítá, takže produkce Sherpa Cinemas spolu s Red Bullem (už toto spojení je příslibem magické podívané) vyrazila s...

Kaskádie, BC - ráj freeridových "mashrooms"

Tzv. "mashrooms" jsou zasněžené kaskády kamení, které jde slyžovat / seskákat. Tvarem připomínají shluk hub, odtud jejich název. V Britské Kolumbii je oblast, která už svým názvem evokuje takové lyžování - Kaskádie.

Skifi: lyžování a fyzika

Třetí Newtonův zákon říká, že akce vyvolává reakci - pokud na něco působíme silou, působí na nás stejná síla v opačném směru. Takže když v letu zapůsobíte silou na těleso, mělo by vás roztočit. Bude to fungovat? Skok na lyžích se závažím a následný švih by měl teoreticky zapříčinit rotaci do salta. Aplikovaná fyzika v lyžování.

Zub: lyžovat z Dents du Midi je splněným dětským snem

Máte nějaký dětský sen, něco, na co koukáte téměř každý den, ale nikdy jste se neodvážili do toho jít? Paul de Groot takhle snil o sjezdu úzkého žlabu z Dent du Midi, a ve videu projektu Hidden Faces jej radostně realizuje. Na YT kanálu Hidden Faces doporučujeme také další videa o lyžování, především ...

Markus Eder: Freeridové MUST SEE

Markus Eder a Redbull. Fakt pecka, tenhle sjezd, při kterém projíždí mimo jiné ledovcovou galerií, kdy to vypadá, že bude pohlcen ledovou jeskyní a už nikdy nespatří sluneční svit... A spousta jednoduchých, ale skvěle postavených a natočených triků... Málo co je "Must see", ale tenhle Markusův mistrovský artový počin opravdu je.

FWT 2020: Vítězná jízda Ordino Arcalís Leo Slemett

Francouzský freerider Leo Slemett a jeho jízda v roce 2020 na Freeride World Tour v Andoře.

FWT 2020: Vítězná jízda Ordino Arcalís Hedvig Wessel

Norská reprezentantka na Freeride World Tour a její vítězná jízda v Andoře v roce 2020.

Komerční tipy