SNOW 107 time vychází 7. prosince 2017
200 stran

Předplatitelé dostanou časopis do poštovních schránek dle doručovacích podmínek České pošty do tří pracovních dnů po datu vydání. V elektronické podobě se ale mohou do čtení pustit ihned!


Časopis v elektronické podobě

Časopis si nyní můžete přečíst jak v počítači, tak i v tabletech nebo chytrých telefonech.

Více na
www.alza.cz/media/snow
www.floowie.com/cs/slimmedia

Alza media a Floowie

Tištěnou verzi časopisu si můžete objednat jako roční nebo dvouleté předplatné s dárkem.

Jednotlivá vydání si můžete koupit v e-shopu SNOW nebo ve sportovních obchodech a trafikách!


Přečtěte si časopis v elektronické podobě!

Ve SNOW 107 time najdete 10 skipasů zdarma:


Více na www.skipas-zdarma.cz
Pár tipů z obsahu:


Světový pohár: žebříčky, body, startovní čísla

Většina lidí sledujících alespoň občas alpské lyžování má jakousi představu o žebříčku a bodech sloužících k losování startovních čísel. Ta jsou ve sportu, v němž se podmínky tratě a leckdy i počasí neustále mění – vesměs k horšímu – nesmírně důležitá.
Půjčit, nebo koupit?

Není to žádná horká novinka, přesto trend celosezónních výpůjček dětského lyžařského vybavení nabírá v posledních letech na intenzitě a dobývá si důvěru a zájem stále širšího spektra uživatelů. Jak je to ale doopravdy? Vyplatí se lyže pro děti kupovat, nebo je lepší si je vypůjčit? Ve městě, nebo na horách? Na celou sezónu, nebo jenom na aktuální týden zimní dovolené či lyžařský víkend?
Město na hory. Anebo?

Lyžování – ale třeba i filmy, muzika a nakonec i život sám – prý nikdy nebyly tak dobré jako v padesátých a šedesátých letech. Nebo snad sedmdesátých? Osmdesátých? Nevadí. Starší čtenáři si třeba zavzpomínají, mladší se možná něco dozví.
Olympijský rok 2018

V rámci našeho vzpomínání na české olympijské úspěchy se tentokrát vracíme do roku 1968, kdy naše barvy poprvé dosáhly na olympijské zlato. Díky Jiřímu Raškovi.
Jakub Čeřovský - na olympijskou sezónu jsme připraveni

Až na začátku února zamíří česká výprava do jihokorejského Pchjongčchangu, největší zastoupení v ní budou tvořit reprezentanti Svazu lyžařů ČR. Ještě před nimi ale navštívil dějiště XXIII. zimních olympijských her v rámci inspekční cesty generální sekretář SLČR Jakub Čeřovský. „Organizátoři mě stoprocentně přesvědčili, že jedou podle plánu, nebo dokonce nad plán,“ říká.
Kladenskej rapl Milan Trnka Stevens

Se životem se to má jako s divadelní hrou. Nezáleží na tom, jak je dlouhý, nýbrž jak kvalitní.
Allmountainy 2017-18 v redakčním testu

Zatímco v předchozím SNOW 105 jsme přinesli test vybraných modelů s parametry do 80 mm pod vázáním, nyní přichází řada na lyže, které tuto kótu přesahují – allmountainy do měkčích podmínek až s přesahem do terénu.
WORLD SKI TEST 2017

World Ski Test je partnerem SNOW od prvních let jeho vydávání. Někdejší Austria Ski Test platí od počátku za nejvýraznější podobnou akci Rakouska, země, kde je alpské lyžování sportem číslo jedna – už jen proto stojí za pozornost.
Impregnace: neviditelný sluha

Povrchová úprava okem neviditelná, přitom klíčová pro správnou funkčnost membránových textilií, prochází v posledních letech „nuceným“ vývojem.
Sladký prašanový Írán

Politika do lyžování nepatří. Na druhou stranu se člověka přeci jen dotýkají věčně omílaná témata Blízkého východu – všudypřítomné nenávistné komentáře i teroristické útoky po Evropě. A právě to jsou myšlenky, které mi ztěžovaly rozhodování, zda mám navštívit muslimskou zemi Írán, jež je neustále v hledáčku západního světa.
Paznauntal: údolí plnotučných sjezdovek

Západotyrolské údolí Paznauntal, ostře řezané se strmými svahy, má výborné přírodní předpoklady pro „plnotučné“ lyžování – dlouhé, lehčí, ale hlavně náročnější sjezdovky s převýšením, kolik je libo, sněhu i mrazu obvykle dostatek. I když tedy nejde o typicky pohodovou rodinnou destinaci, jako jedna z nemnoha v Rakousku nabízí skipas pro děti v doprovodu rodiče až do 8 let zdarma.
Vlakem a lodí - Na lyže netradičně: ekologicky a z města

Lyžování může mít moře podob. Můžete brousit jednu sjezdovku od rána do večera a s rezistencí k okolí se sytit výlučně lyžařským pohybem. Anebo to lze otočit – upřednostnit vnímavost k tomu, co je kolem, a lyže mít jako prostředníka k cestovatelským zážitkům. Tu druhou cestu jsme zvolili my. A rozpracovali hodně alternativní variantu lyžařské dovolené.
Miliarda do Špindlu

Nová luxusní 6sedačka ve Svatém Petru před dvěma lety, omlazená 4sedačka z Míseček na Medvědín letos a propojení obou hlavních lyžařských lokalit Špindlerova Mlýna v blízké budoucnosti. To však není jediné, čím chce nejsledovanější české středisko lákat. Špindlerův Mlýn klepe na bránu budoucnosti, v níž se z lyžařů stávají požitkáři.
Jižní Finsko - městské lyžování

Do Helsinek jsem dorazil poslední víkend v březnu. Tu a tam ještě zůstaly zbytky sněhu, ale ve městě nebyl sníh žádný. Přijel jsem navštívit jednoho z mých nejbližších kamarádů-lyžařů Klause Arpiu. Více než třicet let jsme spolu lyžovali v desítkách lyžařských středisek, ale nikdy jsem nezavítal do jeho domovského resortu Talmy, kde učil přes 20 let.
Babysitting

Hodinka dvě volna je všechno, co zaneprázdnění rodiče mohou potřebovat, aby si odpočinuli a znovuzapálili svou pozvolna ztrácenou vášeň pro sníh.
Planeta dětí

Na návštěvě v resortu, kde zimu dětem představují formou spontánních sněhových her v ambici vychovat z nich celoživotní lyžaře.
Noví lyžaři: Oldies

Nováčci z řad aktivních důchodců či znovunavrátilí seniorští odpadlíci se mohou stát loajálními střediskovými zákazníky přijíždějícími uprostřed prázdného týdne.
A mnoho dalšího najdete ve SNOW 107!


Objednejte si předplatné časopisu a získáte SNOWbony pro nákup v e-shopu!