SNOW 114 vychází 6. prosince 2018
212 stranPředplatitelé dostanou časopis do poštovních schránek dle doručovacích podmínek České pošty do tří pracovních dnů po datu vydání. V elektronické podobě se ale mohou do čtení pustit ihned!


Časopis v elektronické podobě

Časopis si nyní můžete přečíst jak v počítači, tak i v tabletech nebo chytrých telefonech.

Více na
www.alza.cz/media/snow
www.floowie.com/cs/slimmedia

Alza media a Floowie

Tištěnou verzi časopisu si můžete objednat jako roční nebo dvouleté předplatné s dárkem.

Jednotlivá vydání si můžete koupit v e-shopu SNOW nebo ve sportovních obchodech a trafikách!


Přečtěte si časopis v elektronické podobě!


Ve SNOW 114 najdete 10 skipasů zdarma:


Více na www.skipas-zdarma.cz

Pár tipů z obsahu:


Hans Knauss - muž s kamerou

Už je to dlouhých 13 let, co ukončil Hans Knauss svoji aktivní kariéru, a přesto je v Rakousku pořád velice populární a pozitivně vnímanou osobností. Možná je to i tím, že je vlastně stále dost na očích – komentuje lyžování pro televizi ORF, navíc ho veřejnost může často vídat na akcích pořádaných sponzory rakouského lyžování. Co je ale pro fanoušky lyžování nejzajímavější, Hans Knauss je ten, kdo jezdí po závodních tratích s kamerou. Televizním divákům umí nejen díky obrazu, ale také prostřednictvím autentického komentáře skvěle přiblížit pocity, které sjezdaři zažívají při závodech Světového poháru na slavných tratích v Kitzbühelu, v Bormiu či na mistrovstvích světa a zimních olympiádách.
Adam Žampa - slovenský slalomář vstupuje do vrcholné fáze svojí lyžařské kariéry

Adam Žampa (28) má snad definitivně za sebou složité období plné zdravotních komplikací. V říjnu 2016 si v Söldenu zranil kotník, krátce nato se na mistrovství světa ve Sv. Mořici při super-G parádně prolétl vzduchem a odnesla to pravá pata. A na konci léta 2017, aby toho nebylo dost, ještě musel na operaci s kolenem.
Nejrychlejší holka planety

Tak se s nadsázkou nazvala Eva Samková po zlatu na ZOH v Soči 2014. Start o čtyři roky později v Pchjongčchangu přinesl bronz. Evka, smíšek s rozzářenými kukadly. S lyžičkami si potykala jako ani ne dvouletá na strminách ve Strážném. Ve škole jsme jí přezdívali Samice.
Štafeta Síně slávy!

V lyžařské síni slávy potkáme spoustu slavných sportovců, Olga Charvátová-Křížová se minule potkala se skokanem Pavlem Plocem, který byl pod světlem reflektorů donedávna – už nikoli jako sportovec, nýbrž poslanec dolní komory Parlamentu ČR. Tím směrem i Olga namířila svou štafetovou otázku.
S čím hospodaří Svaz lyžařů - jen peníze nestačí

Na podzim zahýbala lyžařskou veřejností kauza Ester Ledecké, která otevřela téma financování lyžařské reprezentace a vrhla na něj i maličko světla. To přinejmenším naznačilo mimořádnou finanční náročnost sjezdového lyžování – věc, která je selským rozumem jasná každému příznivci bílého sportu. Pojďme se tedy v této tematice malinko zorientovat.
Výhrou je prožitek

Vidět výborného lyžaře sjíždět svah je podobně harmonické jako pozorovat horskou bystřinu. Uvolněně, bez námahy přenáší váhu a krouží si oblouky, vše provádí jednoduše, lehce a přirozeně; v těžkém kontrastu s upracovanými pohyby ztuhlého začátečníka.
Jin a jang podruhé aneb zdravé svaly a klouby

Před časem jsme si popsali na příkladu jin a jang funkci nervové soustavy, která zabezpečuje vyváženost všech procesů v těle, aby všechno fungovalo tak, jak má. Obdobný princip můžeme použít i na činnost kloubů a svalů. Aby nedocházelo k jejich předčasnému opotřebení a jakýkoliv sport mohl být prováděn déle a kvalitněji, musí být i ony v rovnováze.
SNOWtest Allmountain 2018: lyže pro všechno

Prodeje ukazují, že čeští lyžaři se širších lyží trochu bojí. Je to škoda, protože lyže nad 80, ale i ty mířící ke 100 mm šířky mohou být univerzální záplatou na chvíle, kdy nejsou optimální podmínky na užší sjezdovkové lyže. A že takových momentů je!
AZ Sport - lyžování a tenis od A do Z

Úplné začátky podniku, dnes známého jako AZ Sport, se datují až do 80. let. Tehdy tělovýchovná jednota Tatra Smíchov provozovala v rámci přidružené činnosti lyžařský servis, kde jste mohli potkávat Martina Rubína. Ten společně s tenisovým expertem Petrem Juroszem na Vinohradech roku 1986 pod TJ Dopravní podnik otevřel provozovnu Ski-Tenis Centrum. Někdy okolo roku 1987 se ale Martin Rubín spojil s Tomášem Trunečkem a v roce 1992 otevřeli společně v Lidické ulici na Smíchově ještě AZ Sport – obchod s vybavením na tenis a lyžování od A do Z. Pod tímto jménem existují obě zmíněné prodejny dodnes.
Top 6 World Skitestu

World Skitest patří k největším ski testům v Evropě, letos na jaře bylo v lyžařských resortech Sankt Johann im Alpendorf, Innerkrems a Lech Zürs dohromady otestováno na 350 párů lyží rozdělených do 12 kategorií!
Jaké bude oblečení nejbližších let?

Roman Stepek je jeden z největších mistrů vývoje a řízení výroby lyžařského oblečení. Své zkušenosti sbíral během posledních jedenácti let, kdy se významně podílel na úspěchu značek Kjus a Mountain Force, aby se následně přesunul do Kennelbachu, kde tvoří pro divizi Head Sportswear.
Špicberky: černé doly, modré ledovce, bílé hory

Vítejte v Rusku, byla první zpráva, co mi pípla v telefonu po přistání v Barentsburgu, přístavu, kde naše výprava na Špicberky začínala. Nehledě na to, že ostrovy patří pod správu Norska. Z přístavu vede dlouhé schodiště z třepícího se dřeva směrem ke zchátralým dřevěným domům, výš a výš. Prázdná houpačka se na lanech zvolna kýve tam a zpět. Pohled na jih zachytí jen černé kupy uhlí. Hlavní ulice vesničky je malá, jen pár domů, škola, ošuntělý hotel a knajpa.
Heliskiing v Kanadě: Je bezpečný?

I ve službách cestovního ruchu včetně heliskiingu se projevuje náskok daný tradicí. Kolébka heliskiingu, Kanada, je proto stále v popředí nejen co do kvality poskytovaných služeb, ale zejména v oblasti zajištění bezpečnosti. Co všechno se odehrává na pozadí lyžařského zážitku, aby se klienti heli-operátorů vyhnuli lavinám a jiným nebezpečím?
Nassfeld: sjezdovky pro neposedné děti

Korutanský Nassfeld je lákavé, svým způsobem kosmopolitní alpské středisko s příjemnými sjezdovkami v krásné horské kulise a k tomu s množstvím atrakcí, které zabaví hlavně děti.
Delikatesy jihotyrolských sjezdovek: lyžování od talíře k talíři

Lyžařské safari, ať už ve formě okružního výletu po sjezdovkách v několika údolích jako v případě Sella Rondy, nebo dojíždění každý den na úpatí jiného svahu, typické třeba v údolí Pustertal, je v Jižním Tyrolsku naprosto běžné. Málokterý lyžař se jím – se superskipasem v kapse – nenechá zlákat. Poněkud méně obvyklým motivem ke střídání svahů ale mohou být i horské chaty a rozmanité gurmánské zážitky.
Česko: 9 nových lanovek

V Česku letos vyrostlo 9 nových lanovek. V minulém čísle jsme představili šest z nich, nyní přinášíme zbylé tři.
Kanadský roadtrip II

Básník Gordon Lightfoot má vítr rád, nás ale vyhnal z hor, takže jsme se z Castle Mountain (SNOW 109) přesunuli do Fernie.
Jen zdravý rozum

Případová studie, jak proměnit běžnou svízel nedostatečného naplnění zaměstnaneckých stavů v luxus vybírat si pracovní personál z čekacího seznamu.
A mnoho dalšího najdete ve SNOW 114!


Objednejte si předplatné časopisu a získáte SNOWbony pro nákup v e-shopu!