Hvězdy, které se zúčastní Světového poháru v alpském lyžování Audi FIS Ski World Cup v Söldenu, tvoří pestrou směsici. Trať Světového poháru se startem ve výšce 3 040 m je poseta před závodem tréninkovými brankami obřího slalomu. Kvalifikace na zahajovací závod proběhne 27. a 28. října.

Všichni závodnici a trenéři, pomocný personál i svazoví funkcionáři berou zahajovací závody vážně. „Závody v Söldenu jsou důležité, protože když se jich nezúčastníš, budeš o svých časových ztrátách přemýšlet ještě 3 až 4 týdny. Později v zimě následují závody a s nimi další šance na umístění vždycky už jen pár dní po sobě,“ říká trenér OSV a vedoucí závodu Rainer Gstrein.

Na závody Světového poháru se diváci ze Söldenu dostanou autem nebo kyvadlovým autobusem (jehož cena je součástí vstupného) po 13 km dlouhé panoramatické silnici až na parkoviště u stadionu. Z oblasti kolem cíle je vidět téměř celý závodní svah. Pouze prostor kolem startu se 3 až 4 brankami v ploché části není z cíle vidět. Během dvou závodních dnů se v Söldenu očekává až 20 000 fanoušků. Nechybí ani vlastní program fanklubů.

Zároveň se pořádají sportovní slavnosti na ledovci a slavnost Oktoberfest v obci. Kdo chce během závodního víkendu sám lyžovat, může téměř neomezeně, protože na Světový pohár je uzavřen jen jeden úsek ledovce v šířce 50–60 metrů, což nepředstavuje žádné výrazné omezení provozu. Lyžař s platnou permanentkou ušetří dokonce za vstupné na závody Světového poháru.

Předprodej vstupenek ve všech filiálkach Raiffeisenbank a u pokladen lanovek v Söldenu.

V původním textu byl Benni Raich omylem uveden jako Benni Raichová. Tuto chybu, kterou jsme bohužel přehlédli, uvedl v původní tiskové zprávě sám pořadatel. *
*Původní tiskovou zprávu si můžete přečíst ZDE.