Šárka Záhrobská vstoupila do závodu výborným výkonem v prvním kole, který ji zajistil zcela bezstarostný postup z jedenáctého místa. Na průběžně vedoucí a později i vítěznou Rakušanku Kathrin Zettelovou ztrácela dvě vteřiny a šest setin. „Ta trať je tady profilově opravdu náročná. Myslím, že patří vůbec k těm nejtěžším slalomům. Dnes byl suchý a agresivní sníh a nebylo jednoduché na tom jet,“ popisovala Záhrobská své dojmy po závodě. Pro českou reprezentantku znamenalo její prlběžné umístění startovní číslo 20 do druhého kola, ve kterém chtěla svou pozici ještě vylepšit. Zettelová zajela zcela fenomenálně a byla nejrychlejší v obou kolech.

Záhrobská se v druhém kole vrhla mezi slalomové branky s vervou, ale bohužel chybovala hned v úvodní prudké části. Ve spodní pasáži náročné sjezdovky už se naše lyžařka dostala do správného rytmu, ale předchozí chyba a ztráta rychlosti ji posunula v konečném pořadí o tři příčky níže na čtrnáctou pozici. Celkově na vítěznou Rakušanku ztratila Záhrobská čtyři vteřiny a dvacetpět setin. „Klaus (trenér – pozn.) mi závodě říkal, že mám ještě na víc, což mě moc potěšilo. Do dalšího závodu ve švédském Are je měsíc a my ještě určitě máme hodně na čem pracovat,“ popsala Šárka Záhrobská reakci svého nového trenéra Klause Mayrhofera a následné plány.

Aspen je už dlouho oblíbeným střediskem Šárky Záhrobské a není se čemu divit. Ve Světovém poháru zde startovala celkem šestnáctkrát (ve slalomu a obřím slalomu) a jen čtyřikrát odjížděla bez bodů. V letech 2008 a 2009 zde dokonce nenašla Šárka žádnou přemožitelku a v Aspenu dvakrát v závodech SP triumfovala. Nyní si pobyt prodlouží. „Zůstáváme tady do čtvrtka, pojedeme dva obří slalomy Severoamerického poháru, pak se uvidí. Neplánujeme moc dopředu.“

Záhrobská zažívá s novým trenérem Klausem Mayrhoferem snový vstup do sezony. „Oba jsme moc spokojení s tím, jak to zatím jde. Když si vzpomenu, jak jsem na tom byla v létě, tak si vždycky říkám, že jsem ráda, že tady vůbec mohu být,“ říká Záhrobská. Zatím startovala ve třech závodech a pokaždé skončila v elitní třicítce. Dvakrát bodovala ve Světovém poháru, kde jí v průběžném hodnocení disciplíny patří čtrnácté místo se ziskem 38 bodů, což je jistě více než slibný vstup do sezony. „Kdyby mi někdo v půlce října řekl, že budu dvakrát do prvních patnácti, tak tomu budu těžko věřit,“ neskrývá Šárka Záhrobská svou radost. K úspěchům ve Světovém poháru přidala ještě skvělé páté místo ve slalomu FIS v americkém Copper Mountain.

Zdroj: Czech-ski.com

Diskuzní vlákno pod článkem zahrnuje všechny příspěvky a komentáře ke Světovému poháru v alpském lyžování 2012/13