Svatý Mořic je Klářiným oblíbeným střediskem a letos se to opět potvrdilo. Před několika dny zde bojovala ve Světovém poháru a skončila smolně dvě místa za bodovanými příčkami. Nyní si vše bohatě vynahradila v Evropském poháru. „Dnes jsem si řekla: Buď, a nebo! Jsem strašně šťastná, že to konečně už vyšlo. Po včerejším vítězství v tréninku jsem si do závodů věřila,“ radovala se česká sjezdařka.

Klára zajela parádní jízdu a chybělo jí jen osm setin na druhé místo. „S jízdou jsem moc spokojená, sice jsem před cílem udělala chybu a ztratila rychlost, ale to už mi je úplně jedno,“ přiznala česká reprezentantka a dodala, že klíčovým momentem úspěšné jízdy byl skok, po kterém v předchozím závodě vypadla. „Bohužel mi první závod nevyšel, měla jsem větší rychlost a najížděla na skok stejně, jako v tréninku. Trochu mi to uletělo, dopadla jsem mnohem dál a už jsem se bohužel nevešla do další brány,“ popsala Klára Křížová důvody neúspěchu z předchozího dne. „Byla jsem hrozně naštvaná. Ani ne smutná, ale opravdu vytočená. Věděla jsem, že jela dobře. Když jsem potom viděla mezičasy, tak jsem se pohybovala na posledním mezičasu kolem desátého místa.“ Bylo jasné, že když se Kláře podaří zajet bez chyby, dobrý výsledek se musí dostavit. Tím spíš, že jeden ze dvou měřených tréninků ve Svatém Mořici zajela ze všech závodnic nejrychleji.

Klára dobře věděla, kde byl problém a v dnešním závodě už si dala dobrý pozor. „V noci jsem ale moc dobře nespala. Pořád jsem přemýšlela, jak jinak na ten skok najet, abych neletěla zase tak daleko. Na prohlídce jsem tam trávila nejvíc času a vyplatilo se mi to,“ měla jasno Klára o rozhodujícím momentu, který vedl k umístění na stupních vítězů.

„Je to moje první pódium v Evropském poháru. A ještě k tomu ve Svatém Mořici. Já to tady prostě miluju,“ smála se Klára Křížová. „Teď rychle balíme věci a jedeme na čtyři dny domů. Pak jsou v plánu fisové závody v super-g a dva Evropské poháry v Crans Montana. Tam to bude asi hodně těžké, budou tam i holky ze Světového poháru,“ uzavírá Klára Křížová. My se těšíme, že brzy přidá další medailová umístění.

Zdroj: www.czech-ski.com