Sjezdovky v Kunčicích na úpatí masivu Králického Sněžníku se rozbíhají po prostorném svahu v nadmořské výšce 650 až 850 metrů v celkové délce 4,5 km, přičemž jednotlivé tratě jsou dlouhé od 600 do 1 400 metrů. Dominují široké a spíše lehčí modře a červeně značené tratě, které vyhoví začátečníkům i pokročilým. Sjezdovky doplňuje freestylový snowpark, pro nejmenší je pak k dispozici dětský park s lanovým vlekem. V areálu je v průběhu celé sezony udržovaná trať pro akrobatický sjezd v boulích, kde budou mimo tréninků probíhat také závody Českého poháru, takže se bude při lyžování i na co koukat. Jeden z vleků letos nahradila pohodlná čtyřsedačková lanovka s nástupním kobercem disponující přepravní kapacitou 2 400 os./hod., díky které jsou fronty u vleků opravdu minulostí i v nejexponovanějších termínech. Z lanovky jsou dostupné všechny tratě. Jedna z nich je osvětlena i pro večerní lyžování, před nímž je sjezdovka čerstvě upravena.
Hlavní bezplatné parkoviště se nachází hned na začátku obce přímo pod vlekem Hájovna, kde najdete pokladnu, půjčovnu lyžařského vybavení, lyžařskou a snb školu a občerstvení. Další bezplatné parkoviště leží přímo u nástupní stanice lanové dráhy.
V Kunčicích je dostatek ubytovacích zařízení s celkovou kapacitou okolo 350 lůžek. Nová hospůdka se otevírá přímo u nástupní stanice nové sedačkové lanovky Triangl, pro panoramatické výhledy brzy poslouží prosklený bufet Kulaťák přímo na sjezdovce. Další restaurace s teplými jídly po celý den je 100 metrů od vleků v centru obce. Ve Starém Městě pod Sněžníkem, vzdáleném 3 km od areálu, pak můžete zajít i do kina, muzea nebo na bowling.
Více informací: www.skikuncice.cz
Novinky 2012/13
- 4sedačková lanovka Triangl s nástupním kobercem místo vleku
- nová hospůdka Triangl
- panoramatický bufet Kulaťák
- rozšířená a upravená parkoviště
- posunutí nástupní stanice vleku Hájovna k parkovišti
Ceny skipasů 2012/13
- dospělí 1 den: 400 Kč
- dospělí 3 hod.: 300 Kč
- děti 1 den: 250 Kč
- děti 3 hod.: 180 Kč
- školní lyžařský kurz 1 den: 200 Kč