Letošní trasy na Mistrovství světa ve skialpinismu jsou opravdu velmi náročné. To potvrdily i další závody světového šampionátu, závody jednotlivců. Na závodníky čekalo několik dlouhých stoupání a náročných sjezdů volným terénem. Trať jim znepříjemnilo až půl metru nového sněhu.

Úterní dopoledne patřilo mladým závodníkům. Dominik Sádlo odstartoval na trať s 1350m převýšením, která obnášela pět výstupů a pět sjezdů opravdu náročným terénem, při kterém si závodníci neměli šanci odpočinout. Sedmnáctiletý Dominik Sádlo se s tratí popral výborně. Bohužel mu opět, stejně jako loňské Mistrovství světa, nepřálo štěstí a rozhodčí mu udělili minutovou penalizaci za předčasné zvednutí holí na check pointu, která ho posunula na celkovou 10. pozici. Jak Dominik v cíli řekl, že se snažil dávat pozor speciálně na tuto chybu, která ho před rokem připravila o medaili, ale rozhodčí byli nekompromisní. Suverénním vítězem se stal Němec Anton Palzer.

Individuální závody pokračovaly středou závodem seniorů. Z českých závodníků se na start postavil Honza Hepnar a Petra Volfová. I tady se pořadatelé vyřádili a vypustili skialpinisty na trasy s více než 1700m převýšením pro muže a 1400m převýšením pro ženy. Ihned po startu je čekalo nejnáročnější stoupání s výstupy na botách. Následný dlouhý sjezd volným terénem je nenechal odpočinout a závodníci tak stáli před dalším výstupem. Závěrečný sjezd prověřil závodníkovu techniku v rozbitém a zmrzlém terénu.

V kategorii můžu se na start postavilo 77 závodníků. Honza Hepnar v individuálním závodě vybojoval 53. místo. Z titulu mistra světa se radoval zkušený Francouz William Bon Mardion. Petra Volfová poprvé měřila své síly se světovou špičkou ženské kategorie. Statečně obstála a došla si pro devátou příčku v kategorii do 23 let. V ženách si zlatou medaili odváží také Francie a to zásluhou Laetitie Roux.

Čtvrtek je posledním závodním dnem pro naše reprezentanty na Mistrovství světa v Pelvoux. Na programu mají časovku neboli vertical.