Sjezdovka pro večerní lyžování je nasvícená z obou stran, což zajišťuje velmi dobrou viditelnost a prakticky nikde na trati nejsou tmavší místa. Přesně na takovém svahu stojí za to se po práci pohodově povozit!

Na kopec vás bude vozit kotva a poma. Při naší páteční odpolední a večerní návštěvě se na odbavení u vleků prakticky nečekalo. Obsluha u vleků ochotně pomáhala při zachycování unašečů, což oceníte zejména s dětmi.

Auto zaparkujete přímo pod kopcem.

Ve dvou hlavních budovách najdete dvě rychlá občerstvení, kde si dáte teplé i studené nápoje, párek v rohlíku nebo třeba slaďoučkou kukuřici Bonduelle, která byla opět partnerem turné a posilňovala malé i velké lyžaře. Na vytápěnou a udržovanou toaletu s papírovými ručníky si můžete odskočit hned u dolní stranice vleku, kde naleznete i kasu. V hlavní budově najdete větší ze dvou občerstvení s venkovním i vnitřním posezením.

O ratolesti se starají zkušení instruktoři z lyžařské školy na dětské sjezdovce nebo v dětské školičce, která má vlastní provazový vlek a pro pobavení dětí i různé atrakce. Pokud děti lyžování omrzí, nebo je jen budete chtít rozptýlit jinou zábavou, najdete tu plácek na bobování a sáňkování.

Celý areál je zasněžován, což zajišťuje provoz areálu už zhruba od půlky prosince až do jara. Celý areál působí velmi kompaktně a účelně postaven i zařízen.

Permice na celý den stojí 350 Kč, areál nabízí i tzv. půldenní (4 hodiny) a dvouhodinový skipas - čas se vám začne odpočítávat až s prvním označením. Na čipovou kartu přibalte 50 Kč zálohu.


Lyžaře jsme opět bavili u oranžového stanu SNOW, kde mohli soutěžit třeba o zábavné kulichy Coolich, dostat zdarma aktuální čísla časopisu a zakoupit designové brýle DR. ZIPE za zvýhodněnou cenu. Areál má v plánu stavbu bobové dráhy a sedačkové lanovky, proto se už teď těšíme na jeho další návštěvu!


S větrem o závod Majitel skiareálu Hlubočky David Jarmar má poněkud ojedinělého koníčka. Při ideálních ranních podmínkách, tedy na dostatečně umrzlém a zrolbovaném svahu, jezdí doslova s větrem o závod. Na plastovém bobu, jehož skluznici náležitě namaže voskem, sjíždí sjezdovku a překonává své vlastní výsledky. Dosavadní rekord je 67 km/hod. Tato rychlost však panu Jarmanovi nestačí a rozhodl se pokořit hranici 70 km/hod. Na www.snow.cz se můžete těšit na video a fotky - závodník je připraven, čeká se na ideální podmínky!