2003

Na Mistrovství světa v severských disciplínách 2003 ve Val di Fiemme se Martin Koukal stává mistrem světa v běhu na 50 km.

SLČR uspořádal 21. XI. v pražském Karolinu slavnostní zasedání při příležitosti oslav stého výročí založení Svazu lyžařů v zemích Koruny české – prvního národního svazu na světě.

2004

Ve funkci prezidenta SLČR vystřídal R. Kumpošta A. Vaněk.

Vláda ČR vyslovila podporu čtvrté kandidatuře samotného města Liberec na uspořádání MS v severských lyžařských disciplínách. Na kongresu FIS v Miami byla tato kandidatura pro MS v roce 2009 potvrzena.

2005

Na MS v Oberstdorfu získala K. Neumannová zlatou medaili v běhu na 10 km volně, D. Kožíšek a M. Koukal bronzovou medaili ve sprintu dvojic volně a J. Janda stříbrnou medaili ve skoku na malém a bronzovou medaili na velkém můstku.

Na MS v Bormiu získala Š. Záhrobská bronzovou medaili ve slalomu.

J. Janda se stal vítězem skokanského Turné 4 můstků.

2006

Na ZOH v Turínu získala K. Neumannová zlatou medaili v běhu na 30 km volně a stříbrnou medaili v disciplíně pursuit 5+5 km, L. Bauer získal stříbrnou medaili v běhu na 15 km klasicky.

J. Janda zvítězil v celkovém hodnocení Světového poháru ve skoku.

Ve funkci prezidenta SLČR vystřídal A. Vaňka L. Sobotka.

2007

Na MS v Åre získala Š. Záhrobská zlatou medaili ve slalomu.

Na MS v Sapporu získala K. Neumannová zlatou medaili v běhu na 10 km volně a dvojice Kožíšek+Šperl bronzovou medaili ve sprintu dvojic volně.

Pod tlakem vedeným z vládních kruhů byl v červenci ultimativně zbaven funkce prezident organizačního výboru MS v Liberci ing. R. Kumpošt a na jeho místo byla dosazena K. Neumannová.

2008

Na MS do 23 let získal M. Jakš zlatou medaili v běhu na 15 km klasicky.

L. Bauer zvítězil v etapovém závodu Tour de Ski ve Val di Fiemme v rámci Světového poháru.

L. Bauer zvítězil v celkovém hodnocení Světového poháru v běžeckých disciplínách.

2009

V Liberci bylo v nově vybudovaných areálech uspořádáno 46. mistrovství světa v severských lyžařských disciplínách. Ze strany FIS a zahraničních komentátorů se mu dostalo vysokého ocenění jak po sportovní, tak po organizační stránce. Závažné marketingové chyby a nevyrovnaný rozpočet nepříznivě ovlivnily výsledný dojem, jaký mistrovství zanechalo v domácím prostředí.

L. Bauer získal na MS v Liberci stříbrnou medaili v běhu na 15 km klasicky.

Š. Záhrobská získala na MS ve Val d´Isére stříbrnou medaili ve slalomu.

2010

L. Bauer podruhé zvítězil v etapové soutěži Tour de Ski ve Val di Fiemme.

Na ZOH ve Vancouveru získal L. Bauer bronzovou medaili v běhu na 15 km volně a tutéž medaili ve štafetě 4x10 km spolu s Jakšem, Koukalem a Magálem. Š. Záhrobská získala bronzovou medaili ve slalomu.

L. Bauer obsadil 2. místo v celkovém hodnocení Světového poháru v běžeckých disciplínách.

2011

L. Bauer obsadil 3. místo v etapové soutěži Tour de Ski a zvítězil v závěrečném běhu na 9 km v trase sjezdové trati ve Val di Fiemme.

2012

Vedení ČSTV, jakožto majoritní vlastník, pronajalo Skiareál Špindlerův Mlýn a. s. a Ski Pec a. s. soukromým společnostem na dobu 20 let.

2013

L. Bauer obsadil 2. místo v závodu Jizerská 50.

V Liberci bylo uspořádáno Mistrovství světa juniorů v severských lyžařských disciplínách. Závěrečné hodnocení bylo po všech stránkách příznivé.