Několik dní před tímto skicrossovým závodem byla velká obleva, slunce, teplo, no zkrátka skoro jaro. Na kopec za týden nespadla ani vločka. Místní borci v čele s Marcelem Leškem a Ivošem Doležalem se však s touto nadílkou dokázali poprat a uplácali na kopci pořádně těžkou a technickou trať. Osm skoků na třicetivteřinové trati se jen tak někomu nepodaří vytvořit a závoďáci měli co dělat, aby zkrotili svá prkýnka a alespoň na chvíli je přilepili ke sněhu.Někteří trať zvládli s přehledem, někteří si dali párkrát na čuňu. Nohy však bolely všechny.

Závod se jel na bodovací systém, takže každý si skicrossovou trať sjel loket na loket ve 4 jezdcích vždy alespoň 5x bez strachu z předčasného vypadnutí.

Také musíme zmínit, že komplet víkend byl ALL INCLUSIVE! Za 490 Kč ubytování, startové, permice, oběd a pivko! Za to patří pořadateli z Velkého Meziříčí velikánský dík ostatní střediska by si z toho mohla vzít příklad ;)
P.S. Akce rozhodně nebyla ztrátová! =)


Závodu se zúčastnilo přes 40 závodníků, kteří byli na finálové rozjížďky rozděleni do třech kategorií – Elitte (FIS), Hobby muži a Ženy mix.

Celý skicross probíhal ve velice uvolněné atmosféře a oba dny dopadly dobře bez jakéhokoliv zranění, pouze několik skicrossařů se lehce potlouklo. Zásluhou fotografa Milana Haška, který byl svým megafotoaparátem schopen zachytit takřka celou trať, pády bolely méně, protože drtivá většina jich je zdokumentovaných na jeho fotkách v naší fotogalerii nebo na našem dropitáckym facebooku (toto tvrzení je podloženo heslem, že co je natočeno, nebo nafoceno bolí polovic=))
Odpoledne se na trať dostali i malí závoďáci včele s klanem Vošmerů a všichni dokázali, že nejsou žádní poseroutkové a s tratí se poprali víc než statečně!

Nejdříve ze všeho se jela kvalifikace, kterou ovládl Marcel Leško a všem doslova uletěl.

Potom se už jel kolotoč rozjížděk ve čtyřech každý s každým.

První den kategorie:

Elitte – 1. Pedro Takáč (ani jednou neporažen), 2. Petr Urban, 3. Mira Máčala, 4. Mates Klouzal a 5. náš Ráďas Palán
Hobby – 1. Jakub Tvrdík, 2. Milan Čižinský, Tomáš Verner, 4. Jan Karel
Ženy – 1. Simča Strychová, 2. Zuzana Čechová, 3. Kristýna Jachnická,

Druhý den kategorie:

Elitte – 1. Radim Palán (ani jednou neporažen), 2. Petr Urban, 3. Jiří Čech, 4. Mates Klouzal.
Hobby – 1. Milan Čižinský, Ivoš Doležal, Marek Benda
Ženy – 1. Simča Strychová, 2. Lucie Juricová, 3. Zuzana Čechová
Večer se všem o zábavu postaral koncert kapel Mawataki, Nonsense, Badvictim, Fortix a také projekce fotografií uplynulého dne. Dále následoval rum, Alpa, ale hlavně!!! plánovaná akce HARLEMSHAKE! Na to co se z toho vyklubalo se můžete podívat na videu níže... za 3 dny od vypuštění atakuje 2000 shlédnutí a při natáčení véééliká sranda=)
Všichni skicrossáci spojili své síly, oblékli se do netradičních převleků, naladili svá těla na vlnu rytmu TUC TUC a už se natáčelo… slabším povahám doporučujeme raději NEKOUKAT! ;)
Celý závod a pro většinu i celá sezóna se uzavřela jak se sluší a patří. Skicrossová parta si mezi sebou zazávodila, zasoupeřila, zapařila…

Doufáme a věříme, že příští rok bude v ČR co se týče skicrossových závodů pro VŠECHNY nadšence tohoto sportu plodnější než ten letošní…