Přírodu a její kouzlo je možné v temnotě noci pocítit mnohem intenzivněji než ve dne. Srdce bije silněji, puls se zvyšuje, dech se zrychluje. Bílé měsíční světlo a zářící hvězdy vytvářejí bílou romantickou idylu s nezapomenutelnou intimní atmosférou uprostřed temnoty. Všude se rozlévá spokojenost a klid. Každodenní starosti zapadnou se sluncem kamsi za hory.

Sáňkování plné zatáček pro noční ptáky

Ti, kteří jsou aktivnější v noci, mohou třeba sáňkovat za svitu reflektorů. Například na třech osvětlených tratích v oblasti Nassfeld - Pressegger See, na dráze Kaiserburgbahn v Bad Kleinkirchheimu nebo od chaty Gamskogelhütte až k sedlu Katschberghöhe v Katschbergu. Také v údolí Lavanttal se pořádá sáňkování za umělého osvětlení: na dvoukilometrové přírodní trati St. Paul. A ten, kdo raději jezdí za denního světla, má výbornou možnost třeba na osmikilometrové přírodní dráze na Sonnalm Stubeck u Gmündu.

Sjezdovky a trasy pro ranní ptáčata a noční jezdce

Nedočkavci, kteří nemohou dospat, aby už byli na sjezdovce, budou plně uspokojeni ve středisku Bad Kleinkirchheim: nejen proto, že je tady doprovodí ke snídani "král sjezdových lyžařů" Franz Klammer, od 7.30 do 9.30 hod. je na programu Early Morning Skiing, tedy ranní lyžování na sjezdovce světového poháru se sympatickým olympijským vítězem.

V Nassfeldu každoročně stovky lyžařů prověří své dovednosti při nočním přeshraničním skialpinistickém závodě s čelovkami Nassfeld-Ski-Alp-Bewerb.

Ve středisku Tröpolach je v letošní zimní sezóně poprvé připravena také kilometrová biatlonová trať s umělým osvětlení hned vedle Nordic Competence Center, kde si mohou malí i velcí pod vedením odborníků tento velmi zajímavý sport vyzkoušet.

Působivé nebe plné hvězd na Großglockneru

Nejkrásnější horská obec Heiligenblut nabízí svým hostům kouzelné zimní noci s hvězdnou září na Großglockneru. Namísto rušivého umělého osvětlení září jen zimní nebe plné hvězd. K tomu navíc lákají zážitkové lyžařské túry s legendárními místními horskými vůdci, túry na sněžnicích ke kozorožcům v Národním parku, večerní lezení po ledu nebo jízda zpět časem v pohodlných sedadlech saní s koňským spřežením okolo alpských salaší jak za starých časů. Možnosti dovolené na lyžích rozšiřuje i program Slunce a měsíc (Sonne und Mond) s takřka magickými panoramaty Mölltalského ledovce.

Každý pátek v zimní sezóně lze prožít v Mölltalu takřka magické chvíle, které nabízí západ slunce na ledovci ve vyhlídkové restauraci Bergrestaurant Eissee, kde čeká zcela speciální večeře nad mraky. Zpět do údolí na lyžích za svitu čelovky na čerstvě upravené sjezdovce tichou alpskou nocí.

Kouzlo úplňku pro ty, kteří se rádi koupou a saunují

Všem, kterým úplněk přináší bezesné noci, je snadné pomoci. V této zimní sezóně zůstávají za úplňku v lázních KärntenTherme ve Warmbad-Villach sauny otevřeny až do 24 hod. Nejprve si vychutnáte večerní saunování a poté osvěžení a zážitek z hvězdné oblohy na čerstvém nočním vzduchu v panoramatické vířivce na terase, prostě nezapomenutelný saunový zážitek!

Kulinářský večer v houpající se gondole

V nové "pochoutkové gondole" v kabině lanovky Millennium-Express v Nassfeldu ochutnáte během nočního lyžování kořeněný gailtalský speck a sýr. Když dojdou nápoje, telefonicky se přivolá vrchní a ten na nejbližší zastávce naservíruje potřebné přímo do gondoly, která je částečně vystlaná kožešinami. Příjemné posezení je také v restauraci „L`Onda – Die Welle“ v 1. Korutanském koupelovém domě (1. Kärnten Badehauses) u jezera Millstätter See, obzvláště ve chvílích, když slunce zapadá za panorama hor. Užijete si místní dobroty korutanské alpsko-jadranské kuchyně.

www.korutany.com