SNOW 77 vychází 4. listopadu 2013
148 stran


Časopis lze koupit i v elektronické podobě

Časopis si nyní můžete přečíst jak v počítači, tak i v tabletech nebo chytrých telefonech.

Více na
www.alza.cz/media/snow
www.floowie.com/cs/slimmedia

Alza media a Floowie

Tištěnou verzi časopisu si můžete objednat jako roční nebo dvouleté předplatné s dárkem.

Jednotlivé vydání si můžete koupit v e-shopu SNOW nebo ve sportovních obchodech a trafikách!


Prolistujte si časopis v elektronické podobě!

Ve SNOW 77 najdete čtyři skipasy zdarma a jednu poukázku na 50% slevu na servis lyží:

Více na www.skipas-zdarma.cz
Pár tipů z obsahu:

Adyna - krásná, tvrdohlavá a šílená

Udělat rozhovor s Andreou nebylo vůbec jednoduché. Není moc upovídaná a lyžování se věnuje hlavně proto, že ji baví, a ne že by o něm měla potřebu dlouze vyprávět. Její střídmé odpovědi však byly jasné jako horské nebe a přinesly zcela zřetelný obraz dívky, která by lyžování za nic na světě nevyměnila a o své místo na lyžařském Olympu je odhodlaná bojovat do posledního dechu.
Tinino nanebevstoupení aneb ne všechno jsou rekordy

Na adresu Tiny Maze a její sezony 2012/13 už snad vůbec nejde vymyslet nějaký nepoužitý superlativ. Připomeňme, že v 35 závodech všech disciplín nasbírala nepředstavitelných 2 414 bodů: 339 ve sjezdu (2.), 420 v super-G (1.), 655 ve SL (2.), 800 v OSL (1.), 200 v kombinacích (1.). Tím překonala dosavadní nejvyšší počet Maierův (2 000) a loňský Lindsey Vonn (1 980). Málem vyhrála všechny malé globy a s výjimkou sjezdu je ve všech disciplínách jedničkou světového žebříčku.
Velký příběh lyžařského byznysu (12. díl) - Léta devadesátá až dodneška potřetí

„Lyže a jejich značky vždycky byly předmětem vášnivých diskuzí, emocí, rozumově i citově odůvodněných sympatií. Vše okolo značek je vzrušující mozaikou pestrých osudů jednotlivců i firem, nadějí a velikášství, vzestupů a triumfů i pádů a krachů. Nápadů zásadních i zbytečných, pokusů a omylů…“
Slalomky od A do Z, vč. testu!

Slalomka. Lyže, která vyvolává nejvíce rozporuplných reakcí. Někdo ji miluje a používá jen ji, jiný ji nevezme na nohy. Někdo ji má za nástroj univerzální kamkoli, druhý ji vnímá jako čistě speciální lyži jen na tvrdou pistu. Jak to s nejmladším potomkem carvingové generace vlastně je?Kolik vzduchu, tolik tepla

I když „kolik třešní, tolik višní“ je výrok, kterému sotva lze konkurovat, „kolik vzduchu, tolik tepla“ je sice méně vtipné, ale zato alespoň pravdivé. A hlavně přesně to vystihuje podstatu a smysl té části oblečení, která má za cíl izolovat, a tedy udržovat tělo v teple.
„Zlepšováky“ pro brzdění dětí při pohybu na sjezdové trati

Všichni to známe – jedeme po sjezdové trati a najednou míjíme rodiče, kteří brzdí své děti na laně, na hůlce, za ruku či pomocí jiného zlepšováku. Jsou situace, kdy není jiná možnost než pomocí přímého kontaktu s potomkem, který ještě lyžařské umění zcela neovládá, jeho rychlost či směr jízdy zregulovat.
Lesk i bída olympismu

Neunikneme. Čím víc se bude blížit únorová olympiáda v Soči, tím víc na nás ze všech sportovních stran budou dotírat symboly Her a záplava všech možných zpráv, předpovědí a spekulací. Jako ostatně pokaždé, když jde o olympijské hry.
Barevné kuloáry

Lyžování je krásný svobodný sport, ve kterém není nic zakázáno. Inspiruje, aktivuje kreativitu, vyvolává výzvy. A občas i takové, které se vzdalují původnímu poslání lyžování a ukročují od sportu k tématům jiným – tentokrát spíše kulturním nebo estetickým. Právě imaginace a touha po vytvoření mimořádného obrazu vedla k nápadu lyžovat na sněhu jiném než bílém.
Návod na heliskiing v Kanadě

Kanada je kolébkou heliskiingu, jehož počátek sahá hluboko do šedesátých let minulého století. Legenda praví, že za to může válka ve Vietnamu, kdy prosákly na trh laciné válečné helikoptéry, jejichž pořizovací náklady byly hluboko pod nákupní cenou lyžařských vleků… Nevím kde je pravda, ale heliskiing se od té doby rozvinul do podoby lyžařské extáze číslo jedna.
Sjezdovky, které neexistují

Šeptá se o tom léta, ale až německý kartograf Christoph Schrahe způsobil opravdový rozruch. V mnoha evropských lyžařských střediscích jsou tratě, které vlastně nejsou.
Chur - lyžování nad nejstarším městem Švýcarska

Lyžařská dovolená může mít mnoho forem. Někdo vyhledává velehory, jinému stačí placka za domem, někdo má rád resorty klidné a druhý živé. Nabídka kombinací je obrovská. Brambrüesch je lyžařský areál pro ty, kteří musejí být i při cestách za lyžováním obklopeni kulturou a historií. Jeho základnu totiž tvoří nejstarší švýcarské město, Chur.
I hory mají pět hvězdiček - 2. díl

Že hotely jsou hodnoceny hvězdičkami, je všeobecně známé. Jejich počet obvykle vyjadřuje nejenom jejich úroveň a kvalitu, ale je současně i jakýmsi cenovým semaforem. Již v názvu každému napoví, sem můžeš a tady se ti kreditka pěkně protočí. A jak je to na horách?
A mnoho dalšího najdete ve SNOW 77!


Předplatné časopisu se SNOWbony pro nákup v e-shopu si můžete objednat ZDE.