Hrubá Voda

Hrubá Voda leží jen necelých 20 km od Olomouce a jedná se o zcela nově vybudovaný skiareál, který kromě lanové dráhy disponuje také dvěma lyžařskými vleky a celoroční bobovou dráhou Alpine-Coaster s celkovou délkou 850 metrů, která bezprostředně přiléhá ke sjezdovce. Areál je snadno dostupný mj. díky bezprostřední blízkosti železniční stanice. Z důvodu nepříznivých klimatických podmínek musel být bohužel provoz areálu po Vánocích dočasně přerušen, avšak v provozu je výše uvedená bobová dráha.

Karlov pod Pradědem

Na první vánoční svátek, tedy 25. prosince, se konečně rozjela také dlouho očekávaná odpojitelná čtyřsedačková lanovka v Karlově pod Pradědem. Tato lanovka od firmy Doppelmayr, která byla dovezena z rakouského Söldenu, je pozoruhodná ze dvou hledisek – jednak se díky své přepravní kapacitě 2880 osob/hod stala nejkapacitnější čtyřsedačkovou lanovkou v České republice a zároveň je Karlovský express, jak je nová lanová dráha pojmenována, díky délce trasy jen 600 metrů nejkratší odpojitelnou lanovkou u nás.
Nutno podotknout, že zatímco většina českých středisek by na takové vzdálenosti postavila obyčejnou neodpojitelnou lanovku, v Karlově mysleli jak na rychlost přepravy (při dopravní rychlosti 4,5 m/s trvá jízda nahoru pouhé necelé dvě a půl minuty!), tak na komfort a bezpečnost při nastupování a vystupování, a zvolili proto odpojitelnou technologii. Společně s lanovkou byly vybudovány dvě nové technicky zasněžované sjezdovky červené a modré náročnosti a také nová samoobslužná restaurace pro 100 lidí se sluneční terasou. Momentálně leží na místních svazích 30 centimetrů technického sněhu a v provozu je kromě Karlovského expressu také dvousedačka Klobouk a dva lyžařské vleky.