Jenže není duben, ale téměř konec ledna. To znamená, že když přes den nepadá, alespoň v noci mrzne, a zasněžovači mohou svému jménu dělat čest a postarat se o to, že se my „bílým opojením“ postižení máme na čem sklouznout. A nejen sklouznout, ale plnohodnotně si zalyžovat. Ve Skiresortu Černá hora – Pec se to přes veškerou nepřízeň počasí daří a fotografie z několika uplynulých dnů prozrazují, že jsme se ocitli na pořádných horách.


Černá hora

Podmínky jsou téměř dokonalé. Výkonný systém zasněžovaní dělá své a ve spolupráci se svatým Petrem, který tento týden přidal několik centimetrů přírodního sněhu, dává při prvních obloucích na tvrdém, ale nikoliv ledovatém, svahu rychle zapomenout na to, že v údolí kvetou sněženky. V provozu je kabinková lanovka a celá centrální sjezdovka pod ní je sjízdná jak v celé délce, tak v celé šířce. Velmi dobré ranní polyžování nabízí i Anděl v horních partiích Černé hory obsluhovaný kotvovým vlekem. Od soboty je po delší přestávce konečně v provozu i Protěž, kde se podařilo vyrobit dostatek technického sněhu a tak se na ni mohou vrátit i vyznavači večerního lyžování. Nejlépe je ale na vršku, kde se vydovádí dosyta děti i začátečníci na kratších vlecích Sport 1 a 2. Ty jsou zajištěny přírodním sněhem, kterého je v nadmořské výšce téměř 1 200 metrů dostatek. Pokud budete mít lyžování tak akorát, odložte své ratolesti do nově zřízeného dětského koutku v horní stanici lanovky a dejte si dobrou kávu nebo něco k snědku v zrekonstruované restauraci tamtéž. Vzhledem k tomu, že vaše dítka ze záplavy balonků a klouzaček v dětském koutku jen tak nedostanete, obrňte se trpělivostí, zpomalte a skočte si naproti do Ford baru na hruškovici. Za 30,- Kč nemá v Krkonoších konkurenci. Tuto cenu ostatně místní provozovatel drží ve všech svých Ford barech na Černé hoře i v Černém dole.


Pec pod Sněžkou

V provozu je většina vleků, spojovací cestu z Javoru na Smrk zatím ještě supluje skibus. Sjezdovka Zahrádky je momentálně trochu limitovány chybějícím zasněžováním, které se bude budovat po této sezoně, ale jako propojení na začátečnické vleky U Lesa, Klondike a Zahrádky II. slouží i přes menší množství sněhu dobře. Peckým tahákem tedy zůstávají dvě „nejdospělejší“ sjezdovky v areálu. Bramberk, obsluhovaný čtyřsedačkovou lanovkou, je díky zasněžování výborně připraven, podobně je na tom vzhledem k novému zasněžovacímu systému i Javor, který opět otevřel svoji plnou šířku i milovníkům večerního lyžování.

Aktuální info

Ve Skiresortu Černá hora – Pec je v provozu momentálně 20 kilometrů sjezdovek, v provozu je večerní lyžování na Javoru v Peci i na Protěži v Janských Lázních. Zalyžovat si s určitými omezeními můžete i v Černém dole, který přes svoji nižší nadmořskou výšku poskytuje dvě dobře připravené sjezdovky obsluhované lanovkami a největší dětský park ve Skiresortu. Ve Velké Úpě jsou v provozu vlek Modřín a Hofer, a dětský areálek na Sagasserových boudách. Na Duncanu ve Svobodě nad Úpou funguje centrální sjezdovka s vlekem typu poma a zatím stále s dostatkem technického sněhu, v provozu je i večerní lyžování. To si můžete užít i v Peci pod Sněžkou na Javoru, nebo v Janských Lázních na Protěži. Parkování je při večerním lyžování zdarma. Ceny permanentek dle ceníku Hlavní sezóna.

Přijeďte na hory, sníh tu je, ne že není. A nadcházející víkend slibuje kromě nízkých teplot i krásné slunečné počasí!