Středisko Ski Bublava, které od letošního roku disponuje novým odbavovacím systémem, se pyšní sjezdovkami všech stupňů obtížnosti. Zkušení lyžaři mohou potrénovat na černé sjezdovce, naopak lyžařští začátečníci se učí na svahu Školní, kde je pro ně dokonce vlek zdarma – jak pro děti, tak pro dospělé začátečníky.
Na vrchol Bleiberg se dá dostat buď dvěma kotvami, nebo čtyřsedačkou, která je v Bublavě třetím rokem. My jsme však zvolili zcela jiný způsob – na vrchol nás odvezl na skútru přímo spolumajitel areálu pan Majer.
Naše první zastávka s ním vedla přímo pod černou sjezdovku, kde se nacházela malá dřevěná chaloupka, příznačně pojmenovaná jako Jedová chýše. Zní to strašidelně? Vůbec ne, jedná se o ohřívárnu a hernu pro děti v jednom, přímo u dětského hřiště – to je však zatím bohužel kvůli letošním neobvyklým klimatickým podmínkám mimo provoz. Do budoucna se na tomto místě plánuje vybudovat nové apartmány včetně restaurace a wellnessu.

Druhou zastávku pak představovala rozhledna Bleiberg, která potěší nejednoho romantika – výhled na hory a restaurace na jednom místě? Ideální odpočinek po lyžování.

Bublava, které si zakládá na minimu front, se těší návštěvnosti nejen českých, ale také německých lyžařů. K tomu napomáhá také společný skipas s německým střediskem Schöneck, kde se kromě lyžování můžete vyřádit v místním hotelu squashem, tenisem nebo v tamním akvaparku.

Co se nám ale v Bublavě opravdu líbilo, bylo občerstvení Imbis Hombre. Nejen dobré jídlo, ale i sympatický přístup obsluhy nám zvednul náladu. Milé slovo, vynikající zapečené bagety se sýrem, horká čokoláda s rumem a hned byl den hezčí!
A proč dále navštívit Bublavu? Pouhý kilometr odtud se nachází skokanské můstky v Klingenthalu, kde se konají vrcholné závody ve skocích a v severské kombinaci, což je jedna z největších atrakcí v dané oblasti. Pokud zrovna skoky nepatří mezi vaše „top“, můžete se v Bublavě 22. 2. 2014 zúčastnit veřejného lyžařského běhu, který se koná ke 100. letému výročí prvních zimních sportovních her v Bublavě. Nemusíte být žádní profíci, stačí nadšení a chuť zúčastnit se zábavné akce.Podobně veselou akcí byla i SNOW tour, kdy jste si mohli zapůjčit zdarma lyže FISCHER či hůlky LEKI, nechat si udělat fotky pomocí technologie SAMSUNG přímo ze sjezdovky, užívat si atmosféru střediska s Horkým Francouzem v ruce a zúčastnit se řady soutěží o hodnotné ceny značky WOOX, Dr. ZIPE, COOLICH nebo o předplatné časopisu SNOW.

Vše o SNOW tour a reportech z ní najdete zde!