Naši tatranskou lyžovačku jsme začali ve středisku s pětiměsíční garancí sněhu – v Tatranské Lomnici, která se letos může pyšnit novou patnáctimístnou kabinkou. Svými oblouky jsme nejvíce počastovali červenou sjezdovku Generál a soupeřivého ducha jsme uspokojili na skicrossové trati na modré dvojce.


Polední pauza nešla strávit jinde než na prosluněném Skalnatém plese, kde se dá dobře naobědvat ve stejnojmenné restauraci. V restauraci nás docela překvapil výběr jídel – pochutnat se dalo nejen na typických brynzových haluškách, ale i na mnoha dalších specialitách. My jsme vyzkoušeli brambory plněné lososem a jako zákusek jablečný koláč se skořicovým musse.


Pokud s sebou máte nejmenší lyžaře, bude Maxiland nejdůležitějším místem, se kterým se v Tatranské Lomnici setkáte. Jedná se o velmi dobře vybudovanou lyžařskou školku, která je od hlavní sjezdovky bezpečně oddělená a kromě cvičných pomůcek se vaše ratolesti můžou zúčastnit i zábavného programu na lyžích.

Maxiland je od parkoviště velmi dobře dostupný – stejně tak jako celé hlavní zázemí areálu, kde najdete půjčovnu a servis lyží, infocentrum s toaletami či moderní obchod s veškerou lyžařskou výbavou nebo tradičním tatranským čajem. Ten si můžete objednat i v aprés-ski baru, který se nachází rovněž přímo pod sjezdovkou - a není ledajaký, je to největší aprés-ski bar na Slovensku.


Chcete-li spojit sport s trochou kultury, navštivte místní Ski Muzeum. My jsme tu obhlédli staré třímetrové lyže, jeden z nejstarších lyžařských vosků na Slovensku nebo starodávnou kůlničku, kde se kdysi lyže vyráběly.Štrbské pleso je od Tatranské Lomnice vzdálené přibližně 20 minut. I zde najdete slušně vybavené zázemí v podobě půjčoven, servisů, restaurace a řady dřevěných obchůdků nabízejících různé produkty od čepic až po slovenský trdelník. Naše soustředění na Štrbském plese padlo hlavně na sjezdovku Solisko, která zaujme hlavně svou dostatečnou šířkou. Spodní úsek zvaný trefně Esíčko má poměrně slušný sklon a těsnější zatáčky nás trochu zkoušely z našich technických dovedností.


I na Štrbském plese můžete svoje děti nechat se učit od těch nejpovolanějších v již zmiňovaném Maxilandu. Jejich pokroky pak můžete sledovat z blízké restaurace Salomon, jejíž specialitou je mimo dalšího i parená buchta plněná pudingem či marmeládou. Pokud si však po lyžování chcete jen posedět u kávy, je ideálním místem kavárna v hotelu FIS, který je prvním tatranským hotelem přátelským k pejskům.

Stejně tak jako v jiných střediscích, i v Tatranské Lomnici tým SNOW rozbil svoje stánky a nabízel zdarma testovačku lyží KÄSTLE a hůlek značky LEKI. Na stánku pak bylo dále možné zakoupit lyžařské i sluneční brýle DR. ZIPE, čepice COOLICH nebo si výhodně zřídit předplatné časopisu SNOW a získat tak dárek přímo na místě.


Vše o SNOW tour a reportech z ní najdete zde!Videoreport: