V rámci všech skiareálů Skiarény Jizerky byl doplněn informační systém na sjezdovkách o nové, větší, navigační cedule a byly nainstalovány i nové HD kamery pro maximální informovanost návštěvníků o aktuálních podmínkách na sjezdovkách.

Nezapomnělo se ani na bezpečnost, když byly nainstalováno 300 metrů výstražných plotů a nové ochranné matrace na sloupy vleků a k hydrantům pro zasněžování.

Na novou lyžařskou výstroj se mohou návštěvníci těšit v půjčovnách SKI Bižu, kde na na ně čekají nové modely lyží, snowboardů a helem od značky K2 či sjezdová obuv od firmy Rossignol.

Jizerky CARD

Sdružení cestovního ruchu Jizerské hory, tedy spolek měst, obcí a místních podnikatelů, zajistil i v této zimní sezóně chod karty hosta - Jizerky CARD, která poskytuje až 15% slevu na skipasy, služby půjčoven a lyžařských škol, slevu na vstup do Bazénu v Jablonci, Muzeum výroby hračky v Jiřetíně p. B., či třeba slevu na nákup v prodejně bižuterie Palace Plus v Jablonci n. N.


Výrazným rozšířením prošla trasa skibusu, který je pro držitele Jizerky CARD zdarma. Nově jezdí druhý spoj mezi Jabloncem n. N. a Tanvaldským Špičákem, který propojí další obce a města a to Lučan n. N., Smržovku, Tanvald a Desnou v J. h.. I nadále bude jezdit spoj mezi Janovem n. N., Bedřichovem, Josefovým Dolem, Albrechticemi v J. h. a Tanvaldským Špičákem.

Ski areál Tanvaldský Špičák

Největší novinkou pro lyžaře je nový profil SUZUKI červené sjezdovky. Na sjezdovce byl překlopen nepříjemný úsek, kde se jezdilo do kopce. V rámci těchto úprav bylo přemístěno 4 000 m3 zeminy a přeloženo vedení vysokého napětí. V rámci této akce došlo také k zvýšení počtu parkovacích míst, zhruba o 30, na parkovišti přímo u lanové dráhy na Tanvaldském Špičáku I.


Prodloužil se lyžařský vlek a sjezdovka Pod lesem. Vlek byl prodloužen o 110 m a nově je k dispozici sjezdovka s délkou přes 300 m. Tato sjezdovka slouží pro školní lyžařské kurzy, pro trénink oddílu lyžování a vznikla zde i skikrosová trať.

Úpravami prošel i objekt chaty s rozhlednou přímo na vrcholu Tanvaldského Špičáku, kde byl kompletně vyměněn systém vytápění, opraveno zázemí restaurace a navíc v patře chaty proběhla zásadní obnova stávajících ubytovacích prostor. Ubytování je ideální pro lyžařské kurzy základních a středních škol.
Ski areál Severák

Došlo k proměně v uspořádání dětských vleků naproti Arnice a Dětského světa. Jeden z dětských vleků byl prodloužen a Dětský svět přesunut níže, blíže k pokladnám a parkovišti, čímž je výrazně dostupnější pro malé lyžaře. U vleků u Arniky je umístěn měřený slalomový úsek a hned vedle stojí dětská slopestylová trať s překážkami, skoky a klopenými zatáčkami.

Pro letošní zimní sezónu byl plně otevřen kompletně zrekonstruovaný Penzion Arnika a je možné ho využívat již i pro ubytování. Objekt má ideální polohu a nalézá se přímo na páteřní sjezdovce ski areálu.
Ski areál Bedřichov

Po dlouhých sporech o pozemky se blíží ke zdárnému konci boj o nákup 10 hektarů pozemků od Pozemkového úřadu ČR. Co ale lyžaři vidí a cítí již v letošní zimě je zrekonstruovaný a nově vybavený objekt půjčovny a lyžařské školy, který se nachází přímo vedle pokladen ski areálu. Zvětšil se samotný prostor půjčovny a v půjčovně přibyla nová lyžařská výzbroj.

www.skibizu.cz