Po celý den nám svítilo sluníčko, které jen umocňovalo jarní náladu. I přes vyšší teploty nás přivítaly upravené svahy a až na krátkou pomu Pod lesem byly všechny sjezdovky v provozu. Díky zasněžování jsme se mohli prohánět na celkem šesti kilometrech tratí. Hlavním dopravním prostředkem na vrchol je již od roku 2003 čtyřsedačka. Dolů se pak svezete po sjezdovkách plnobarevného lyžařského spektra, které rozeznává černou, červenou a modrou barvu. Jelikož agentky SNOW tour mají závodního ducha, nemohly minout úsek s časomírou, ve kterém si může každý zažít pocit skoro jako ve svěťáku.Na Špičáku si vychovávají i příští lyžařské generace. Lyžařské školy mají vynikající zázemí u parkoviště Špičák II, kde si můžete zároveň zapůjčit lyžařské vybavení. Půjčovna a ještě ski servis Montana je i na dojezdu lanovky (Špičák I). Výuka probíhá na ohraničeném hřišti, kde mají děti k dispozici pojezdový pás a spoustu pohádkových lyžařských pomůcek, a na dětském vleku. V rámci výuky mají žáci přednost na vleku, takže nuda ve frontě jim nehrozí. Navíc je jízdné v ceně výuky.Dospěláci zase ocení bezplatnou výměnu lyžařského náčiní třeba za snowboard, když chtějí vyzkoušet více nástrojů během dne. Mě osobně nejvíce zaujala služba „nohy v suchu“. Moje neustále mrznoucí dolní končetiny si blažily už jen při pomyšlení, že mi boty přes noc vysuší a připraví na ráno, pokud si je zde i zapůjčím.

Když vás při najíždění kilometrů přepadne hlad, máte možnost zajít do Krmelce. Ne na seno, ale do stejnojmenné restaurace u dojezdu lanovky, kde mimo rychlého občerstvení můžete zaplnit žaludek plnohodnotným obědem. Pokud se chcete najíst nahoře, tak přímo na vrcholu je restaurace s rozhlednou, kde můžete za slunečných dnů hodovat i venku na terase a kochat se (jizersko)horskými panoramaty.

Tanvaldský Špičák je dobře dostupný autem, které můžete zanechat na dvou bezplatných parkovištích. Pro ty, kteří si rádi dají po lyžovačce svařák či se osvěží pivem, je možnost dojet do areálu skibusem či vlakem. Navíc po předložení platné vlakové jízdenky získáte 20% slevu na jednodenní skipas. A kdo přijel autem v den naší návštěvy, mohl se osvěžit pivem taky. Agenti mysleli i na řidiče a rozdávali nealko ovocné pivo Birell, které po parném dnu přišlo vhod.Ani přes den jsme nelenili a nadšencům půjčovali k otestování lyže Fischer, hůlky Leki a lyžařské brýle Dr. Zipe. Dětem jsme zase zpříjemnili lyžování soutěžemi, kde mohly vyhrát vesele barevné Coolichy či vymazlené oblečení od Wooxe. Toto vše jsme bedlivě fotili technikou Samsung, abyste si i vy mohli prohlédnout tu pohodovou atmosféru ve fotogalerii.Zubařská prohlídka Špičáku proběhla hladce. Lyžování v rozmanitém areálu jen tak neomrzí a „obřák“ na čas v nás probudil závodnickou náladu. Horká čokoláda pod slunečníkem pak byla příjemnou tečkou. Nasedněte třeba do vlaku a vypravte se na Špičák užít lyžařskou sezónu až do konce!
Videoreport:

Vše o SNOW tour a reportech z ní najdete zde!