S náročnou tratí o délce 32 kilometrů a osmnáctijamkovým hřištěm Čertovo Břemeno si nejlépe poradil golfový profesionál Petr Trčka. Ten sice ani v jedné disciplíně neobsadil vedoucí pozici, ale třetí místo v závodě kol a druhé místo v golfovém turnaji mu zajistilo celkové prvenství.

Trčka (ročník 1982) v sobotním závodě, který se jel na 32 kilometrů v okolí Jistebnice a byl součástí cyklistické Galaxy série, ztratil na nejlepšího cyklistu závodu 14 minut a 59 sekund, což v přepočtu znamenalo při začátku golfového turnaje ztrátu devíti ran (koeficient přepočtu byl 1 minuta a 30 sekund ztráty na nejrychlejší čas = jedna golfová rána). Trčka ale skvělým výkonem 73 ran (při paru hřiště 70) toto manko dohnal a nechal za sebou všechny své soupeře.

V jízdě na kole exceloval někdejší cyklistický profesionál Milan Spěšný (ročník 1977), a to celkovým časem 1 hodina, 23 minut a 34 sekund. V golfu však zahrál 105 ran a skončil v druhé polovině výsledkové listiny, což mu nakonec vyneslo celkovou čtvrtou pozici, těsně pod stupni vítězů.

Na celkově druhém místě se umístil Petr Míšek (ročník 1993), který kolo zajel za 1 hodinu, 54 minut a 7 sekund, byl desátý v pořadí se ztrátou přes 30 minut a celkově ztrácel dvacet ran. Ovšem excelentnímm golfovým výkonem 68 ran (dvě rány pod par hřiště, při HCP 3,4), což byl i nejlepší turnajový výsledek dne, si zajistil celkově druhou pozici. Třetí v celkovém pořadí skončil Jiří Spudich, který zajel na kole sedmý nejlepší čas (1:44:34) a v golfu zahrál 82 ran, což znamenalo čtvrtý nejlepší golfový výsledek dne.

Těsně pod stupni vítězů skončil i český olympionik, skikrosař Tomáš Kraus, několikanásobný vítěz Světového poháru. Zajel devátý nejlepší cyklistický čas (1:47:09) a zahrál 90 ran (12. místo), celkově obsadil čtvrtou pozici. O tu se s ním podělil vedle Spěšného i Jaroslav Jára (6. na kole, 18. v golfu s 93 ranami).

V kategorii žen vyhrála Alena Klierová s cyklistickým časem 2:15:19 a golfovými 90 ranami. V soutěži tříčlenných týmů patří první místo Golfu Příbram ve složení Jiří Spudich, Jiří Boukal, a Pavel Slepička.

Vítězný Trčka si odváží kolo značky Specialized, vítězové dostali také lahve fracouzského šampaňského značky R&L Legras.

Celý závod dokonale prověřil fyzickou i psychickou kondici všech účastníků. Cyklistická trať vedoucí převážně terénem s celkovým převýšením 818 metrů byla velice náročná, jako kritický se ukázal především výjezd na Monínec, kde většina ze čtyř desítek účastníků závodu své kolo musela tlačit. Trať byla v sobotu i silně podmáčená a jezdci čelili bahnu na mnoha úsecích.

Naopak nedělní golfový turnaj se potýkal se silným, dvouhodinovým lijákem, v němž museli všichni hráči projevit silnou vůli na hřišti vůbec zůstat. Nikdo ale nevzdal – určitě i proto, že by tím ztratil svůj „vydřený“ cyklistický výsledek z předchozího dne.

Golfoví účastníci Jistebnického marathonu, který se jel v rámci Galaxy série, přitom v cyklistickém závodě projevili i duchapřítomnost i obětovavost. Šestnáctileté závodnici, (nebyla součástí turnaje kolo+ golf, jela cyklistický závod), která měla vážnou nehodu a utrpěla těžký úraz, okamžitě poskytli první pomoc bez ohledu na to, že tím v závodě ztratili mnoho minut.

Organizátoři i účastníci závodu byli, nejen s ohledem na skutečně těžké podmínky obou závodů, s prvním mistrovstvím České republiky R&L Legras BikeGolf Championship 2014 spokojeni. Martin Raufer za pořadatelské vydavatelství V-Press říká: „Splnil se náš cíl, vyhrál univerzální závodník, který v obou disciplínách předvedl sportovně nesmírně kvalitní výkon. Ale naprosto oceňuji všechny účastníky mistrovství, protože už jen dokončit oba závody bylo náročné.“

Vedle sportovně velmi zdatných účastníků převažovali v poli čtyř desítek závodníků vcelku běžní cyklisté a golfisté. Svědčí o tom celkové časy a počty ran. Více než polovina závodníků potřebovala na jízdu o délce 32 kilometrů čas přes dvě hodiny, někteří jeli i přes tři hodiny. V golfu se střed pole pohyboval mezi 90-110 ranami, někteří hráli i přes 120 ran.

Atmosféra závodu byla ovšem vynikající, což komentoval i golfový publicista a nadšený cykloturista Andrej Halada, který společně s Martienm Rauferem myšlenku turnaje kolo+golf propagoval: „Důkazem, že tohle bylo skutečné sportovní mistrovství, nikoli běžné závody, bylo i to, že na finální vyhlašování výsledků po golfovém turnaji zůstali prakticky všichni účastníci. A snad všichni také odjížděli s dobrým pocitem, že mohli v jednom závodě skloubit dva sporty, které mají rádi.“

Martin Raufer k tomu dodává: „Určitě budeme příští rok pokračovat, všichni nás v tom utvrzují a myslím, že tenhle turnaj přispívá i k bourání bariér mezi golfem a ostatními sporty. Chceme určitě zachovat sportovně vysokou náročnost, ale zároveň už teď vybízíme všechny, kteří jezdí v Česku na kole, aby začali s golfem a mohli se turnaje také zúčastnit.“