Největší českou přehradu si nejen s koupáním, ale i s lyžováním spojí snad každý lyžař - tak se sláva prvního domácího rodinného střediska s 9 km sjezdovek rozšířila. V době naší návštěvy bylo otevřeno něco přes 6 km tratí. Poté, co jsme vyjeli čtyřsedačkovou lanovkou Jezerní, jsme se nejprve pustili do sjezdovek na odvrácené straně Kramolína, která byla ve stínu, takže manšestr byl ještě krásně zmrzlý - jak na modré sjezdovce Promenádní, tak na sjezdovce Lišáka Foxe. Ta nás potěšila úsekem s třemi vlnami se skokánky, kde padla nejedna roznožka!

Odpoledne patřilo modré sjezdovce Jezerní, která už sice byla od sluníčka řádně změklá, na druhou stranu nás odměnila romantickým výhledem na lipenskou přehradu.

Lyžování na Lipně korunuje procházka po stezce v korunách stromů. Ačkoli jsme všechny atrakce na stezce z minulého roku moc dobře znali, neodolali jsme a každou znovu několikrát vyzkoušeli. A vychutnávání šumavských panoramat z výšky 40 metrů se nám taky neomrzelo.

Po „výletě ve vzduchu“ samozřejmě vyhládne, a tak naše kroky následně vedly do blízké samoobslužné restaurace Lanovka. Vepřový steak s pepřovou omáčkou neměl chybu a nikdo z týmu by se ho určitě nebál doporučit. Já jako obvykle nevynechala ani dezert. :-)

Večer pak nejlépe završí wellness, takže program byl jasný. Plavání v bazénu, odpočinek ve vířivce a nakonec regenerace v sauně - to vše ve vodním ráji Aquaworld. Dospělí tu zaplatí za tři hodiny 200 Kč a děti pak 120 Kč.

Sobotní návštěva se vyplatila i kvůli velbloudovi Šajtanovi a lamáku Otíkovi. Oba parťáci se promenovali celý den po areálu, dokonce včetně stezky v korunách stromů. A nezapomněli se zastavit ani u našich stánků. :-)Ani v pátek a v sobotu nechyběly stánky SNOW tour, kde jste mohli zdarma testovat lyže FISCHER, helmy a brýle značky SMITH nebo rukavice LEVEL. Promotéři a promotérky oblečeni v HALTI se s vámi fotili technologií SAMSUNG a ochutnávky kukuřičky a cizrny zdarma zajistil partner BONDUELLE. A že chutnalo. :-) * [ https://farm8.staticflickr.com/…3a9d6404.jpg *]Všechny články s čerstvou inspirací z lyžařských středisek najdete v seriálu SNOW tour!