Tento článek vyšel v rámci seriálu SNOW tour 26. ledna 2015.

Rokytnice nad Jizerou se může pyšnit nejdelšími sjezdovkami v České republice. Tou nejdelší vůbec je modrá sjezdovka Turistická, která má něco přes tři kilometry a startuje přímo od nejvýše položené stanice lanovky na Lysé hoře.

Z přibližovací čtyřsedačky Horní Domky jsme si to nejprve namířily na měřený obřák. Pokud chcete, aby se vám čas skutečně změřil, musíte „nakrmit“ malý automat u startu buď dvacetikorunou, nebo eurem. Samozřejmě není problém se jen tak sklouznout v tyčích i bez naměřeného času – to byl náš případ! :-)


Rokytnické sjezdovky vám jako málokteré v Česku dají pocit, že se po nich můžete skutečně rozletět - třeba na Slalomáku, který nás bavil nejvíce a kde nebyla nouze o „lidský“ slalom (ten jsme si poctivě zaznamenali na GoPro :-)). Na příště jsme si ušetřily Červenou s homologací FIS, která by potřebovala ještě trochu tím bílým zlatem „poprášit“.V neděli bylo v Rokytnici živo i díky návštěvě dětí z dětských domovů z okolí. Jedná se o nový projekt střediska, kdy je zorganizován svoz dětí do areálu a rovněž jim je zajištěna výbava potřebná k lyžování či snowboardingu. Děti jsou pak rozdělené do skupinek dle výkonnosti a rady do lyžařského života jim dávají profesionální instruktoři. Den na lyžích jsme dětem zpestřili soutěží s házením míčků a občerstvením v podobě teplé kukuřičky Bonduelle na másle. A tato akce pro děti rozhodně nebyla poslední!
Aktuální informace o lyžařském středisku Rokytnice nad Jizerou (sníh, počasí, webkamery, reporty) na SNOW.cz
Hlavní zázemí střediska se soustřeďuje k nástupní stanici lanovky Horní domky přímo u parkoviště P1. Kromě moderních toalet tu najdete i rychlé občerstvení v podobě skibaru, který nám připomínal takové „lyžařské KFC“. :-) Servis, půjčovna a prodejna veškerých lyžařských potřeb jsou jak výborně vybavené, tak díky jejich barevnosti nepřehlédnutelné!Pokud neholdujete bufetovému občerstvení, zajděte do restaurace Kamínek nad parkovištěm P1. Masové speciality jsou chloubou podniku, a v jídelníčku tak najdete jak pečená žebra, tak třeba roast beef nebo hamburger „dvouručák“. Večer vám tu pak na přání mohou kuchaři vykouzlit i pravý tatarák.


Proč do Rokytnice?

Sjezdovky mají parametry, které ocení zejména sportovní lyžaři – jak široké, tak prudké a hlavně dlouhé, na kterých se nedá jen tak „ulívat“. Za lyžovačku na nejdelších sjezdovkách u nás zaplatí dospělí na den 620 Kč, mládež od 14 do 17 let 560 Kč a děti od 6 do 13 let 400 Kč. Děti do šesti let lyžují v Rokytnici zdarma! Na pokladnách můžete platit kartou a káva ve Skibaru vás vyjde na slušných 35 Kč.
V Rokytnici jste si u našich stánků mohli pochutnat na kukuřičce Bonduelle, zdarma testovat lyže FISCHER, helmy a brýle SMITH nebo rukavice LEVEL. Pod oblečením HALTI nás hřály svetry STILAGO, na helmách nám při lyžování nechyběly nové kamery GOPRO a na rukou nám visely nové hůlky KOMPERDELL. Veškerý obrazový materiál je zachycen na telefony SAMSUNG, jimiž jsme nezapomněli zvěčnit ani vozy SUZUKI, které nás do střediska dovezly.Všechny články s čerstvou inspirací z lyžařských středisek najdete v seriálu SNOW tour


Partneři SNOW tour: