Tento článek vyšel v rámci seriálu SNOW tour 6. února 2015.

Co je v Dolní Moravě nového, jsme se dočetli už v jejich vlastním časopise vystaveném v restauraci U Slona. Mezi novinkami nás kromě jiného zaujal nový Snow fun park, vybudovaný na sjezdovce U Slona, jehož terénní vlny a klopenky jsou uzpůsobené tak, aby si na nich zařádili jak ostřílenější lyžaři, tak i ti nejmenší. Vlny můžete zdupnout, nebo se naopak lehce proletět – jako jsme to zkusili my. :-)

Vynechat jsme nemohli ani novou sjezdovku Slamník, na kterou jsme se od chaty Slamněnky nechali vyvézt vlekem a po cestě nahoru mohli obdivovat precizní manšestrové vroubky. Počasí nám přálo, takže nás už od rána doprovázelo sluníčko a modrá obloha, což završila příjemně nepřeplněná sjezdovka všedního dne. Neobvyklým překvapením bylo urolbování sjezdovky v pravé poledne - to je dobrá zpráva hlavní pro ranní opozdilce, co by taky rádi občas nějaký ten manšestr.

Malí nezbedníci mají na Dolní Moravě své zákoutí na dojezdu červené sjezdovky B, kde se novým kouskům naučí v dětském parku Amálka. Nechybí tu pojízdný pás, metodické pomůcky, slalom ze zvířat a samozřejmě řada lyžařských instruktorů. Děti se po lekci na lyžích pak mohou ohřát v herně hned vedle parku, kde jsou pro ně připravené i animační programy.

Pokud budete u dětského parku dohlížet na vaši ratolest, využijte občerstvení Hříbek. Zahřejí vás tam jak infrazářiče, tak horké nápoje jako káva nebo bombardino. Pro zahnání hladu se tu kromě klasických sušenek a oplatek nabízí také horká vafle na tyčce, kterou můžete svého malého lyžníka po lekci v lyžařské škole odměnit!

Pokud zůstáváte v Dolní Moravě přes noc, připravte se, že vás sportovní program bude lákat i po zavíračce lanovek. Večerní sáňkování se koná na osvětlené dráze dlouhé 2,5 km, která přes den slouží jako propojka mezi sjezdovkami. V nástupní stanici sedačkové lanovky U Slona nasednete a na jejím konci nafasujte sáňky buď pro jednu, nebo pro dvě osoby. Večerní sjezd si můžete dopřát každé úterý, pátek a sobotu vždy od 17:00 do 21:00 (v sobotu pak do 20:00). Tři jízdy vás vyjdou na 290 Kč a nemusíte se bát, že by vám sáňky přišly oproti lyžím příliš pomalé!

Klidnější povahy se mohou večer uchýlit do restaurace hotelu Vista a dopřát si bohatou večeři. Světlo svíček v příjemném prostředí vás po dlouhém lyžařském dni uvolní a vychutnávat si můžete ryby, steaky, grilované maso a samozřejmě sladké dezerty. Jako předkrm nás okouzlil mousse z kozího sýra.

Proč do Dolní Moravy?

Na Dolní Moravě je skoro pořád něco nového. Kromě nových sjezdovek vás může zaujmout třeba dětské taxi nebo podívaná zvaná Adventure night. A mimo sportování si můžete užívat, že se tu stále něco děje. Celodenní skipas vyjde dospělého na 620 Kč a dítě od 6 do 12 let na 400 Kč. Pro stálé zákazníky se nabízí slevová karta Resort card.
Všední dny v Dolní Moravě byly zpestřené návštěvou SNOW tour, během níž jste mohli zdarma testovat lyže FISCHER, helmy a brýle značky SMITH a také rukavice LEVEL. Zatímco jste si pochutnávali na kukuřičce Bonduelle, mohli jste se bavit videoreporty na televizi SAMSUNG, které jsou z velké části natočené pomocí techniky GOPRO. O vaše pohodlí u stánků se staraly usměvavé promotérky oblečené v HALTI a STILAGO a s vyhřívanými ponožkami LENZ a na sjezdovkách je zdobily hůlky KOMPERDELL. Na parkovišti U Slona jste si rovněž mohli užít testovací jízdy ve vozech SUZUKI.Všechny články s čerstvou inspirací z lyžařských středisek najdete v seriálu SNOW tour!


Partneři SNOW tour: