První lano jsme nezmeškali ani na Kraličáku. Naše první oblouky patřily černé sjezdovce Pánská, na kterou nás úderem deváté vyvezla poma. Sjezdovka je sice trochu užší, ale za to je její sklon konstantně prudký, a tak je poměrně přehledná. Jedinou lehkou „zradou“ na sjezdovce je hrana, na které se při vyšší rychlosti docela i poletělo! Pro zajímavost – jedná se o vůbec o nejstarší sjezdovku střediska, která „oslavuje“ 45 let!


Na straně k městečku Hynčice pod Sušinou se nacházejí modrá sjezdovka Kurzovní, která je velmi pozvolná, dostatečně široká a pěkně přehledná. I proto jsme si ji zvolili jako místo, kde postavíme náš slalom SUZUKI. Účastníci si za slunného počasí mohli nechat změřit čas a ten nejlepší pak postoupil do finálového dne v polovině března.


Snowparkoví rideři se mohou nechat směrovat na červenou sjezdovku Králikova. Snowpark se oproti dříve přesunul z levé strany na pravou a momentálně na něm "parkuje" několik bedýnek a railů.


Chcete na Kraličáku zůstat déle? Ubytujte se pohodlně přímo na svahu sjezdovky Pánská v penzionu Kraličák. Jedná se o nejvýše položené ubytování v celém areálu, které ocení i milovníci panoramat. Penzion zahrnuje rovněž stylovou a velkoryse prosklenou restauraci v přízemí s výhledem přímo na sjezdovku. V restauraci si můžete dát jak plnohodnotný oběd, tak pouhý dezert – my se nechali už tradičně zlákat bombardinem a teplým štrúdlem se zmrzlinou!


A kam s dětmi? Ideálně do dětského parku – vybrat si můžete jak ve Stříbrnicích u hlavního parkoviště, tak u sjezdovky Sedlo. V obou případech jsou parky bezpečně ohraničené. Ceny lyžařské školy jsou poměrně přívětivé – za individuální výuku zaplatíte 380 Kč na hodinu a vstup do dětského parku je po doby výuky samozřejmě v ceně.


Proč na Kraličák?

Sjezdovky jsou vlídné a panoramata neodolatelná! Bezproblémově zaparkujete na stříbrnické straně pod sedačkovou lanovkou. Za celodenní skipas pro 12 sjezdovek zaplatí dospělý 440 Kč a senioři nad 70 let lyžují zdarma.Sobota byla na Kraličáku zpestřená návštěvou SNOW tour, kdy jste opět mohli zdarma testovat lyže FISCHER, helmy a brýle značky SMITH a také rukavice LEVEL. Zatímco jste si pochutnávali na kukuřičce Bonduelle, mohli jste se bavit videoreporty na televizi SAMSUNG, které jsou z velké části natočené pomocí techniky GOPRO. O vaše pohodlí u stánků se staraly usměvavé promotérky oblečené v HALTI a STILAGO. V lyžákách je hřály ponožky LENZ a na sjezdovkách je zdobily hůlky KOMPERDELL. V sobotu jste si rovněž mohli okouknout auta SUZUKI a ve slalomu v tyčích SOFT POLE jste mezi sebou dravě soutěžili! Nezapomeňte, že nejlepší postupuje!Všechny články s čerstvou inspirací z lyžařských středisek najdete v seriálu SNOW tour!


Partneři SNOW tour: