V půlce března se už sice ohlásilo jaro, nicméně na paseckých sjezdovkách stále ještě leží dostatek technického „bílého zlata“. My se vydali na sjezdovky až kolem jedenácté, kdy jsme čekali spíš jarní břečku, ale konalo se milé překvapení – na tratích sice ležel rozježděný sníh á la sůl, jenž hned pod ním byla sjezdovka dost umrzlá, takže i tvrdší lyže se na ní uplatnily velmi dobře. Jak v lednu, tak tentokrát nás nejvíce přitahovala červená sjezdovka Jindrovka I pod čtyřsedačkou, na které se dá jak příjemně carvovat, tak díky ostré zlomové hraně v půlce sjezdovky i solidně poletět.


Na opačné straně areálu potěší červená sjezdovka č. 3, kterou obsluhuje poma a kotvový vlek. Kromě jednoho užšího průjezdu je sjezdovka dost široká a bezpečně přehledná, hodí se tedy i pro lyžaře, kteří si svým sjezdařským umem ještě nejsou moc jistí.


Naši pozornost ale přivábily hlavně skokánky nalevo od kotvy – jedná se sice už jen o zbytky snowparku, přesto se na nich nějaký ten polet ještě dal vyzkoušet. Narazili jsme i na poslední čtyři skokánky – a jedna jízda nám samozřejmě nestačila. Kameraman a novopečený skokan Kuba hodnotí 6 banány z 8, a to hlavně díky menším skokům, které jakožto začátečník opravdu ocení. :-)


A pak přišel čas si trochu orazit – tentokrát jsme si vybrali občerstvení U Šotka, které se nachází právě kousek od nástupu na kotvu. V nabídce nás zaujal Motač-padač, což je vlastně přejmenovaný punč s rumem půl napůl a svou sladší chutí je doporučením zejména pro dámy – ale pozor, svůj název má zřejmě oprávněně! :-) V bufíku si kromě nápojů samozřejmě můžete dát i malé občerstvení jako párky nebo sýr v housce.


V půjčovně, která je přímo u nástupu kotvového vleku, mají kompletní lyžařskou i snowboardovou výbavu – od lyží a přezkáčů až po helmy. Součástí půjčovny je i servis, kde vám mohou seřídit, namazat či nabrousit lyže. Lyže na celý den si můžete půjčit už od 170 Kč.

Děti-začátečníci ve středisku nejspíš vyhledají méďu Brumíka, který kolem sebe koncentruje slalomové překážky pro děti, a sám je v dětském parku namalovaný na několika podjížděcích bránách. V Brumíkově parku se dětem samozřejmě věnují i instruktoři, jimž za privátní výuku za hodinu zaplatíte příjemných 400 Kč. Park se nachází u horního parkoviště, tedy u nástupu na čtyřsedačkovou lanovku.

Proč do Pasek?

Paseky nad Jizerou se profilují jako středisko pro rodiny s dětmi – hlavně vzhledem k nižší náročnosti tratí a jejich přehlednosti a bezpečnosti. Středisko má i mnohem klidnější atmosféru než jeho krkonošští sousedé a potěší i tradičním krkonošským pohoštěním v hospůdkách. Ve vedlejší sezoně, která v Pasekách začala 9. 3., zaplatí dospělý za celodenní skipas 390 Kč a dítě do 13 let 290 Kč. Za espresso v bufetu dáte lidových 20 Kč.Ani do Pasek jsme s sebou nezapomněli naše stanové městečko SNOW tour - mohli jste zdarma testovat lyže FISCHER, helmy a brýle značky SMITH a také rukavice LEVEL. Po tastovačce jste mohli zdarma ochutnat kukuřičku a cizrnu BONDUELLE nebo si okouknout čtyřkolky SUZUKI přímo na sjezdovce. O vaše pohodlí u stánků se staraly usměvavé promotérky oblečené v HALTI a STILAGO. V lyžákách je hřály ponožky LENZ, na rukou hodinky GARMIN a na sjezdovkách je zdobily hůlky KOMPERDELL. Obrazový materiál pro vás pořídily pomocí techniky SAMSUNG a GOPRO.Všechny články s čerstvou inspirací z lyžařských středisek najdete v seriálu SNOW tour!


Partneři SNOW tour: