Závěrečný den letošního závodu Světového poháru ve snowboardingu Audi Snowjam 2015 začal semifinálovými jízdami mužů a žen, které se jely dvoukolově s tím, že se jezdcům započítával vždy lepší výsledek. Mezi ženami nás nejvíce zajímala Šárka Pančochová, která v páteční kvalifikaci skončila čtvrtá a dělala si zálusk na finálový postup. Bohužel jízdy se jí nepodařily podle jejích představ a do finále nepostoupila.

„Jezdilo se skvěle, trať byla unikátní tím, že obsahovala rampu, corner, raily a skok, takže to byl všechno dohromady takový ultimate slopestyle, což normálně nebývá. Nejvíc mě bavil corner, raily byly taky super, se skokem jsem trochu bojovala, ale celkový dojem je výtečný. Myslím si, že to tady mají super zorganizovaný. Mám vždy radost když sem přijedu za fanouškama, protože všichni fanděj a dělají skvělou atmosféru,“ uvedla po závodě Pančochová.

V mužském semifinále měli Češi dvě želízka v ohni, po prvním kole byl na postupovém místě Martin Mikyska, kterému nakonec postup utekl o pouhých 0,5 bodu. Druhý domácí jezdec, Petr Horák, naopak zajel výtečně druhou jízdu, přeskočil téměř všechny soupeře a do finále postoupil ze skvělého druhého místa.

Ve finále se utkalo šest žen a deset mužů, všichni jezdci měli tři jízdy na to, aby předvedli to nejlepší a získali body jak do závodu, tak i do celkového hodnocení Světového poháru. V ženské kategorii s naprostým přehledem zvítězila Cheryl Maasová z Nizozemska, která tak navázala na skvělé výsledky ze závodů Světového poháru z Kanady a USA a brala zlato nejen ze závodu ve Špindlerově Mlýně, ale zvítězila i celkově. Na druhé pozici skončila Slovenka Klaudia Medlová, která tak zakončila svoji úspěšnou sezónu tímto výborným výsledkem, třetí se umístila Ella Suitialaová z Finska.

V mužském finále byli kromě osmi zahraničních jezdců i dva domácí borci. Daniel Porkert který postoupil do finále přímo z kvalifikace, zaváhal, na jeho jízdách se projevila nervozita a skončil na chvostu finálových jízd, Petr Horák, který si finálovou účast vybojoval v semifinále, svým soupeřům dokázal, že se s ním musí ve světovém snowboardingu počítat, a skončil na čtvrtém místě. Na konečném třetím místě skončil Petja Piiroinen z Finska, stříbrný byl jeho krajan Janne Korpi a vítězem závodu se stal Švýcar Lucien Koch.

„Závod Audi Snowjam 2015 vyšel fantasticky, odjeli jsme finále Světového poháru, počasí nám nakonec přálo, nasněžilo trochu sněhu takže trať nebyla uplný led a závodníci v obou kategoriích předvedli skvělé výkony,“ uvedl po závodě duchovní otec závodu a jeden z hlavních organizátorů Martin Černík.

Konečné pořadí:

Ženy
1. Cheryl Maas
2. Klaudia Medlová
3. Ella Suitiala

Muži
1. Lucien Koch
2. Janne Korpi
3. Petja Piiroinen

Zdroj: www.czech-ski.com