Jednalo se vlastně o dva závody. První – sobotní – byl klasický FISák s hobby a dětskou kategorií. Druhý – nedělní – bylo vlastní Mistrovství České Republiky.

Sobota
V sobotu se na FISák sešlo opět docela dost závoďáků i se zahraniční účastí (Slovinci, Polák, Belgičané, Bělorusové, Slovák…), proto pořadatelé měli co dělat, aby trať udrželi sjízdnou. Neměli to ale vůbec snadné. Ráno byla zmrzlá a muselo se čekat, až se sníh trošku zpomalí. Poté už ale zase tála a musela se tedy zavřít spodní sekce. Nejdříve finálový skok, který by se přelétával, až do bufetu a poté i cílový sešup. Celá trať tedy patřila mezi ty kratší, s průměrnými časy okolo 33 – 37 vteřin.

Startovní sekce byla pěkná, tvořena terénními vlnami. Potom několik zatáček, vyhnout se hlíně a měkkému sněhu, skok přes pyramidu, či velblouda a poté už rovně do cíle. Nic složitého, start byl hodně důležitý.
Jezdci měli jednu tréninkovou jízdu a poté už následovala kvalifikace. Dropit.cz rider a velký favorit celého závodu Jirka Čech bohužel při průjezdu cílem zavadil špičkou lyže o poslední bránu a to ho stálo nohu – vážná zlomenina těsně nad lyžákem. Musel být tedy transportován do nemocnice, kde podstoupil operaci. Vše ale dobře dopadlo a už je doma v péči kamarádů.
Nejrychlejším jezdcem kvaldy byl tedy Polák Mateusz Habrat.

Poté následovaly rozjížďky ve čtyřech skicrossařích, byl to docela boj a o pády nebyla nouze. Nakonec se ve finále sešel náš dropit.cz rider Radim Palán se dvěma Slovinci a právě momentálně nejlepším Polákem Habratem.

První zatáčka rozhodla o konečném pořadí elitních mužů – 1. Habrat, 2. Matic, 3. Palán.

Druhým nejlepším Čechem byl Pavel Balcar na 6. místě.

Kategorie FIS Ženy – 1. Barča Procházková, 2. Lucka Juricová, 3. Pavlína Procházková.

Kategorie hobby ženy – 1. Monika Žďárková (dropit.cz), 2. Jana Fotbalistka, 3. Jitka Dulajová

Kategorie hobby muži – 1. Sváťa, 2. Tomáš Verner, 3. Tomáš Balický, 4. Jan Karel.

Děti předváděli skvělé výkony, ale jejich výsledky zatím neznáme.

Po pěkném 3. fleku v sobotním FIS závodu, kdy se před něj dostal pouze Slovinec a Polák měl Radim Palán nadějně nakročeno také na nedělní titul Mistra ČR.

Ve skicrossu ale není nikdy nic předem dáno a stejně tomu bylo i nyní.


Neděle
Opravdu spíše letní počasí nedovolilo odjetí klasického skicrossového závodu ve čtyřech. Trať byla po kvalifikaci prohlášena za neregulérní, z důvodu velkého tání sněhu - jak můžete vidět z fotek, jezdilo se spíše po bahně, než po bílém prášku. Bylo by příliš nebezpečné do toho vjet ve čtyřech. Minimálně lyže všech závodníků by to odnesly pořádně.

Výsledky se vyhlašovaly z kvalifikačních časů, kdy nejrychlejší byl opět Polák, druhý Slovinec a třetí Čech Mates Mrštný, kterému se kvalifikační jízda opravdu povedla.

V samostatném vyhlašování FIS Mistrovství České Republiky zvítězil tedy Mrštný, vicemistrem se stal Radim Palán a třetí skončil Jakub Henig. Za zmínku stojí i 4. místo Pavla Balcara, protože se Palán, Henig i Balcar vešli všichni do 2 setin vteřiny.

FIS ženy - u žen to při neúčasti zranění Nikol Kučerové a rozhádané Andrey Zemanové skončilo následovně: 1. Barbora Procházková, 2. Klára Kašparová, 3. Pavlína Procházková**

Hobby muži** – 1. Adam Císař, 2. David Balický, 3. Michal Bůžek, 4. Milan Holec.

Děti – 1. Matěj Černý, 2. Zdeněk Štefek, 3. Šimon Šnajdr.