Ponožky Lenz dostávám do rukou v lednu a ještě nechápu, že můžou hřát, ačkoli nechodím se šňůrou od zásuvky. Stačilo černé podkolenky s růžovými prvky navléknout a pod horním lemem ponožek nacvaknout malou baterku. Nemusíte se bát, že by vám baterka moc překážela – je umístěná nad přezkáčem a kousek pod kolenem na vnější části nohy, takže o ní prakticky nevíte.


V letáčku tvrdí, že ponožky vydrží hřát 14 hodin. Takhle v kuse jsem to sice nezkoušela, ale na poctivý lyžařský den od prvního do posledního lana ponožky stále hřály – a to i při následném aprés-ski.


Ponožky mají tři hřejivé stupně, přičemž já nejčastěji používala ten nejnižší (42 stupňů). Střední (52 stupňů) jsem využila jen občas a třetí nejvyšší (60 stupňů) vůbec. Ovládání hřejivosti je přímo na baterce, kde si počtem stisků tlačítka volíte stupeň hřejivosti.


Mnohem pohodlnější je však nastavení hřejivosti pomocí aplikace v telefonu. Stačí si stáhnout „apku“ Lenz Heat Up a teplotu na lyžích můžete jednoduše regulovat ze svého mobilu.


Ponožky splnily účel i tím, že jsem nikoho svými zmrzlými nohami neotravovala. A to i když náhodou na sjezdovce došlo k tomu, že jsem se musela svlékat – ponožky hřály a zbytek už byl jedno. :-)


Praktické rady:

  • Ponožky je potřeba po každém dni nechat přes noc nabít (nabíječku máte samozřejmě v balení).
  • Ponožky je vhodné prát buď ručně, nebo na 30 stupňů v pračce v ochranném vaku, který k ponožkám automaticky dostanete.