Vážený pane Pravdo,
děkuji za první letošní dotaz. Vidím, že nadcházející sezona se opět nebude podobat jízdě po upravené trati, ale naopak. Osobně to mám tak daleko radši. Než se příště budete ptát na něco o Americe, podívejte se prosím na mapu. Americká pohoří se táhnou ve směru poledníků a podél nich je rovina, jíž plytce plynou nejrůznější věci – informace, náruživí motorkáři, zvyky, jež přijímá sugestibilní dav, kamiony s kukuřicí a tak dále a tak dále. A co Evropa? Její srdce tepe kdesi ve Švýcarsku, kde do sebe ve směru rovnoběžek (tedy více méně) narazily zemské desky, vyvrásnily ty švýcarské čtyřtisícovky a navždy rozdělily Evropu na sever a jih a východ a západ, kde v každé světové straně tryská různá inspirace.

Jak tedy vůbec můžete položit otázku, proč se v Americe něco dělá? Jestli jste tam byl, tak snad víte, že tam neumějí jíst příborem, tedy v lepším případě drží osamělou vidličku v pravé ruce, že tam dámu nikdo nepustí do dveří, leč by se vydával nařčení z harasmentu, že všechny ručníky jsou tam bílé, že všichni nenávidí pečeného krocana a přesto ho vždy na podzim jedí, že tam jsou záchody plné vody a při splachování teprve voda mizí, že nepijí víno, ale alkohol, tedy nic jako u nás v Evropě. Jak račte vidět, váš dotaz, proč v Americe cokoli tedy naprosto postrádá smysl.

No a teď něco k těm kalhotkám a podprsenkám: k výčtu předchozích odlišností by jistě patřily též pračky. Ty americké mají jeden knoflík a perou asi tak dvacet minut. Prádlo se často pere v jakýchsi dryácích, které smrdí chlorem a jimiž se prádlo velmi rychle opotřebovává. Američané pořád perou, mají na to ve svých domech dokonce vyčleněné speciální místnosti. Pračky i sušičky jsou samozřejmě 1,6 krát větší (jako všechno v Americe s ohledem na poměr kilometru a míle). Na rozdíl od ledniček jsou ty pračky a sušičky ovšem pořád jednodvéřové. Američanky a Američané, abych byla džendrově korektní, se pohybují v takovém bludném kruhu – nákup prádla, stále praní, vyhazování opraného prádla. Tento cyklus je podstatně rychlejší, a to i přesto, že co se týče času, používají Američanky (a Američané) stejné časové jednotky jako my Evropané. A ještě něco. Protože jsou většinou Američanky otylé, používají také opticky menší čísla pro konfekční velikosti. Naše čtyřicítka je u nich osmička. Tím též kompenzují to, že taková normální evropská žena třeba o váze 66 kg u nich váží už 146 liber.

Hážou tam to prádlo, protože jsou frustrované, protože už zase ztloustly a škrtí je to, protože to smrdí tím chlorem, ve kterém to vypraly, protože se na dvě minuty dostaly z dohledu kamer, protože už tam nějaké to prádlo visí, protože co se týče jejich emocionálního náboje, bude to pravděpodobně jako s tou velikostí těch praček a protože jsou od kolébky vedeny k tomu, že kdyby nevyslyšely vábení momentálního nápadu, mohlo by je to stresovat natolik, že by skončily u psychoanalytika. Ten je tam ovšem nesrovnatelně dražší než u nás. A týká se vaše otázka vůbec severní Ameriky, protože pro Ameriku jižní by byla odpověď úplně jiná?


Máte dotaz, na který jste ještě nikdy nedostali odpověď? Pošlete jej na skipsycho@snow.cz anebo ho přidejte jako komentář k článku!
Všechny dotazy a odpovědi ze Skipsychoporadny najdete v archivu!