Zdá se, že trendy udávají především americké značky, a to jak v designu, technologiích, tak i ekologickém přístupu. Z evropských značek byly vidět hlavně „lyžařské“ značky Salomon, Rossignol, Elan…
Umělecky vyvedený top sheet bohužel už nestačí, ani když předlohu malujete na výstavě naživo…Podívejme se ale, jak grafický design řeší některé známé značky, které jsou zároveň dostatečně přemýšlivé, aby kromě líbivé nebo provokativní grafiky vtělily do prkna ještě něco navíc: konstrukční kreativitu a invenci.
Sick Stick od Salomonu, prašanová klasika, vtipná grafika…
Dřevo je dřevo a vždy vypadá dobře, jak potvrzují elegantní designy značky Arbor.
Inovativní „šejpy“ a minimalistické grafické designy Coreyho Smithe ze Spring Break, vyrobeno pod křídly Capity. Corey úspěšně pojímá snowboard jako umělecký artefakt.
Capita - pro model Scotta Stevense, jednoho z nejkreativnějších a nejvtipnějších snowboarďáků dneška.
A ještě jednou v detailu, z designu poznáte, že Scotta baví i skateboarding, z něhož rád přejímá některé prvky do svého stylu jízdy. A kromě toho, Scott JE mimozemšťan...
Velmi nebezpečný poník od Capity.
A ještě sexistický design od zlobivých chlapců z Capity, kam se hrabe Bernardova „černá dvanáctka“…
Prkna Jones jsou krásná, inovativní, kreativní…
…a ekologická! K tomu osobní poznámka: Jeremy Jones mi někdy připadá jako snowboardový masochista: pracně „vyhorolezuje“ někam, odkud se téměř nedá sjet… Ale chlápek Jones a jeho stejnojmenné prkno to zatím vždy sjeli (nebo seslaňovali).
Na výrobě přátelské k životnímu prostředí si velmi zakládají i v Mervin Technology (Lib Tech, Gnu, Roxy).
A kromě toho umí pěkné asymetrické „šejpy“. Asymetrický „šejp“ má lépe vyhovovat rozdílné ergonomii jízdy na front a backside. Pokud byste si chtěli takovéto prkno pořídit, rozmyslete si pořádně, kterou nohu si zvolíte jako přední. Tvary regular (levá vpředu) a goofy (pravá vpředu) se zrcadlově liší.
Prkna rakouského pro ridera Gigi Rüfa. Poznáte je podle mělké vlaštovky na špičce prkna. Jejím důvodem je pouze snaha odlišit prkno na první pohled. Jako bonus můžete brát fakt, že prkno lépe drží opřené o zeď.Ryze surfařsky pojatá prašanová prkna Äsmo. Jezdí se na nich bez vázání, přilnavost boty k prknu zajišťuje EVA pěna s hrubším „zimním vzorkem“ a dostatečnou hloubkou dezénu.
A na závěr autorovo selfie s pomocí ChromaPop skla brýlí Smith.