O víkendu 30. a 31. 1. 2016 se jely v českých krajinách první dva závody ve skicrossu. Trať byla postavena na Klínovci na sjezdovce Turistická. Sněhu bylo tak tak a pořadatelé odvedli obrovský kus práce. Proto se tento dvoj závod stal více než slibným začátkem české skicrossové sezony. Vypadá to, že se odjede pěkný český pohár, kde nebude nouze o atmosféru, poháry a ceny pro vítěze. Sérii českých závodů bude letos vysílat také televize - reportáže se objeví na O2TV, Nova Sport a Fanda. O jejich vysílání Vás budeme informovat na Dropit.cz Facebooku.

Závodníků bylo na Klínovci poskromnu, ale i tak se podařila odjet jak elitní kategorie FIS, tak kategorie Hobby a hlavně děti, kterých se na startu objevilo opravdu hodně. Snad českému skicrossu svítá na lepší časy.
Trať byla dlouho něco pod 40 vteřin a tvořená dlouhou a rovnou startovní pasáží a poté hodně zatáčkami a málo skoky. Díky studenému počasí, ale držela parádně oba dva dny a o zajímavé souboje na ní nebyla nouze.

FIS Muži

První den si se vším nejlépe poradil Jiří Čech, který neprohrál ani jednu rozjížďku a i ve finále se po píchací pasáži mírně odtrhl od Radima Palána, Karla Lanka a Petra Urbana. V mírných odstupech přesně v tomto pořadí dojeli všichni i do cíle.

Druhý den stylem start – cíl zvítězil Radim Palán, který na startu všem ujel a vedení si uchránil až do cíle. Za ním se děly zajímavé věci, kdy se pořadí v průběhu trati několikrát změnilo a každý z riderů byl chvíli jak na druhém tak čtvrtém místě. Výsledné pořadí toho finále nakonec bylo – 1. Radim Palán, 2. Jiří Čech, 3. Karel Lank a 4. Matěj Klouzal.

FIS Ženy

Tady máme samé dobré zprávy.
Nikol Kučerová je zpět v plné parádě! Mladá a nadějná Klárka Kašparová– to jméno si zapamatujte, určitě ho ještě ve spojení s českým skicrossem uslyšíte. Plus se na startu vedle jedné slovinské závodnice objevily také heaty ošlehané české závodnice z Pyšné – Prochzkovi.

První den zvítězila právě mladá naděje českého skicrossu Klára Kašparová, která za sebou dokázala udržet českou reprezentantku Nikol Kučerovou. Třetí cílém prolétla Barča Procházková.

Druhý den už nic neponechala náhodě česká jednička Nikol Kučerová (při neúčasti Andrey Zemanové, která léčí naštípnutá žebra). Nikol nejlépe odstartovala, v prvních branách si udělala prostor a pak si už vše kontrolovala z první pozice. Za ní se o 2. a 3. místo popraly Barča Procházková a Klára Kašparová. Barča ten den brala stříbro a Klárka bronz.

Děti

Jak již byla napsáno, zastoupení dětské kategorie bylo bohaté. Tito mladí rideři se ničeho nebojí a dívat se na jejich souboje je velice napínavé. Jejich výsledky naleznete zde: http://www.skicross.cz/…ar/akce/470/

Hobby Muži

Hodně nervozity bylo ze závodníků cítit před startem. Ta z nich vždy ale spadnula po pádu startovní brány a už se jenom všem snažili ujet a užít si sjezd kopce ve čtyřech.
První i druhý den všem nejvíce ujel závodník z Prahy Jan Karel. Za ním se pořadí měnilo. První den skončil na druhém místě jeho parťák Tomáš Verner a třetí a čtvrtý Jan Dulaj.

Druhý den se do boje o příčky nejvyšší vložil také navrátilec po zranění Jarda Plischke a v pěkném souboji dojel na druhém místě.

Hobby Ženy

Vítězkou se stala Jitka Dulajová, která bohužel neměla žádnou konkurenci. Nebála se ale zazávodit si a trošku na startu potrápit i větší a zkušenější hobbíky z mužské kategorie ;)

Tímto apelujeme na ženy, které rády lyžují! Nebojte se a přijďte okusit atmosféru skicrossového závodu třeba už na Tanvaldském Špičáku příští víkend. Není to takové maso jako to vypadá. ;)


Více fotek najdete ve fotogalerii FB profilu Dropit.cz