Závody se konaly o víkendu 13. a 14. 2. 2016 a i přes nepříznivé sněhové podmínky, které všude v ČR panují, se na Špičáku nejenom skvěle lyžovalo, ale také závodilo. Pořadatelé skikrosového závodu vybudovali rychlou trať dlouhou okolo 45 vteřin, kde o veliké polety nebyla nouze. Skákalo se hned od startu až do cíle. I přes náročnost se v ní nikomu nic vážného nestalo, i když o kolize nouze nebyla. Za vybudování takové trati patří všem organizátorům velký dík.

FIS Muži - elitní kategorie

Sobota
Jela se kvalifikace na čas, kterou vyhrál skikrosař Radim Palán, následován reprezentantem v alpských disciplínách Ondřejem Berndtem a Jirkou Čechem. Po finálových heatech se tito tři doplněni mladým Karlem Lankem sešli také ve finále. To se kvůli poruše startovního zařízení odsunulo na další den ráno. I přes tuto komplikaci nejlépe odstartoval Radim Palán a vedení si udržel až do cíle. Druhý dojel Ondřej Berndt a třetí Jiří Čech. Karel Lank po kolizi s Jirkou Čechem obsadil bramborovou pozici.

Neděle
Hned po odjetí finále ze dne prvního začal 2. závodní den. Tentokrát se na startovce objevil také Tomáš Kraus, který přivezl tolik potřebné body (sice ukončil aktivní kariéru, ale stále má vyjeto hodně bodů). Za to mu patří veliký dík obzvláště od juniorů, kteří hlavně díky němu teď mohou vyjet na závody Evropského poháru a vyzkoušet pořádné podobně VELIKÉ skikrosové traťě. Ve velkém finále se objevili opět Radim Palán a Jiří Čech. Pořadím se rozhodl zamíchat Petr Takáč a Vítek Jurica. Finálová jízda se obešla bez velkých dramat, a jak se jezdci seřadili po startu tak také dojeli. 1. Jiří Čech, 2. Petr Takáč, 3. Radim Palán a 4. Vítek Jurica. Zajímavější už bylo malé finále, kde se o 5. až 8. místo jezdci doslova poprali. Viz. fotky dole v galerii.


Skicross – Albrechtice – Tanvaldský Špičák

Hobby Muži

První den se sešli v hojném počtu a byla to opět pěkná podívaná. Do hobby kategorie se přihlásili také jezdci z Polska a hned zvedli úroveň závodu. Mezi ně se na stupně vítězů vmáčknul pouze 1 český závodník a to vítěz minulých závodů Jan Karel. Druhý den se na bednu vyšplhal Jan Dulaj, který obsadil 3. flek – výše se opět vyšplhali dva poláci.

Ženy

Na startu se objevilo také několik odvážných žen, kterým patří veliký respekt za to, že na tuto trať vůbec odhodlaly vyrazit. Jejich rozjížďky také nabídly zajímavou podívanou, kde si holky nic nedarovaly a tak se diváci podél trati, kterých bylo tentokrát hodně, rozhodně nenudili. Nakonec vyhrála Monika Žďárková, druhá Jitka Duvlajová a třetí Monika Nováková. Na čtvrtém místě dojela Petra Nová a kategorii FIS vyhrála Barča Procházková.

Děti a mládež

Závodu se oba dva dny účastnilo opět hodně mladších závodníků. Se skikrosovou tratí se poprali excelentně a spousta starších riderů by se od nich měla co učit. Jejich trenérům patří veliká pochvala, a my věříme, že českému skikrosu mezi nimi roste nový Tomáš Kraus.Video ze závodu:


Více fotek na https://www.facebook.com/media