Hlavním bodem programu, který začne v 9 hodin ráno a skončí v 16 hodin odpoledne, i nadále zůstává test centrum předních snowboardových značek, díky kterému si každý může zdarma zapůjčit a na svahu vyzkoušet nejnovější snowboardové vybavení. Nedílnou součástí je také bezplatná výuka snowboardingu, během které jsou k dispozici cenné rady profesionálních trenérů. Zájemci se tak mohou zlepšit ať už v samotných základech jízdy, tak i ve freestylovém ježdění ve snowparku.

Freestylový závod pro juniory s Riglet Park pro děti

Na Špičáku se také rozhodne o celkových vítězích juniorské série závodů “Junior Freestyle Tour”, kterou mimo jiné podporuje organizace Czech Snowboarding. Mohou se ho zúčastnit všichni junioři do 15 let a jede se o řadu zajímavých cen od sponzorů. Body z každého závodu se zároveň započítávají do celé tour, jejíž celkoví vítězové získají další zajímavé ceny.

Oproti většině letošních zastávek chystají organizátoři na Špičáku i tzv. Riglet Park. Jedná se o speciální program pro děti od 3 do 6 let, který umožňuje vyzkoušet těm nejmenším snowboardové dovednosti v prostředí, které je připravené přímo pro ně. Díky dětským překážkám a vedení zkušeným instruktorem se stává snowboardový park hřištěm pro děti, kde si můžou vyzkoušet rovnováhu a postavení na snowboardu, ještě před tím než půjdou na skutečnou sjezdovku.

“Letošní ročník je co do programu jednoznačně nejnabitější ze všech, co jsme doposud připravovali,” říká organizátor akce Martin Večerka. “Snažíme se zaměřit na rozšíření programu tak, aby Just Ride! byl ještě zajímavější pro všechny návštěvníky hor. Na své si tak přijdou jak mladí snowboarďáci, tak rodiče s dětmi,” dodává Večerka.

Kamerky, drony, fotky

Půjčovat se ale nebudou zdaleka jen snowboardy. Vyzkoušet si “na vlastní kůži” bude možné i nejnovější malé akční kamerky nebo fotoaparáty a speciální novinkou je také prezentace dronů - malých vrtulníků se zabudovanou kamerou. U velkoformátové fotostěny se bude moci každý se svými kamarády nebo rodinou nechat vyfotit od profesionálního fotografa a fotku dostane vytištěnou rovnou na místě.

Výše uvedené ale zdaleka není vše co během dne Just Ride! nabízí. Je toho mnohem více, a proto doporučujeme sledovat stránku www.just-ride.cz. Po skončení denní části akce nekončí, protože jako na každé správné snowboardové akci následuje velká afterparty, na které vždy vystoupí přední čeští DJs a skončí až v ranních hodinách.

“Chceme, aby se lidé na Just Ridu především bavili, ničím se nestresovali, zažili super den na kopci a večer na afterparty. Není důležité, na jaké úrovni jezdíte, jestli dáváte triky v parku, jen tak si zatáčíte na sjezdovkách nebo se prostě teprve učíte jak na to. Jediné podstatné je to, co nás všechny baví a spojuje - samotný snowboarding ve všech svých formách. A právě proto se snažíme dosáhnout toho, aby Just Ride! byl vždy událostí, kde se potkávají lidé s tímhle společným zájmem,” dodává Martin Večerka.


Termín finále:

  • sobota 6. března 2016 /// Špičák na Šumavě

www.just-ride.cz

www.facebook.com/…ide.justride


Hlavní partneři:
Budweiser Budvar, Samosebou.cz, Sony Action Cam, Jack Daniel’s

Partneři:
Red Bull, Fujifilm, Nev-dama, Accent, Freestyle Kolbenka

Mediální partneři:
Prima Cool, Óčko, Radio Černá hora


Video z páté zastávky na Karolince:


Video ze čtvrté zastávky na Neklidu:


Video z třetí zastávky na Dolní Moravě:


Video z druhé zastávky ve Špindlerově Mlýně:


Video z první zastávky v Deštném: