Štrbské Pleso má díky dvěma hlavním dlouhým červeným sjezdovkám příjemně sportovní charakter, opravdu lehkou tratí je jen relativně mladá modrá trať Turistická. Nejfrekventovanější je naopak červená Solisko, která je v horní části jedním velkým „lyžařským náměstím“, a to navíc velmi panoramatickým.


Méně frekventovaná, zato ještě líbivější je vedlejší červená Furkotka, která snese jak dlouhé obřákové oblouky, tak svižné slalomové. Jejím zpestřením jsou pravidelné oblé houpavé hranky.


Pro děti je na Štrbském připravený dětský park Maxiland, který je od ostatních sjezdovek bezpečně ohraničený, zahrnuje různé slalomové prvky a kromě klasických lyžařských lekcí můžete využít i služby babysittingu. Vhodnou sjezdovkou pro děti je i zmíněná Turistická, v jejíž dolní části děti najdou rovněž slalomové překážky.


Nejlépe dosažitelné občerstvení nabízí samoobslužná restaurace Slalom přímo u nástupu na čtyřsedačkovou lanovku. Kromě klasické nabídky několika teplých jídel jako třeba boloňské špagety, bryndzové halušky nebo hříbkové rizoto tu najdete i pestrý výběr zákusků.


Na Štrbské Pleso se můžete pohodlně dopravit vlakem z Prahy. Zvolíte-li cestu přes noc, ráno v sedm jste ve Štrbě, odkud přímo z nádraží navazuje zubačka na Štrbské Pleso. Z její výstupní stanice se pak bezplatným skibusem dostanete během 5 minut pod sjezdovku. Pokud budete mít zpáteční jízdenku Českých drah, získáte při zakoupení dvoudenního skipasu 20% slevu. Vlak z Prahy vás dopraví i do dalších slovenských středisek - do Tatranské Lomnice (cílová stanice Poprad), Jasné (cílová stanice Liptovský Mikuláš) nebo Malino Brno (cílová stanice Ružomberok). Více na ČD Ski.Na Štrbském Plese jste při akci SNOWtour mohli zdarma testovat lyže FISCHER, helmy a brýle SMITH, sportovní kamery LAMAX, batohy s páteřákem BOBLBEE, dále jste si mohli vyzkoušet jízdu na sněžných bruslích SLED DOGS a zdarma ochutnat ceilonský čaj DILMAH nebo zdravé tyčinky BOMBUS. Na stánku SNOW jste dále kromě samotného časopisu mohli okouknout rukavice ZANIER, čepky DOKE, šátky a kukly HAVEN a další vyhřívané produkty značky LENZ. Reportéry i promotéry jste mohli vidět v oblečení HELLY HANSEN a s hodinkami GARMIN.Partneři SNOW tour: