Na Malinô Brdo vás z Hrabova vyveze kabinková lanovka, a pak už je na vás, jestli si lyžování užijete „ve výšce“, nebo budete po téměř čtyřkilometrové sjezdovce sjíždět dolů do Hrabova. Sjezdovka Hlavná je místy široká až 80 metrů a díky absenci zatáček je stoprocentně přehledná. Příjemný je i její dojezd, kde po prudkém padáčku následuje dlouhá skororovina.

Teplé jídlo na Malině Brdě dostanete v chatě Dária. Pokud vám stačí menší svačina, zkuste navštívit aprés ski bar u sjezdovky, kde dostanete chleba poctivě namazaný sádlem a s cibulkou a červenou paprikou navrch.

I na Malinô Brdo se z Prahy dostanete vlakem, kdy v jedenáct večer nasednete na noční lůžkový vlak a ráno kolem půl šesté jste v Ružomberku. Ružomberok je ale dobře dostupný i denním přímým vlakem SuperCity Pendolino Košičan, nejrychlejším spojením na Slovensko. Z Prahy trvá cesta cca 5 hodin, z Olomouce 3 hodiny a z Ostravy 2 hodiny. Při předložení jízdenky dostanete na koupi dvoudenního skipasu 20% slevu.

Pokud se chcete na Malině Brdě výhodně ubytovat, můžete využít hotel Hrabovo, který se nachází doslova pár kroků od nástupní stanice kabinkové lanovky. Ceny jsou vzhledem k umístění hotelu velmi příznivé - dvoulůžkový pokoj vyjde na 38 eur a děti do tří let bydlí zadarmo. Samozřejmostí je zamykatelná lyžárna a parkování hned u vchodu.


Na Malině Brdu jste při akci SNOWtour mohli zdarma testovat lyže FISCHER, helmy a brýle SMITH, sportovní kamery LAMAX, batohy s páteřákem BOBLBEE, dále jste si mohli vyzkoušet jízdu na sněžných bruslích SLED DOGS a zdarma ochutnat ceilonský čaj DILMAH nebo zdravé tyčinky BOMBUS. Na stánku SNOW jste dále kromě samotného časopisu mohli okouknout rukavice ZANIER, čepky DOKE, šátky a kukly HAVEN a další vyhřívané produkty značky LENZ. Reportéry i promotéry jste mohli vidět v oblečení HELLY HANSEN a s hodinkami GARMIN.


Partneři SNOW tour: