SNOW tour - Špindlerův Mlýn 2017 from SNOW.cz on Vimeo.


První lano jsme tentokrát chytali na Hromovce, kde bývá menší fronta než ve Svatém Petru. První jízda tedy patřila rychlé a sportovně laděné červené Hromovce I, kde se do utažené vrstvičky sněhu s tvrdým podkladem hrany lyží krásně zařezávaly.


Ve svižném tempu se dá ve Špindlu jezdit i na červené FIS, jak napovídá její název - sjezdovka je přitom rozmanitá, lehce se klikatí a občas nabídne i terénní zlom.


Jedinou „nevýhodou“ čerstvého sněhu byla jeho „brzdivost“, což vyniklo zejména na modré Turistické, jejíž dlouhý horní traverz je jedním z mála míst, které je opravdu vhodné i pro začátečníky, charakter zbývajících tratí je totiž spíš sportovní.


Nenechali jsme si ve „Svaťáku“ samozřejmě ujít ani černou sjezdovku. Zatímco v horní, červené části je postaven poměrně dlouhý snowpark, spodní polovina je ryze černá a prověří nejen sportovní lyžaře, ale i závodníky, kteří tu často trénují.


Na dojezdu černé jste o víkendu mohli vidět kromě lyžařů také volejbalisty, kteří si písek nahradili sněhem. Profesionální výkony přilákaly i naši pozornost, a tak jsme neváhali zafandit na snow volejbalovém zápase evropské tour. A pomohlo to - zlato zůstalo doma, nejcennější medaili si odvezl český tým!


Novinkou ve Špindlu je rozšíření restaurace Na Pláních o část, která je věnovaná milovníkům pizzy a těstovin. Místnost sice ještě není zcela hotová a je v ní trochu chladněji, už si ale můžete dát několik druhů pizzy, těstoviny, lasagne i nějaký ten dezert.


Restaurace na Pláních je s obsluhou a v nabídce jsou jak hlavní jídla, saláty a dezerty, tak naše oblíbená rychlá, ale chutná svačina v podobě chlebu se škvarkovou pomazánkou a posypaném cibulkou.


V poledne jsme se již tradičně přesunuli na Medvědín, kde na sjezdovky zasvítilo i sluníčko. Mám ráda sjezdovku Červenou, která je jen lehce členitá a téměř po celou svou dvoukilometrovou délku je i dostatečně přehledná. Sníh tu byl sice kvůli sluníčku měkčí než na Hromovce a ve Svatém Petru, sjezdovky ale nebyly nijak „rozbředlé“, ani se netvořily velké muldy.


V podobném stavu byla i vedlejší červená Tréninková, momentálně poloprázdná, která kromě sportovního svezení nabídla i nerušený výhled na protější Svatý Petr a Stoh.


Dětské parky najdete u dolní stanice dvousedačkové lanovky ve Svatém Petru a u nástupu čtyřsedačky na Medvědíně. V obou případech se jedná o dostatečně velká hřišťátka s pojízdnými pásy, slalomovými zvířaty a v případě „Svaťáku“ i s kolotočem. Oba parky jsou bezpečně ohraničené od okolního dění.


Špindlerův Mlýn v kostce:

Vzdálenost z Prahy     1 h 27 min
Vzdálenost z Prahy     2 h
*Celodenní skipas dospělý     890 Kč
*Senior/Junior     710 Kč
Děti do 6 let     zdarma (v doprovodu rodiče)
Provozní doba     8:30 – 16:00
Webové stránky střediska     www.skiareal.cz
Parkování     zdarma na Hromovce i Medvědíně u lanovky


*při vrácení do 3 hodin od prvního průchodu na turniketu se vrací zpět 200 KčVe Špindlerově Mlýně jsme reportovali na lyžích FISCHER, v oblečení HELLY HANSEN, v helmách a brýlích SMITH a s hůlkami KOMPERDELL. Na sjezdovkách jsme používali techniku LAMAX, hodinky GARMIN a hřáli nás u toho vyhřívané ponožky LENZ a rovněž vyhřívané rukavice ZANIER.
Partneři SNOW tour: