SNOW tour - Peklák - večerní lyžování 2017 from SNOW.cz on Vimeo.


I my jsme na Peklák vyrazili na večerní lyžování, a díky prodlužujícím se dnům jsme sjížděli sjezdovku za denního světla s červánky a o chvíli později za tmy pod umělým osvětlením. Areál má jednu krátkou modrou cvičnou sjezdovku, kde probíhá výuka nejmenších, a pak hlavní sjezdovku Peklák.


Sjezdovka Peklák, na kterou vyváží kotvový vlek, není žádná placka nebo příměstská louka, ale opravdu červená pista. Zatímco její horní třetina je velmi pozvolná, spodní dvě třetiny se sklonem přibližují sportovnímu slalomáku.


Při podvečerním lyžování se můžete pokochat červánky nad Třebovou. Otevírací doba je od 27. 2. nově non-stop od 9:00 do 19:00, takže na kopec můžete vyrazit hned po práci, bez čekání na zahájení večerního lyžování.


V hlavním zázemí je půjčovna lyží, umístěná hned vedle parkoviště. Půjčovna je zároveň testcentrem letošních modelů značky Elan a denní zapůjčení testovacího modelu vyjde na 400 Kč. Pokud se spokojíte se staršími modely, stojí zapůjčení lyží na den 200 Kč.


S půjčovnou lyží je propojený i servis, kde se pracuje se stroji Wintersteiger. Pokud nejsou návaly, lyže vám tu oservisují klidně na počkání. Kompletní servis, tedy broušení skluznice na kameni, broušení hran na brusném papíru, voskování a vyleštění vyjde na 320 Kč.


K občerstvení se nabízí bufet s venkovním i vnitřním posezení přímo u pokladen. V nabídce bývají rychlovky jako párek v rohlíku, utopenec, klobása nebo hranolky. Pro mlsaly je tu na výběr z různých sladkostí, od lentilek, přes tatranky, brambůrky až po ovocné pelendreky nebo „žužu myšky“. Nás zaujal pečený meruňkový čaj s kousky ovoce.


Peklák v kostce:

Vzdálenost z Prahy     2 h 19 min
Celodenní skipas dospělý     420 Kč
Celodenní skipas dítě (do 140 cm)     320 Kč
Celodenní skipas senior     320 Kč
Provozní doba střediska     9:00 – 19:00
Webové stránky střediska     www.peklak.cz
Parkování     zdarma na parkovišti pod nástupem na vlek


Také na Pekláku se odehrála akce SNOWtour, kde jste mohli zdarma testovat helmy a brýle SMITH, sportovní kamery LAMAX, batohy s páteřákem BOBLBEE, dále jste si mohli vyzkoušet jízdu na sněžných bruslích SLED DOGS a zdarma ochutnat ceilonský čaj DILMAH nebo zdravé tyčinky BOMBUS. Na stánku SNOW jste dále kromě samotného časopisu mohli okouknout rukavice ZANIER, čepky DOKE, šátky a kukly HAVEN a další vyhřívané produkty značky LENZ. Reportéry i promotéry jste mohli vidět v oblečení HELLY HANSEN a s hodinkami GARMIN.
Partneři SNOW tour: