Zakletý vrch v Říčkách spravedlivě dělí sjezdovky mezi všechny výkonnostní kategorie, má tedy modrou, červenou i černou. Právě černá sjezdovka Slalomka je hostitelkou zmíněného Skiinterkritéria, o čemž dává vědět startovní budka na začátku trati. Slalomka je zároveň i nejčlenitější tratí Říček, kromě několika zlomů tu pokoříte i padák zakroucený do esíčkovité zatáčky.


O něco méně prudká a méně členitá je vedlejší Červená sjezdovka, která obvykle nabídne pěkné sportovní svezení, tentokrát už jsme ji ale zastihli s měkčím povrchem a celkově trochu „pomalejším“ sněhem. Její výhodou je slušná šířka.


Nejmírnější sjezdovkou v Říčkách jsou modré Loučky, které se z kopce stáčí v pozvolné levotočivé zatáčce. Trať byla po levé straně zpestřená terénními vlnami, které byly téměř po celé délce sjezdovky a sem tam se objevily i snowparkové prvky.


Na tři sjezdovky vás vyvezou dva dopravní prostředky – jednak čtyřsedačková lanovka, jednak rychlá poma, na které nebývá skoro nikdy fronta. Tentokrát jsme tedy kopec hoblovali opravdu jen s využitím pomy.


Vyhrazené místo pro děti najdete kousek nad nástupem čtyřsedačky na dojezdu černé Slalomky. Dětský park obhospodařuje poměrně dlouhý pojízdný pás a ze svahu dolů se spouští dva různé slalomy s kolotočem v cíli. Pro první „ťapání“ dětí tu jsou dostatečně velké koberce, které v první fázi výuky dětí mohou hodně pomoct.


Na Říčkách se cení i moderní zázemí, které veškeré služby koncentruje na jedno místo nad nástup sedačkové lanovky. Hned vedle pokladen tedy najdete lyžařskou školu (lekci je třeba objednat v kanceláři, nikoliv v parku) a půjčovnu lyžařské, snowboardové i běžkařské výbavy.


Nad půjčovnou o patro výše najdete samoobslužnou restauraci Skirest, kde místo k sezení téměř vždy najdete. Na výběr je tu z osmi hlavních jídel a nechybí mezi nimi svíčková, boloňské špagety nebo rajská s masovými kuličkami. Ceny hlavních jídel se pohybují kolem 120 Kč.


Na malé občerstvení s výhledem na dojezd sjezdovek můžete zajít do kulatého aprés-ski stanu naproti restauraci. V nabídce nechybí ani bombardino a chutně vyhlížející dortíky, které se pečou „po domácku“ v jedné rodinné žamberské cukrárně.


Říčky v kostce:

Vzdálenost z Prahy     2 h 31 min
Celodenní skipas dospělý     490 Kč
Celodenní skipas dítě (6-15 let)     340 Kč
Provozní doba střediska     8:00 – 16:00
Webové stránky střediska     www.skiricky.cz
Parkování     zdarma na parkovišti cca 150 m od nástupu na vlek


V Říčkách jsme reportovali na lyžích FISCHER, v oblečení HELLY HANSEN, v helmách a brýlích SMITH. Na sjezdovkách jsme používali hůlky KOMPERDELL, techniku LAMAX, hodinky GARMIN a hřály nás u toho vyhřívané ponožky LENZ a rovněž vyhřívané rukavice ZANIER.
Partneři SNOW tour: