Většinu české výpravy tvoří právě snowboardisté. Ve Španělsku se jich představí sedmnáct - osm snowboardcrossařů, šest freestyle snowboardistů a tři reprezentanti v alpském snowboardingu. V akrobatickém lyžování bude mít Česká republika šest reprezentantů – tři skicrossaře, dva závodníky v newstyle disciplínách a jednoho zástupce v jízdě v boulích.

Obhájkyně titulu mistryně světa v paralelním slalomu z minulého šampionátu v rakouském Kreischbergu Ester Ledecká bude v Sierra Nevadě usilovat o svůj druhý nejcennější kov v kariéře. Sněhová obojživelnice, která se letos poprvé představila také na lyžařském mistrovství světa, prokázala velkou formu o víkendu, kdy ovládla závod Světového poháru v tureckém Kayseri.

Na druhou medaili z MS bude chtít útočit také Šarka Pančochová, která už má na kontě stříbro ze slopestylu z roku 2011. Evě Samkové ve sbírce doposud cenný kov z mistrovství světa chybí. Česká snowboardcrossařka však rovněž jede do dějiště šampionátu v dobrém rozpoložení. O víkendu si díky druhému místu v La Molině zajistila vedení v průběžném hodnocení Světového poháru.

Na historicky druhém společném mistrovství světa snowboardistů a akrobatických lyžařů diváci uvidí ve dvanácti dnech 25 závodů o medaile. Pod vlajkami více než čtyřiceti států světa bude ve Španělsku startovat 795 závodníků, z toho 414 snowboardistů a 381 lyžařů.

Světový šampionát byl slavnostně zahájen v úterý večer v Kongresovém centru v Granadě. Závodní program v Sierra Nevadě začíná ve středu kvalifikací a finálovými souboji mužů a žen v jízdě v boulích, kde se představí i první český reprezentant Daniel Honzig. Mistrovství světa ukončí závody v disciplíně slopestyle akrobatických lyžařů, které se pojedou v neděli 19. března.


Česká výprava na MS v Sierra Nevadě:

Snowboardcross

Eva Samková Vendula Hopjaková Kateřina Louthanová Sára Veselková Michal Hanko Matouš Koudelka Jan Kubičík Radek Vintr

Alpský snowboarding

Ester Ledecká Viktor Brůžek Adam Počinek

Freestyle snowboarding

Šárka Pančochová Kateřina Vojáčková Petr Horák Jan Nečas Mikoláš Pajer Daniel Porkert

Skicross

Andrea Zemanová Nikol Kučerová Jiří Čech

Newstyle

Barbora Nováková Robin Holub Jízda v boulích Daniel Honzig