1. Oblečení Helly Hansen

Kvalitní oblečení by mělo potěšit každého lyžaře. Letos nás dostala svítivě oranžová kombinéza ULLR Powder Suit, která jednak dobře vypadá a jednak díky systému H2Flow udržuje lyžaře v suchu a v teple. Užitečná je také zateplená kapsa Life Pocekt, takže například baterka u telefonu nebo kamery vám i v mrazech déle vydrží. Dámy ocení i neotřelý design termoprádla Helly Hansen. Navíc v akci Ski Free oproti visačce na zakoupeném produktu Helly Hansen získáte v lyžařských střediscích Lipno a Dolní Morava dvoudenní skipas za cenu jednodenního.

Norská značka Helly Hansen je na trhu úctyhodných 140 let a zaměřuje se především na profesionály, což také svědčí o jejím důrazu na kvalitu materiálů i zpracování. Nás obléká už druhou sezónu.

Cena kombinézy HELLY HANSEN ULLR Powder Suit: 21 990 Kč: 21 990 Kč
Cena termotrika HELLY HANSEN Lifa Active Graphic: 1 490 Kč: 1 490 Kč


2. Lyže Fischer

Lyže jsou snad tím „nejlyžařštějším“ dárkem vůbec. Nám osvědčily lyže ze závodní serie značky FISCHER, která letos přišla s novinkou v kolekci The Curv. Jde o model The Curv GT, který spojuje ryze sportovní rysy lyže s komfortem větší šířky pod botou. Sportovní akcent získává lyže díky tvrdosti, kterou zajišťují titanalové pláty a za stabilitu vděčí šířce 80 mm pod botou. Speciální trojitý radius pak usnadňuje zahájení oblouku, následný přesný skluz po hranách a závěrečné zrychlení na konci oblouku. Pro sportovně laděné dámy-sjezdařky přišel FISCHER letos s dámskou řadou MY. Konkrétně model MY Curv je novinkou mezi sportovními dámskými lyžemi, která slibuje přesné vedení a zároveň vysokou stabilitu. Novinky jsou i v lyžařských botách – nově mají zvednutý nárt a jsou širší ve špičce, zároveň na tom ale nijak netratí sportovní charakter boty. Možností tvarování skeletu disponuje od letoška vyšší počet modelů než v loňském roce.

Cena lyží FISCHER RC4 The Curv GT: 23 990 Kč
Cena lyží FISCHER My Curv: 13 591 Kč
Cena lyžařských bot FISCHER Cruzar 90 Thermoshape: 6 690 Kč


3. Vyhřívané produkty Lenz a Zanier

Jako neustále zmrzlá lyžařka už nedám bez vyhřívaných ponožek LENZ a rukavic ZANIER ani oblouk. Ponožky mi drží už třetí sezonu (nebojte, peru je!) a s výhřevností nepolevují. Mají tři stupně výhřevnosti, přičemž mně i v minus 20 stačí stupeň druhý. Baterka nad lyžákou ničemu nepřekáží, jen se nesmí zapomenout každý večer před lyžováním nabít, a pak máte nohy v teple celý další den. Výhodou oproti vyhřívaným vložkám je „kapsa“ na palce u nohou, takže ponožka hřeje na rozdíl od vložky i seshora. Podobně funguje také vyhřívaná vesta LENZ nebo vyhřívané rukavice ZANIER. U rukavic máte baterku uloženou přímo v rukavici z vnitřní strany zápěstí, u vesty zas v kapsách na stranách břicha. U rukavic využívám nejčastěji nejvyšší možný stupeň, a aby bylo prohřátí stoprocentní, musí se špičky prstů natěsno dotýkat prstů rukavic, proto je potřeba volit naprosto přesnou velikost rukavic. Výhřevnost ponožek a vesty lze regulovat pomocí aplikace Lenz Heat App přímo na vašem telefonu.

Cena vyhřívaných ponožek Lenz s veškerým příslušenstvím: 6 990 Kč
Cena vyhřívaných rukavic Zanier: 9 850 Kč
Cena vyhřívané vesty Lenz: 8 390 Kč


4. Sportovní kamera LAMAX X10 Taurus

Lyžařů s kamerou na helmě na sjezdovkách neustále přibývá, protože vzpomínky ve formě krátkého videa jsou prostě lákavé. Sportovní kamera LAMAX X10 Taurus je svými parametry srovnatelná s nejlepšími sportovními kamerami na trhu a výhodou je, že patří k těm cenově dostupnějším. Lamax je česká firma, takže i ovládání kamery je v češtině. Mezi hlavní výhody kamery patří značkový hardware jako senzor Sony nebo chip Ambarella A12. Sportovci u této kamery jistě ocení nahrávání videa 4K při 30 snímcích za vteřinu, v nižších rozlišeních lze dosáhnout až 240 snímků za vteřinu. Samozřejmostí je wifi i Bluetooth připojení, můžete dělat sériové snímky nebo časosběrné fotky a videa. K LAMAXu je dodáváno i bohaté příslušenství, které je součástí ceny, např. čelenka, ruční plovák a dvě baterie.

Cena kamery LAMAX X10 Taurus i s příslušenstvím: 6 690 Kč

5. DJI Mavic

DJI Mavic je revoluční dron, co se velikosti a snadnosti transportu týče. Tento model je stvořen pro lidi, kteří hodně cestují a rádi si své výlety zaznamenávají i z ptačí perspektivy. Dron má skládací ramena s rotory, které při transportu zcela sklopíte. Taktéž kameru s gimbalem má umístěnou na "čumáku", takže nepotřebuje velký podvozek pro ochranu kamery. Ač je tento dron opravdu maličký, nemusíte se bát malých letových funkcí a nekvalitního záznamu. Jedná se o spolehlivou značku DJI, a tak dron má plno chytrých funkcí a bezpečnostních protokolů, které vám pomůžou jednak s efektními záběry, jednak s vyhnutím se překážkám.

Cena DJI Mavic: od 27 999 Kč

6. Samsung Gear 360

Gear 360 je novinkou, nebo spíš alternativou v „natáčení videí“. Jedná se o malou kameru se dvěma čočkami, které zachycují vše kolem vás v úhlu 360 stupňů. Tím pádem se nemusíte bát, že se vám na snímek něco nevejde. Jedná se již o druhý model této kamery, u nějž se můžeme těšit z lepší kvality záznamu a rychlejšího a pohodlnějšího ovládání. Největší přednosti této kamery je rychlost a jednoduchost. Stisknutím jednoho tlačítka fotíte - nemusíte kolem sebe ničím točit, abyste dostali vše do záběru. Ani v postprodukci nemusíte nic spojovat a ladit. Stačí pouze vyfotit a sdílet. Tuto kameru je ideální kombinovat s VR brýlemi, díky kterým se můžete zpětně vnořit do svých vzpomínek.

Cena Gear 360: od 6 990 Kč

7. Lyže bez patky STAKI

Pokud máte pocit, že už jste vyzkoušeli na lyžích všechno, zkuste STAKI. Jde o lyže se speciálními koncovkami na patkách lyží, díky nimž se jezdec při nájezdu na nerovný povrch nezakloní, ale dostane se zpět do rovnovážné pozice. Lyže STAKI jsou tak vhodné pro začátečníky, i zkušené lyžaře, kteří vyhledávají jízdu mimo sjezdovky. Netradiční kovová patka tu má zbrzdit lyžaře, když se dostane do záklonu, čímž se zabrání pádu, který by jinak nastal. K jízdě vpřed je tedy nutné mít váhu vepředu, což je obecně žádoucí lyžařský postoj, který vás lyže STAKI naučí hned po první jízdě. Krátká délka pak umožňuje snadněji řezat zatáčky a umožní další „lyžařské hrátky“, které s běžnými lyžemi nejsou možné. I lyže STAKI můžete otestovat na některých z našich akcí SNOWtour.

Cena lyží STAKI: 9 890 Kč

8. Helmy a brýle Smith

Velmi oblíbenými lyžařskými dárky jsou i helmy a brýle. Nejen slušivé, ale velmi kvalitní a fungující modely najdete u americké značky Smith, a my sami s ní máme dobré zkušenosti už třetí zimu. Helmy jsou obecně lehoučké a padnou dobře na hlavu, a to díky systému Boa 360, kdy helmu dokážete páskem stáhnout po celém obvodu hlavy, tedy nejen v zadní části, jak tomu u většiny helem bývá. Bezpečnost u nejvyšší řady helem Vantage navíc až o 30 % zvyšuje koroyd, který se používá v letectví. Do helem samozřejmě padnou brýle Smith, jejichž parketou jsou hlavně kvalitní skla, která se tolik nemlží. Letošní novinkou jsou skla ChromaPop, díky nimž vidíte barvy sytěji.

Cena helem Smith: od 1 599 Kč do 4 999 Kč
Cena brýlí Smith: od 1 750 Kč do 5 199 Kč

9. Brusle na sníh Sled Dogs skates

Zpestřením nejen pro lyžaře mohou být „lyžařské brusle“ Sled Dogs. Tato alternativa k lyžím vypadá jako klasické lyžáky, jen máte na podrážce kraťoučkou skluznici, takže princip je zcela stejný jako na lyžích, jen nepotřebujete žádné hůlky a naopak si můžete i „zabruslit“. Sled Dogs si díky krátké skluzové ploše poradí snadno i s plotnami a neupravenou rozježděnou sjezdovkou, takže jsou ideálními společníky na odpolední sjezdovku. Pokud si nejste jistí, můžete si zkusit tyto sněžné brusle nejprve otestovat na letošních akcích SNOW tour.

Cena Sled Dogs: 5 000–10 000 Kč


10. Skipasomat.cz

A mezi dárky může být i skipas! Na Skipasomatu jsou skipasy zvýhodněné o 30 až 40 % oproti běžné ceně. Kromě skipasů můžete využít i slevy do akvaparku.Partneři SNOW tour: