V době svého postavení v Ratschingsu šlo o prvního zástupce nové generace odpojitelných sedačkových lanovek firmy Leitner vyznačující se krátkými kompaktními stanicemi s nízkým zastřešením staniční technologie, které mají díky své délce pouhých 14,5 metrů velmi malé prostorové nároky.

Trasa nové lanovky s kapacitou 2 400 osob za hodinu byla v horní části prodloužena o 300 metrů, čímž je nově možné obsáhnout téměř všechny zdejší sjezdovky. Nástup v dolní poháněcí stanici je z prostorových důvodů řešen jako kolmý na osu trati a nachází se zde také depo pro část sedaček.

Obdobně jako typově shodná lanovka Zahrádky Express v Peci pod Sněžkou prošla technologie lanové dráhy kompletní repasí. Výstavba lanovky trvala 6 měsíců a byla završena zátěžovými zkouškami ve druhé polovině října.

Celý areál v Černém Dole je se širokými a mírnými až středně obtížnými sjezdovkami koncipován pro rodinné lyžování. Původní trojsedačková lanovka neputovala po demontáži do šrotu a brzy se s ní budeme moci po celkové repasi setkat v nejmenovaném středisku na Vysočině.

Pro veřejnost se nová lanovka v Černém Dole rozjela poprvé v pátek 15.12., kromě ní je v provozu ještě LIVEpark (pojízdný pás a lyžařský vlek Veronika). Prozatím je provozovatelem ohlášen provoz areálu o prodlouženém víkendu od pátku do neděle (15. 12. - 17. 12.).