SNOW tour 2018 - Plešivec from SNOW.cz on Vimeo.


Všechny sjezdovky mají ženská jména. Na rozjezd jsme si zvolili Hanu, ovšem nikoliv kvůli jménu, ale pro její červeno-modrý profil. Je nejdelší plešiveckou sjezdovkou s prudším sklonem v horní části, širokou a přehlednou, takže velmi příjemně jezdivou.


Černo-červená Aida je kratší, zato má zprvu větší spád a hlavně výhled do krajiny. I ta byla perfektně upravená i pro svižnější tempo jízdy.


Modré sezdovky Renata a Pavla s mírnějším sklonem, ale značnou šířkou jsou ideální pro výuku nebo získávání lyžařského sebevědomí. Během dopoledne tyto sjezdovky zaplnily skupinky dětí v reflexních vestách v doprovodu zkušených instruktorů.


Pro ty nejmenší je na Plešivci připraven dětský park s pojízdnými pásy, brankami i kolotočem. Hned vedle parku je bistro a parkoviště.


Kromě bistra u dětského parku si můžete dát něco k snědku a pití i v après-ski baru na křižovatce obou modrých sjezdovek. My jsme zašli do bistra u nástupní stanice lanovky v Pstruží, kde mají v nabídce pochoutky z grilu i nejrůznější dezerty.
Plešivec v kostce:

Vzdálenost z Prahy     2 h 10 min
Celodenní skipas - dospělí     620 Kč
Celodenní skipas - studenti     570 Kč
Celodenní skipas - děti (7 - 16 let)     460 Kč
Celodenní skipas - senioři (od 63 let)     570 Kč
Provozní doba střediska     9:00 – 16:00
Webové stránky střediska     www.skiarealplesivec.com
Parkování     zdarma u nástupní stanice LD Pstruží nebo u Bistra Chalupa (Plešivecká, Abertamy)


Partneři SNOW tour:


Na Lipně jsme reportovali na lyžích FISCHER, v oblečení HELLY HANSEN, v helmách a brýlích SMITH. Na sjezdovkách jsme používali hůlky KOMPERDELL, videotechniku LAMAX a DJI a fototechniku SAMSUNG, hodinky GARMIN a hřály nás vyhřívané ponožky LENZ a rovněž vyhřívané rukavice ZANIER. Sílu nám dodávají tyčinky BOMBUS a nápoje DAVID RIO CHAI.