Špička sezóny

V Česku se lyžuje na 83 % sjezdovek, což je téměř 500 km, ve dvaceti areálech je metr a více sněhu. Čím výše, tím více přírodního sněhu, naopak níže položené areály mají většinu technického sněhu, který se vlivem zvýšeného provozu postupně mění na sypkou krupici na zmrzlém podkladě.


Střediska s aktuálně nejvyšší sněhovou pokrývkou u nás


Podíl otevřených sjezdovek a vleků v Česku k 16. 2.

V posledních dnech je na horách počasí značně proměnlivé, střídají se slunečné chvilky s oblačnými i se slabším sněžením. Teploty přejí i zasněžování, čehož areály využívají - přírodního sněhu totiž kromě nejvyšších poloh není mnoho. Ani v nejbližších dnech se zatím přívalů sněhu naše hory nedočkají, v příštím týdnu však přitvrdí mrazy.


Proměnlivé počasí se sněhovými přeháňkami bude dominovat i následujícím dnům

Alpy: sněhová paráda pokračuje

V Alpách leží nejvyšší sněhová pokrývka za poslední léta, zejména ve vyšších polohách. V Rakousku je aktuálně otevřeno 97 % sjezdovek, v Itálii 95 %, ve Švýcarsku 93 % a ve Francii 96 %.Reportér Ondra navštívil top rakouská střediska Sölden a Obergurgl, kde jsou aktuálně parádní sněhové podmínky

Tipy reportérů

Tanvaldský Špičák

V provozu je všech 5 sjezdovek různé šíře i sklonu, které do největšího jizerskohorského areálu lákají i největší množství návštěvníků - na lanovku a vleky se čeká většinou do 10 minut. Připraven je i měřený slalom, chystá se boulový svah.


Na Tanvaldském Špičáku lyžoval Jerry70

Červená Voda

V Červené Vodě i Čenkovicích aktuálně panuje zimní atmosféra a všechny sjezdovky jsou otevřené a brzy po začátku provozní doby (už od 8 hodin) i příjemně prostorné. Naopak během dne se zaplní a na vyhřívanou 4sedačku se stojí fronty.


Z Červené Vody reportoval radez

Deštné v Orlických horách

Na nejoblíbenější modrou sjezdovku se lyžaři nově sjíždějí ze dvou lanovek, takže na začátku bývá husto. V nižších partiích už se dav rozředí, dostatek prostoru je i na červené sjezdovce Sportovní. Lákadlem je i velkoryse postavený snowpark.


Snowpark v Deštném láká odvážnější jezdce (reportérka Lucy8891)

Červenohorské sedlo

Pomalá lanovka zajišťuje prázdnější sjezdovky, ale také fronty, nejdelší čekání ale hrozí při pozdním příjezdu na parkoviště, které bývá už brzy dopoledne beznadějně obsazeno. Červenohorské sedlo ocení hlavně milovníci horských scenérií, jelikož průsmyk leží ve výšce nad 1 000 metrů a z vrchních poloh je výhled na celý Hrubý Jeseník.


Za dobré viditelnosti se na Červenohorské sedlo vyplatí vyrazit už kvůli panoramatům (reportérka Lucik)

Tip: skipas 1+1 zdarma

Pěkné mimohorské lyžování, zvýhodněné díky skipasu zdarma z časopisu SNOW, nabízí Hlinsko. Za přiměřené ceny se můžete i občerstvit.

Kupón z časopisu SNOW na 1+1 skipas zdarma můžete během února využít v areálech:

Vysoké nad Jizerou - Šachty

Herlíkovice - Bubákov

Hlubočky

Hlinsko

Jablonec nad Jizerou - Kamenec