SNOW tour 2018: Branná from SNOW.cz on Vimeo.


I když jsou místní sjezdovky spíše krátké, tak se v Branné dobře lyžuje. Jde o jeden zaoblený kopec, jehož pravá strana je obsluhovaná dvousedačkovou lanovkou, levá zas pomou. Z kopce se spouští celkem 4 sjezdovky a v době naší návštěvy byly všechny v provozu a s dostatkem přírodního sněhu.


Branná je rodinné středisko, poctivý carvingový oblouk tu ovšem není problém vystřihnout, a to hlavně na červené sjezdovce pod lanovkou. Ta začíná rovinatě „jako by se nechumelilo“, za pár metrů se ale promění ve sportovní široký slalomáček, který s blížícím se cílem nezvolňuje, ale naopak nabírá na intenzitě, takže se nabytá rychlost koordinuje na kratším dojezdu k turniketu. My tuto pistu zastihli v plné manšestrové kráse, takže se lyžím jinak než na hrany ani nechtělo.


Mírnější varianta je vedlejší sjezdovka modrá, která je přehledná po celé své délce, takže se hodí i pro trénink oblouků začínajících lyžařů. Na hrany se tu dají lyže stavět až tak v první třetině trati, kdy naberete potřebnou rychlost, pak už ale v rytmických obloucích dojedete až k turniketům.


Pro bezpečné kroužení malých lyžníků a začínajících lyžařů se hodí krátká sjezdovka obsluhovaná vlastní dětskou pomou v horní části střediska, která je jakousi „nadstavbou“ již zmíněné červené a modré trati. Sjezdovka je kraťoučká, ale stoprocentně přehledná a mírná.


V Branné jsme sledovali nový technický přírůstek, rolbu Prinoth Leitwolf s výkonem motoru 435 koní a s powerfrézou, která patří k nejlepším na trhu. Manšestr by tak měl být ještě vymazlenější! Montáž nové rolby byla zajímavou podívanou. Z kamionu bylo potřeba nejprve jeřábem vytáhnout pásy, naprosto přesně je vedle sebe položit a následně na ně položit i samotnou kabinu rolby.


Hlavní zázemí Branné sice nepatří mezi nejmodernější, jaká najdete v top českých střediscích, na druhou stranu tu ale nic nechybí. Bezplatné parkoviště se nachází přímo u sjezdovky, kousek od něj maringotka s možností zapůjčení lyží nebo objednání lyžařské lekce a pohotově u lanovky najdete toalety vybudované v rámci restaurace. V restauraci se můžete občerstvit polévkou, nakládaným hermelínem, utopencem nebo různými druhy pizzy z místní výrobny. Právě tato restaurace u lanovky bývá dějištěm večerních veselek, často s Banditovou přítomností.
Branná v kostce:

Vzdálenost z Prahy     3 h 40 min
Celodenní skipas dospělí     440 Kč
Celodenní skipas děti     350 Kč
Provozní doba lanovky     9:00 – 19:00
Webové stránky střediska     www.skibranna.cz
Parkování     parkoviště zdarma pod sjezdovkouPartneři SNOW tour:


O víkendu se v Říčkách odehrála akce SNOWtour, kde jste mohli zdarma testovat lyže FISCHER, helmy a brýle SMITH nebo sportovní kamery LAMAX. Zdarma jste mohli ochutnat nápoje DAVID RIO CHAI nebo zdravé tyčinky BOMBUS. Na stánku SNOW jste dále kromě samotného časopisu mohli okouknout rukavice ZANIER, čepky DOKE, a vyhřívané produkty značky LENZ. Reportovali jsme v oblečení HELLY HANSEN, používali hůlky KOMPERDELL, videotechniku LAMAX a DJI, fototechniku SAMSUNG a hodinky GARMIN.