SNOW tour 2018: Rokytnice nad Jizerou from SNOW.cz on Vimeo.


Ačkoli převládají modře značené sjezdovky, dojem z lyžování v Rokytnici je spíše sportovní. Nejde jen o její výjimečně dlouhé sjezdovky, ale i o jejich šíři, díky které se to dá i na prudších místech pěkně „pustit“.


Kdo jde po sportovním výkonu, bude brousit červený Slalomák, na kterém díky sklonu nabere solidní rychlost. Trať sjedete častěji, pokud využijete přilehlou pomu, která díky minimální frontě umožní rychlejší přepravu než lanovka.


Jednou z hlavních tratí v Rokytnici je červená FIS, která se nejméně ze všech sjezdovek křižuje nebo větví, takže nabídne nerušené oblouky na 2,5 km délky. Trať přitom nenudí, neboť je proměnlivá – vlní se v táhlých širokých zatáčkách a různě mění sklon.


Nejdelší tratí nejen v Rokytnici, ale i v Česku je modrá Turistická (na mapě ta nejvíce vlevo), která nabídne pohodový sjezd dlouhý 2,9 km. Úvodní část je na poněkud rychlá, na prostředku se zvolní a dojezdy jsou opět spíš lehčí slalomáčky.


Pro začátečníky a mírně pokročilé je v Rokytnici vhodná část Kaprun pod výstupem sedačkové lanovky Horní Domky. Jde o dvě široké modré sjezdovky, které jsou velmi mírné a obsluhované dvěma dětskými pomičkami.


Dětský parčík s kratším pojízdným pásem a několika slalomovými zvířaty najdete u nástupu sedačky Horní Domky a využít se tu dá samozřejmě i lekce lyžařské školy – půl dne privátní výuky vyjde na 980 Kč.


Na oběd jsme zamířili do restaurace Černý potok nad nástupem lanovky Lysá hora. Restaurace je samoobslužná a vaří hotovky jako například kuřecí řízek, halušky nebo „germknödl“ s vanilkovou polevou (ceny jsou okolo 160 Kč). Nechybí ani domácí zákusky a koláče, pečené přímo v Černém potoce.


Rokytnice zaujme i moderním zázemím u hlavního parkoviště - budova o dvou patrech, eskalátory, dostatečná kapacita čistých toalet, půjčovna a servis lyží. V půjčovně najdete aktuální modely značek Rossignol a Dynastar a testovat se dají i další VIP modely. VIP ski set na den vyjde na 500 Kč.


V budově je dále babysitting pro děti od 3 do 12 let - 4 hodiny hlídání v dětském koutku vyjdou na 440 Kč.Rokytnice v kostce:

Vzdálenost z Prahy     1 h 52 min
Celodenní skipas dospělý (od 18 let)     720 Kč
Celodenní skipas dítě (6 – 13,99 let)     260 Kč
Celodenní skipas mládež (14 -17,99let)     580 Kč
Celodenní skipas senior (nad 65 let)     580 Kč
Provozní doba střediska     8:00 – 16:00
Webové stránky střediska     www.skiareal-rokytnice.cz
Parkování     P1 placené, P2-P4 zdarmaPartneři SNOW tour:


V Rokytnici jsme reportovali na lyžích FISCHER, v oblečení HELLY HANSEN, v helmách a brýlích SMITH. Na sjezdovkách jsme používali hůlky KOMPERDELL, videotechniku LAMAX a DJI a fototechniku SAMSUNG, hodinky GARMIN a hřály nás vyhřívané ponožky LENZ a rovněž vyhřívané rukavice ZANIER. Sílu nám dodávají tyčinky BOMBUS a nápoje DAVID RIO CHAI.